Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wyglad konnekt jak wstawic własne tło z grafiki?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
zolw
czesc jestem tu nowy i ma pytanie jak zrobic wlasne tlo w tym komunikatorze bo za cholere nie moge zalapac co i jak nuby sa style ale sa tak dziwnie zrobione ze nic sie nie da zrobic jak zrobic wlasny styl dac wlasne ikonki itp bede wdzieczny za odpowiedz
.nomis
Było wink.gif
Jeśli chodzi o ikonki, to ściągasz sobie jakiś kStyle (np. z katalogu), wrzucasz go (rozpakowanego) do folderu Themes, wchodzisz w Konfiguracja>kStyle i ustawiasz styl, który ściągnałeś. Potem restart K i gotowe.
Jeśli chodzi o tło w oknie rozmowy, to ściągasz sobie jakiś kIEview (np. z katalogu), wrzucasz go (rozpakowanego) do folderu Themes, wchodzisz w Konfiguracja>kIEview, gdzie zaznaczasz "Używaj styli css". Potem tylko wybierasz ścieżkę stylu .css. Restartujesz K i gotowe.
A jeśli chcesz mieć w oknie rozmowy własny obrazek, to najatwiej ściągnać jakiś .css z obrazkiem w tle (np. BioDraft) i po prostu w folderze z tym .cssem podmieniasz tamten obrazek na swój. Done! smile.gif
alberht
dodam tylko, że obrazka pod listę kontaków nie wrzucisz...
zolw
ee to dupa autorzy sloabo sie postarali nie pomyslec o zmianie wygladu to jakies nieporozumnienie nie mowie o tym by robili sami skiny ale niech dadza mozliwosc edycji pod wzgledem grafiki
Olórin
Style do kStyle oraz kIEView może zrobić każdy.... jako takich skórek (jak w tlenie czy gg) nie będzie!
pielgrzym
I bardzo dobrze smile.gif chcesz skina, to zmień skóre systemu, a Konnekt się dostosuje smile.gif
erbi
mam pytanie, nie wiem czy byl juz poruszany ten temat [pewnie byl] wiec pytam tutaj. Chce zmodyfikowac skore i szukam kodow, ktore odpowiadaja za wszystkie ikony w konnekcie [opcje, okno rozmowy, lista kontaktow]
CODE
<ico iml="#201" file="gg-offline.png" type="4" net="10" id="0" />
<ico file="net_none.png"  id="#12C"/>

gdzie mozna znalezc co za co odpowiada?
alberht
o ile dobrze pamiętam należy odpalić konnekt_dev.exe - tam poszukaj wink.gif
case
QUOTE(erbi)
mam pytanie, nie wiem czy byl juz poruszany ten temat [pewnie byl] wiec pytam tutaj. Chce zmodyfikowac skore i szukam kodow, ktore odpowiadaja za wszystkie ikony w konnekcie [opcje, okno rozmowy, lista kontaktow]
CODE
<ico iml="#201" file="gg-offline.png" type="4" net="10" id="0" />
<ico file="net_none.png"  id="#12C"/>

gdzie mozna znalezc co za co odpowiada?

odpal K z parametrem "-debug", potem menu "Konnekt" -> DEV / DEBUG -> Lista ikon ..
erbi
nie no super, dzieki case tego potrzebowalem smile.gif
Olórin
Znajdzie się w końcu jakiś chętny na napisanie prostego przewodnika po tworzeniu styli dla kStyle ??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.