Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: informatyka na maturze 2005
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
_menic_
W przyszłym roku bede machał mature. No i wybrałem sobie informatyke. Tylko wlasnie do tego musze sie nauczyc jakiegos jezyka programowania. Pech chciał ze nie umiescili na liscie PHP z ktorym mam do czynienia. Tylko własnie mam dylemat bo nie wiem jaki jezyk wybrac oraz srodowisko w jakim pracowac sad.gif
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=con...&id=95&Itemid=2
piotr.ek
Mature z informy co prawda mialem dosyc dawno (2 lata temu) i wtedy to, co na niej bedzie zalezalo chyba jeszcze przede wszystkim od szkoly, ALE Pascala w stopniu podstawowym musialem opanowac. Latwy to jezyk, ze 3 dni (i noce) zajelo mi skumanie co i jak (sa w necie bardzo fajne kursy) i bez problemu moglem pisac proste programiki liczace to i owo, cos tam sortujace, z petlami jakimis smiesznymi itp.... Jakbym mial wiecej czasu, jak ty teraz, to lapalbym sie za cos, co moze mi sie pozniej przydac, a wtedy cel mialem jeden - zdac mature wink.gif Cel osiagniety, Pascala nigdy wiecej nie ruszylem.
shw
tak samo u mnie - nie zgodzono sie na php z powodu, 'ze sie go nie uczylismy'. Malym szczegolem bylo to, ze nauczycielowi sie nie chcialo i zadnego sie nie uczylismy :>
no ale zostalem zmuszony do pascala i accessa. 2 dni zabawy i udalo mi sie zdac smile.gif
niestety na 4, bo przy..czepili sie do tego, ze mowilem cos w stylu 'procesor o predkosci przynajmniej 1 giga' a nie (gigahercow) i takich glupotek. troche wqrwiajace, ale wazne, ze zdane. no i przecieralem szlaki w mojej szkole, jezeli chodzi o mature z infy. nikt wczesniej sie nie pokusil, a w moim roku tylko ja biggrin.gif
jaki jezyk wybrac? spytaj sie dla pewnosci jaki ci pozwola, bo mi wmusili pascala i nie bylo zadnego gadania..
a ze do matury jeszcze masz duzo czasu to jakos ci doradzimy smile.gif
piotr.ek
Widze, shw, ze bardzo podobnie mialem smile.gif Jako pierwsza osoba w historii mojej szkolki zdawalem informe i tez na 4. Nigdy przed matura, ani nigdy po nie mialem stycznosci z Pascalem. Kazali sie pouczyc, to sie pouczylem i akurat to bylo na tej maturce najlatwiejsze - gorzej wlasnie z jakimis regulkami, gdzie tak samo pojedyncze slowka okazywaly sie dziwnie wazne tongue.gif

_menic_ - ucz sie tego, co pozwoli ci na pisanie wtyczek do K biggrin.gif Bedzie wilk syty i owca cala.
Olórin
Mnie matura czeka za parę lat i chętnie zdawałbym z PHP :]
_menic_
no do matury mam duzo czasu, ale juz dzis musze zdecydowac jaki jezyk zdecydowałem sie pisac. Osobiscie sklaniam sie ku c++, albo c# tylko jeszcze do konca nie jestem zdecydowany. Bo nie wiem do ktorego jest wiecej informacji w necie itp. A oba w przyszłosci moga zaowocowac.
BTW. W linku ktory podałem jest tabela z dostepnymi jezykami programowania oraz srodowiskami wink.gif
shw
c++ na pewno ma wieksza przyszlosc..
jezeli chcesz zeby zaowocowal, to pascala sobie odpusc.
a delphi? przez chwile sie interesowalem, ale przestalem smile.gif
a co do ilosci informacji - na pewno najwiecej o c++, potem pewnie delfin..
srodowisko - zalezy do jakiego masz dostep. ja pisze w visual studio i sobie chwale.
_menic_
No wybrałem c++ (moze i kiedys jakies wtyczki napisze :]) Mam juz srodowisko - VS 2003 .NET tylko nie wiem z czym to sie wszsystko je. Zna ktos moze jakis kurs obsługi VS :? A no i jeszcze c++ tez by sie przydało wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.