Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Instalacja na Win2K ma kłopot z ui.dll
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
WojtekSz
Instaluję na win2K aktualną wersja konnektsetup_full_0.6.19.111.exe i w czasie pierwszego uruchomienia dostaję komunikate, ze nie może zainicjowac biblioteki ui.dll. Biblioteka jest w katalogu konnekta. Powtórzyłem instalacje kilka razy bez i z deinstalacją - nie pomaga. Powtórzyłem na poprzedniej wersji (konnektsetup_full_0.6.18.106.exe) i jest dokładnie to samo. Co robić?
Lukas77
A instalujesz pełną paczke? Wraz z bibliotekami systemowymi? I czy winda ma zainstalowanego jakiegoś SP?
WojtekSz
instalowalem wersje pełna (full) i w czasie instalacji widac ze instalowany jest ui.dll (zreszta po instalacji jest w katalogu programu).
System Win2K ma zainstalowany SP4
Przemekc1
A wiesz co włącz windowsa w trybie awaryjnym. I Wtedy spóbuj, może to pomóc.
Olórin
Ja bym najpierw sprawdził uprawnienia co do pliku ui.dll wink.gif
Lukas77
QUOTE(Olórin)
Ja bym najpierw sprawdził uprawnienia co do pliku ui.dll wink.gif


Aaaaa... o tym nie pomyślałem, miałem tak jak siostrze dałem konto w windzie ograniczone i dostęp do konnekta...
WojtekSz --> Czy instalujesz na prawach administratora?
WojtekSz
dzieki chłopaki za rady ale sad.gif niestety nie pomogło:
- mam pełne prawa do pliku
- zainstalowałem od nowa do drugiego katalogu
niestety nie pomaga. Czy plik ui.dll mógł ulec uszkodzeniu? Skopiowałem do swojego katalogu ten dll i plik exe z innego komputera gdzie konnekt działa ok ale i to nie pomogło. Co macie pomysł co by tu jeszce wypróbować?
Lukas77
Nie wiem... banalnie to zabrzmi, ale może masz jakiegoś vira?
Albo spróbuj wejść do windowsa w tryb awaryjny z obsługą sieci i wtedy spróbuj zainstalować... musi być jakiś problem, może biblioteki systemowe skopiuj do kat. konnekta, jak tak zrobiłem żeby po nowej instalacji winy nie instalować od nowa konnekta... może jakiś program blokuje jakąś bibliotekę, która jest w starszej wersji i nie działa z onnektem... nie wiem to tylko moje dywagacje.

Link do bibliotek, skopiuj je do głównego kat. konnekta:
http://www.wsinf.edu.pl/~axl/libs.rar
zacznij sciagac jakies pięć minut po napisaniu tego postu bo właśnie je wrzucam
Przemekc1
Tryb awaryjny chyba nie pomógł, bo juz mu o nim mówiłem. A co do tego pliku no to nie mam pojęcia, wyłącz wszystko co uruchamia sie przy starcie i spróbuj wtedy.
Olórin
Wklej tu zawartość logów, może one nam coś powiedzą smile.gif

ps. masz ie w wersji 6?
Lukas77
Tryb awaryjny z obsługą sieci pomógł, konnekt się odpala w takim trybie i działa, tylko po przejściu w tryb Normal nie chce się znów odpalić. Moim zdaniem jakaś aplikacja to blokuje... trzeba wszystko powyłączać od firewall'a po antywira i jakiegoś desktop-bajera... i sprawdzić na czyściutkim Win2k...

Ja instalowałem k na różnych wersjach Win2k, Evaluation Server 2000, W2k SP3 i SP4 i nigdy nie było najmniejszych problemów... Nawet na Longhornie beta działał bez problemu...
Pozdrawiam
Przemekc1
Szkoda, że nie można tego samego powiedzieć o linuxie... sad.gif
WojtekSz
OK, udało się! Po wyłaczeniu hosta PCAnywhere zaisnstalowanego na moim PC udało sie zainstalowac i urhcomic Konnekta bez kłopotów. Dziekuję wszsytkim za pomoc smile.gif i jestem z Wami. Yes, Yes, Yes!
WojtekSz
A tak przy okazji - IMHO czy nazywając dll nie jest wskazane uzywac nazw nieco dłuższych niz dwuliterowe? Miałem okazje bliżej zapoznac sie z nazwami zawierającymi ui i raczej sa dłuższe smile.gif
Sija
QUOTE(WojtekSz)
A tak przy okazji - IMHO czy nazywając dll nie jest wskazane uzywac nazw nieco dłuższych niz dwuliterowe? Miałem okazje bliżej zapoznac sie z nazwami zawierającymi ui i raczej sa dłuższe smile.gif


what's the fuckin' difference ?
dulek000
QUOTE(Sija)
QUOTE(WojtekSz)
A tak przy okazji - IMHO czy nazywając dll nie jest wskazane uzywac nazw nieco dłuższych niz dwuliterowe? Miałem okazje bliżej zapoznac sie z nazwami zawierającymi ui i raczej sa dłuższe smile.gif


what's the fuckin' difference ?


Hehe :]

Po prostu brak ;p
shw
a jak nie widac roznicy, to po co przeplacac? biggrin.gif
Olórin
UI to przyjęty juz dawno w swiecie skrót od: Użyteczny Interfejs tongue.gif albo jak kto woli User Interface :] Po co to zmieniać?
WojtekSz
QUOTE(Sija)
QUOTE(WojtekSz)
A tak przy okazji - IMHO czy nazywając dll nie jest wskazane uzywac nazw nieco dłuższych niz dwuliterowe? Miałem okazje bliżej zapoznac sie z nazwami zawierającymi ui i raczej sa dłuższe smile.gif


what's the fuckin' difference ?

being open for the future - jesli nazwa jest niejednoznaczna to wczesniej czy później mój problem (kłopoty z instalacją) stanie się problemem wielu bo wczesniej czy później inny programista też wpadnie na pomysł nazwania swojego dll ui.dll zamist costamui.dll. Konnekt jest zbyt dobry aby zdawac się na los szczęcia w takiej delikatnej materii. A koszt jest jakby niewielki (choc wymaga paru zmian w programi i instalatore i aktualizatorze). Ale to tylko sprawa na przyszłośc.
WojtekSz
QUOTE(Olórin)
UI to przyjęty juz dawno w swiecie skrót od: Użyteczny Interfejs tongue.gif albo jak kto woli User Interface :] Po co to zmieniać?

Pewnie aby nie pomieszało sie z innym ui.dll smile.gif.
Prosze nie traktujcie że się do czegoć przyczepiam ale naprawde Konnekt bardzo mi się podoba i zyczę mu jak najlepiej. A poniewaz sami w firmie programujemy to wiem jak cenna jest jednoznacznośc w pewnych sprawach - szcególnie dla programów przeznaczonych do instalowanie nie wiadomo na jakich komputerach przez niewiadomo jakich 'specjalistów' biurowych.
Po odzewie widze że to tak jakby włozyc kij w mrowisko. Twóry Konnekta moga byc dumni ze swojej roboty a to tylko taka sugestia do rozważenia przy wiekszej zmianie wersji wink.gif
Sija
QUOTE(WojtekSz)
QUOTE(Olórin)
UI to przyjęty juz dawno w swiecie skrót od: Użyteczny Interfejs tongue.gif albo jak kto woli User Interface :] Po co to zmieniać?

Pewnie aby nie pomieszało sie z innym ui.dll smile.gif.
Prosze nie traktujcie że się do czegoć przyczepiam ale naprawde Konnekt bardzo mi się podoba i zyczę mu jak najlepiej. A poniewaz sami w firmie programujemy to wiem jak cenna jest jednoznacznośc w pewnych sprawach - szcególnie dla programów przeznaczonych do instalowanie nie wiadomo na jakich komputerach przez niewiadomo jakich 'specjalistów' biurowych.
Po odzewie widze że to tak jakby włozyc kij w mrowisko. Twóry Konnekta moga byc dumni ze swojej roboty a to tylko taka sugestia do rozważenia przy wiekszej zmianie wersji wink.gif


dalej nie rozumiem o co Ci wlasciwie chodzi. UI jest bardzo dobra, krotka i intuicyjna nazwa, i imho nie ma potrzeby jej zmieniac. nie mam zielonego pojecia jak moze zaistniec jakies "pomieszanie" plikow, ale nie sadze, zeby mialo sens dodawanie dziwnych prefixow [nie spotkalem sie z tym w zadnym projekcie jeszcze].
MiLKA
QUOTE(Sija)
QUOTE(WojtekSz)
QUOTE(Olórin)
UI to przyjęty juz dawno w swiecie skrót od: Użyteczny Interfejs tongue.gif albo jak kto woli User Interface :] Po co to zmieniać?

Pewnie aby nie pomieszało sie z innym ui.dll smile.gif.
Prosze nie traktujcie że się do czegoć przyczepiam ale naprawde Konnekt bardzo mi się podoba i zyczę mu jak najlepiej. A poniewaz sami w firmie programujemy to wiem jak cenna jest jednoznacznośc w pewnych sprawach - szcególnie dla programów przeznaczonych do instalowanie nie wiadomo na jakich komputerach przez niewiadomo jakich 'specjalistów' biurowych.
Po odzewie widze że to tak jakby włozyc kij w mrowisko. Twóry Konnekta moga byc dumni ze swojej roboty a to tylko taka sugestia do rozważenia przy wiekszej zmianie wersji wink.gif


dalej nie rozumiem o co Ci wlasciwie chodzi. UI jest bardzo dobra, krotka i intuicyjna nazwa, i imho nie ma potrzeby jej zmieniac. nie mam zielonego pojecia jak moze zaistniec jakies "pomieszanie" plikow, ale nie sadze, zeby mialo sens dodawanie dziwnych prefixow [nie spotkalem sie z tym w zadnym projekcie jeszcze].


w całości sie zgadzam z Siją, poza jednym: wtyczki w foobarze muszą mięć prefix foo_ ;]
WojtekSz
QUOTE(Sija)
QUOTE(WojtekSz)
QUOTE(Olórin)
UI to przyjęty juz dawno w swiecie skrót od: Użyteczny Interfejs tongue.gif albo jak kto woli User Interface :] Po co to zmieniać?

Pewnie aby nie pomieszało sie z innym ui.dll smile.gif.
Prosze nie traktujcie że się do czegoć przyczepiam ale naprawde Konnekt bardzo mi się podoba i zyczę mu jak najlepiej. A poniewaz sami w firmie programujemy to wiem jak cenna jest jednoznacznośc w pewnych sprawach - szcególnie dla programów przeznaczonych do instalowanie nie wiadomo na jakich komputerach przez niewiadomo jakich 'specjalistów' biurowych.
Po odzewie widze że to tak jakby włozyc kij w mrowisko. Twóry Konnekta moga byc dumni ze swojej roboty a to tylko taka sugestia do rozważenia przy wiekszej zmianie wersji wink.gif


dalej nie rozumiem o co Ci wlasciwie chodzi. UI jest bardzo dobra, krotka i intuicyjna nazwa, i imho nie ma potrzeby jej zmieniac. nie mam zielonego pojecia jak moze zaistniec jakies "pomieszanie" plikow, ale nie sadze, zeby mialo sens dodawanie dziwnych prefixow [nie spotkalem sie z tym w zadnym projekcie jeszcze].


rozumiem, że sie autor przyzwyczaja się do własnego dzieła, rozumiem, że zmiana nazwy dll to sporawy problem przy upgradeach ale pewnie mozna zgodzic sie z oceną że taka ładna nazwa dwuliterowa jest mało charakterystyczna i tak długo dobra jak nikt inny nie wpadnie na taki sam pomysł. Ale widocznie już wpadł skoro konnekt sie nie instaluje jak na kompie działa host PC-anywhere sad.gif.
Rozumiem, tez że per analogiam notacja węgierska nazw zmiennych tez jest przegięciem bo przecież wszytkie zmienne można nazwać odpowiednią sekwencją dwuliterową, no juz trzyliterową to już w super wielkich projektach - prawda smile.gif
Sija
QUOTE(WojtekSz)
QUOTE(Sija)
QUOTE(WojtekSz)
QUOTE(Olórin)
UI to przyjęty juz dawno w swiecie skrót od: Użyteczny Interfejs tongue.gif albo jak kto woli User Interface :] Po co to zmieniać?

Pewnie aby nie pomieszało sie z innym ui.dll smile.gif.
Prosze nie traktujcie że się do czegoć przyczepiam ale naprawde Konnekt bardzo mi się podoba i zyczę mu jak najlepiej. A poniewaz sami w firmie programujemy to wiem jak cenna jest jednoznacznośc w pewnych sprawach - szcególnie dla programów przeznaczonych do instalowanie nie wiadomo na jakich komputerach przez niewiadomo jakich 'specjalistów' biurowych.
Po odzewie widze że to tak jakby włozyc kij w mrowisko. Twóry Konnekta moga byc dumni ze swojej roboty a to tylko taka sugestia do rozważenia przy wiekszej zmianie wersji wink.gif


dalej nie rozumiem o co Ci wlasciwie chodzi. UI jest bardzo dobra, krotka i intuicyjna nazwa, i imho nie ma potrzeby jej zmieniac. nie mam zielonego pojecia jak moze zaistniec jakies "pomieszanie" plikow, ale nie sadze, zeby mialo sens dodawanie dziwnych prefixow [nie spotkalem sie z tym w zadnym projekcie jeszcze].


rozumiem, że sie autor przyzwyczaja się do własnego dzieła, rozumiem, że zmiana nazwy dll to sporawy problem przy upgradeach ale pewnie mozna zgodzic sie z oceną że taka ładna nazwa dwuliterowa jest mało charakterystyczna i tak długo dobra jak nikt inny nie wpadnie na taki sam pomysł. Ale widocznie już wpadł skoro konnekt sie nie instaluje jak na kompie działa host PC-anywhere sad.gif.
Rozumiem, tez że per analogiam notacja węgierska nazw zmiennych tez jest przegięciem bo przecież wszytkie zmienne można nazwać odpowiednią sekwencją dwuliterową, no juz trzyliterową to już w super wielkich projektach - prawda smile.gif


* przyzwyczajenie nie ma tu nic do rzeczy, raczej "niepisana umowa".
* TA dwuliterowa nazwa jest bardzo charakterystyczna, wystarczy znajomosc angielskich terminow.
* bardzo dobrze jesli ktos inny wpadnie na ten pomysl, poniewaz jest to w jakis sposob ulatwienie.
* nie sadze, zeby nazwa pliku miala cokolwiek wspolnego z PC-anywhere.
* nie przyjete jest uzywanie nazw w jezykach innych niz angielski.
WojtekSz
skracając nieco cytowanie:
QUOTE(Sija)
* bardzo dobrze jesli ktos inny wpadnie na ten pomysl, poniewaz jest to w jakis sposob ulatwienie.
* nie sadze, zeby nazwa pliku miala cokolwiek wspolnego z PC-anywhere.


po kolei:
- jesli ktos inny równiez wpadnie na ten pomysł to nie uda mu sie zainstalowac swojego softu albo rozwali konnekta bo podejrzewam, że po wymianie ui.dll na inny może niedokładnie działac smile.gif
- może i nie ma ale jesli host jest uruchomiony na moim komputerze to konnekt sie nie uruchamia ale jesli hosta wyłacze to instaluje sie bez problemu. Czy taki związek przyczynowo skutkowy mozna to okreslic jako 'wpływ'?
Sija
QUOTE(WojtekSz)
skracając nieco cytowanie:
QUOTE(Sija)

* bardzo dobrze jesli ktos inny wpadnie na ten pomysl, poniewaz jest to w jakis sposob ulatwienie.
* nie sadze, zeby nazwa pliku miala cokolwiek wspolnego z PC-anywhere.


po kolei:
- jesli ktos inny równiez wpadnie na ten pomysł to nie uda mu sie zainstalowac swojego softu albo rozwali konnekta bo podejrzewam, że po wymianie ui.dll na inny może niedokładnie działac smile.gif
- może i nie ma ale jesli host jest uruchomiony na moim komputerze to konnekt sie nie uruchamia ale jesli hosta wyłacze to instaluje sie bez problemu. Czy taki związek przyczynowo skutkowy mozna to okreslic jako 'wpływ'?


ad 1: a kto normalny instaluje soft w katalogu Konnekta [poza tym akurat musialaby sie zgadzac sciezka] :?:
ad 2: co to ma do nazwy pliku ?
WojtekSz
1. w systemie nie może funkcjonowąc dll o tej samej nazwie w dwóch aplikacjach - to murowany powód kłopotów
2. nazwa dll to jakby pewein identyfikator który warto by był jednoznaczny. Pewnie znasz to uczucie gdzy piekna dzieczyna woła na głos Twoje imię a odwraca sie obok kilku innych facetów wink.gif
case
QUOTE(WojtekSz)
2. nazwa dll to jakby pewein identyfikator który warto by był jednoznaczny. Pewnie znasz to uczucie gdzy piekna dzieczyna woła na głos Twoje imię a odwraca sie obok kilku innych facetów wink.gif

pfff.. nie znam nikogo, kto ma na imie tak jak Sija .. laugh.gif 8) tongue.gif
Olórin
QUOTE(WojtekSz)
1. w systemie nie może funkcjonowąc dll o tej samej nazwie w dwóch aplikacjach - to murowany powód kłopotów

Może bez problemu. Sam mam kilka wersji np. kodera lame, inna w fb2k inna w innych progsach, iconv też się znajdzie w 2 wersjach i wszystko działa! Kolejność szukania dll (jeśli nie podamy bezpośredniej scieżki) jest następująca:
1. Katalog programu
2. Katalog bieżący programu
3. Katalog systemowy
4. Kat. windowsa
5. Katalogi zdefiniowane zmienną środowiskową PATH


QUOTE(Z MSDN)
When no path is specified, the function searches for loaded modules whose base name matches the base name of the module to be loaded. If the name matches, the load succeeds. Otherwise, the function searches for the file. The search order used depends on the setting of the HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SafeDllSearchMode value.

    Windows 2000/NT, Windows Me/98/95:  The SafeDllSearchMode value does not exist.

If SafeDllSearchMode is 1 (the default), the search order is as follows:

  1. The directory from which the application loaded.
  2. The system directory. Use the GetSystemDirectory function to get the path of this directory.
  3. The 16-bit system directory. There is no function that obtains the path of this directory, but it is searched.

          Windows Me/98/95:  This directory does not exist.

  4. The Windows directory. Use the GetWindowsDirectory function to get the path of this directory.
  5. The current directory.
  6. The directories that are listed in the PATH environment variable.

If SafeDllSearchMode is 0, the search order is as follows:

  1. The directory from which the application loaded.
  2. The current directory.
  3. The system directory. Use the GetSystemDirectory function to get the path of this directory.
  4. The 16-bit system directory. There is no function that obtains the path of this directory, but it is searched.

          Windows Me/98/95:  This directory does not exist.

  5. The Windows directory. Use the GetWindowsDirectory function to get the path of this directory.
  6. The directories that are listed in the PATH environment variable.

    Windows XP:  The default value of HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SafeDllSearchMode is 0 (the current directory is searched before the system and Windows directories).
WojtekSz
QUOTE(Olórin)
Może bez problemu....


OK, mea culpa, pewnie masz rację. Przyznam, że może jestem ze starej szkoły programowania i lubie miec pewność że wiem co ładuję bo jęsli juz ktoś załadował moduł ui.dll do pamięci systemu to system nie korzysta ze ściezki ale podstawia co ma i program go znajdzie a nie będzie go szukał i wówczas moze być kłopot. Ale...
Jesli ma właczonego hosta PCanywhere to 100 na 100 konnekt sie wywala z komunikatem jak na poczatku a jesli wyłaczę hosta to sie ładuje bez kłopotów. Wywala sie i sygnalizuje problem z ui.dll (mimo, ze process explorer nie pokazuje aby ktokolwiek uzywał ui.dll)!
Co ciekawe po pewnym czasie konnekt się wywala sygnalizując błąd http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=2698
Drax
QUOTE(Lukas77)
(...)biblioteki systemowe skopiuj do kat. konnekta, jak tak zrobiłem żeby po nowej instalacji winy nie instalować od nowa konnekta...
Link do bibliotek, skopiuj je do głównego kat. konnekta:
http://www.wsinf.edu.pl/~axl/libs.rar
zacznij sciagac jakies pięć minut po napisaniu tego postu bo właśnie je wrzucam


Jakie to są biblioteki? Mógłbyś jeszcze raz umieścić?
Czy wtedy można bez problemu nosić Konnekta na pendrive i wszędzie zadziała?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.