Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: dlaczego znowu mam "mozilla4.0 no allowed" ???
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Masza
Podczas przetwarzania raportów, system Beta zwrócił nast. błędy:

- Start Connections not allowed from browsers! (Mozilla/4.0)

Najlepiej poinformuj nas o tym na FORUM


Jakis spory czas temu juz poruszalem ten temat...dlaczego to spowrotem sie włacza za kazdym uruchomieniem konnekt'a ???

pozdrawiam !!!
Domel
QUOTE(Masza)
Podczas przetwarzania raportów, system Beta zwrócił nast. błędy:

- Start Connections not allowed from browsers! (Mozilla/4.0)

Najlepiej poinformuj nas o tym na FORUM

pozdrawiam !!!


Dokładnie mam to samo, z czym to jest związane?
Pozdrawiam,
Domel
Masza
to jest zwiazane z Firewallem a dokladniej stealh mode browsing (np. w Sygate)..ale przeciez Firewalla nie bede wylaczal z powodu komunikatora...
czy da sie cos z tym zrobic ??
Domel
QUOTE(Masza)
to jest zwiazane z Firewallem a dokladniej stealh mode browsing (np. w Sygate)..ale przeciez Firewalla nie bede wylaczal z powodu komunikatora...
czy da sie cos z tym zrobic ??


Aaaa widzisz, trafiłeś chyba właśnie o syngate'a chodzi :wink:
Ale ja też się podpisuję pod tym pytaniem, przecież FW nie wyłącze!
Lukas77
Wyłączyć firewall'a nie musisz. Wyłącz tylko Stealth Mode w opcjach FW.
Masza
QUOTE(Lukas77)
Wyłączyć firewall'a nie musisz. Wyłącz tylko Stealth Mode w opcjach FW.


nie nie chce tego wylaczac...dlatego ponowilem temat...
;-)
Domel
QUOTE(Masza)
QUOTE(Lukas77)
Wyłączyć firewall'a nie musisz. Wyłącz tylko Stealth Mode w opcjach FW.


nie nie chce tego wylaczac...


No właśnie chodzi o to, żeby nie wyłączać nic w FW tylko konnekta ogarnąć, żeby się pogodził z tą opcją FW :wink:
Daarth
Ale niby dlaczego miałbym go wylaczac? bezpieczenstwo przede wszystkim czyz nie? wiem ze wszystko da sie obejsc ale ta funkcja sygate'a (czy nawet windowsowego firewalla) troche utrudnia droge do kompa. Wolalbym zeby bylo jakies inne wyjscie bo tej opcji raczej nie wylacze bo nie amm zamiaru nikomu ulatiwac dostania sie do mojego kompa. a juz jednej osobie sie to udalo i mialem sporo z tym problemow. meczylem sie dlugo zeby wszystko naprawic i wkoncu zrobilem reinstal systemu bo nic nie pomagalo. wiec wylaczenie tej opcji odpada (zreszta nie bede tego robil tez dla centralki z wiadomosc.info)
Sija
co ma kwestia bezpieczenstwa komputera do identyfikacji waszej przegladarki :?:
MiLKA
QUOTE(Sija)
co ma kwestia bezpieczenstwa komputera do identyfikacji waszej przegladarki :?:

no stary nie wiesz?? wstretny dziadek mroz, ukrywajacych sie w panstwach gdzie prawo to tylko slowo w slowniku czycha na niczego nie winnych polskich użytkowników przeglądarek IE6 wchodzących na jego strony o treści masowo-komunistyczno-erotycznej, u których w najgorszym pokaże kilka okienek popup. A tak? To on nie wie, bo mu sie petent jakoś po staremu przedstawia.... Tak tak, to prawda, on żyje, a na tą całą jego upierdliowość M$ już chce z miejsca wydać 250$....

joke ofcoz, tak postrzegam wszelkie metody zamaskowania przegladarki... pathetic
Sija
zdradze, ze maskowanie przegladarki rowniez uniemozliwi korzystanie z bardzo przyjemnej [przydatnej, pozadanej ?] f-cji w kPilocie2.
ale nikt nikomu niczego nie narzuca, wiec jak chcecie to blokujcie, nie korzystajcie z dodatkowych ficzerow, patrzcie na komunikaty.

who cares?
Daarth
i jeszcze OS'a, nie tylko przegladarki. plus, z tego co wiem (tu se lapy uciac nie dam ale chyba siem nie myle), nie odpowiadanie np na ping. Pewnie srednio bym sie tym wszystkim przejmowal gdyby nie to ze mam stale IP i juz mi sie wlamali na kompa (wiem kto i gosc sie mnie boi :? nie wiem czemu :twisted: ). trzeba sie czasem poswiecic Sija jesli lubi sie swoje dane na dysku, a ja niestety musze lubic, bo oprocz mnie jeszcze ojciec na moim kompie pracuje i niestety ma tam jakies pierdoly z roboty, ktorych nie moze stracic (pomijam fakt ze to ja je robilem :| ). Wystarczy takie tlumaczenie?
Lukas77
Ale Ty chyba za bardzo nie wiesz o co chodzi w tej funkcji którą masz włączoną, nie ma ona nic wspólnego z blokadą pinga czy zamkniętymi portami. Z tego co wiem to chyba tylko Sygate oferuje "Stealth Browsing" i kiedyś pamiętam włączyłem tą funkcję i zaczęły się dziać jakieś problemy na niektórych stronach www. Błędnym jest twoje rozumowanie, ale skoro się uparłeś to Twoja sprawa... Jeśli Twoja przeglądarka się nie przedtstawai jako IE6 tylko strsza to bo tak działa ta funkcją którą tak kochasz, to nikt tego błędu nie naprawi bo do działania KIEView potrzebny jest IE6 a Twój firewall oszukuje że go nie masz, więc miej pretensje do Firewall'a nie do konnekta że Ci takie kwiatki robi... mam nadzieje że już zrozumiałeś o co chodzi...
---
Polecam zrobić test firewall'a na http://grc.com z włączoną funkcję i z wyłączoną, praktycznie nic się wtedy nie zmienia...
Masza
tak to ukrywa nazwe systemu operacyjnego takze.
jezeli chodzi o ping to akurat nie ta opcja. Ping to pakiety ICMP.

a czy nie mozna (tak jak juz kiedys proponowalem) zrobic jakiejs opcji, zeby konnekt "nie przyjmowal" takich wiadomosci, jakis filtr na slowa "mozilla not allowed"?? Kazdy by mogl to sobie zarowno właczyc, jak i wyłaczyc...?
pielgrzym
Pozwole się wtrącić z małym OT wink.gif

Dobre testy na bezpieczeństwo kompa http://www.pcflank.com smile.gif polecam "Exploits test" :twisted:

Pozdrawiam smile.gif
MiLKA
QUOTE(pielgrzym)
Pozwole się wtrącić z małym OT wink.gif

Dobre testy na bezpieczeństwo kompa http://www.pcflank.com smile.gif polecam \"Exploits test\"  :twisted:

Pozdrawiam smile.gif


Your system successfully defended itself from this attack! - pfeee, dobrze skonfigurowany ZoneAlarm. Jakoś nie potrzebne są specjalne stealth mody ..... pfeeee
pielgrzym
A kto mówił o Stealth modach? laugh.gif po prostu mają tam kompleksowe testy, nic więcej smile.gif (dlatego napisałem OT tongue.gif)
Masza
http://scan.sygate.com
MiLKA
ten wasz scan.sygate.com dowiedział sie jedynie, ze mam windowsa xp i firefoxa (bo to mu na tacy podala przegladarka). Aha dodatkowo, popatrzal ze mam apache zainstalowane.... po co komu ten stealth mode... wiem, to znowu ten dziadek mróz aka mitojał
Lukas77
OT: Ten test na pcflank jest jakiś głupi skoro nie może mojego adresu IP odczytać, test na sygate i grc.com bez problemu odczytuje...
lhs
Ten test na pcflank jest bardzo mądry - wie, że mojego IP nie odczyta (bo jestem za NAT-em) i że nie testowałby mojego kompa, tylko moją bramę - więc nie testuje. Testy na sygate i grc nie odczytują mojego (wewnętrznego) IP, odczytują (zewnętrzne) IP mojej bramy.
Lukas77
QUOTE(lhs)
Ten test na pcflank jest bardzo mądry - wie, że mojego IP nie odczyta (bo jestem za NAT-em) i że nie testowałby mojego kompa, tylko moją bramę - więc nie testuje. Testy na sygate i grc nie odczytują mojego (wewnętrznego) IP, odczytują (zewnętrzne) IP mojej bramy.


No widzisz a ja mam zew. IP i grc.com je odczytuje a pcflank nie, podając że "cannot determinate your IP...", więc za mądry to on chyba nie jest.
lhs
W takim wypadku rzeczywiście chyba nie jest... smile.gif
pielgrzym
Lukas77: E, tam wybrzydzasz laugh.gif tą stronke polecałem ze względu na "Trojans test" i na "Andvanced Ports Scanner", które czasem potrafią dać zaskakujące (niemile biggrin.gif) rezultaty smile.gif mój McAffee też wszystko przechodzi pomyślnie (na Sygate też, ale paskudy bo Opery nie supportują smile.gif). Może i Sygate lepszy jest - podałem linka do pcflank, bo to jedna z niewielu stronek, gdzie jest tyle różnych testów (o tej Sygatea nie wiedziałem - brzydze się tego firewalla, bo DC++ z nim nie dizała, a fe! laugh.gif) smile.gif

Pozdrawiam smile.gif
Masza
a ja pytam ponownie, czy bedzie mozliwosc wylaczania tych wiadomosci od serwera ??? jakas opcja dodatkowa cos??? bo tylko w sumie o to mi chodzi...
a tej opxcji nie wylacze w firewall, poniewaz boje sie dziadka mroza...
Daarth
very funny :| no i wyszedlem na wala, macie racje... co nie zmienia faktu ze srednoi mi sie podoba mozliwosc ze ktos moze zobaczyc na jakim systemie siedze i jakiej przegladarki uzywam. btw: pcflank dziala jakby chcial a nie mogl... wykryl IP ale na tym se skonczylo. reszta sie sypala i zaden test nie dzialal smile.gif
.misiek
IP Address test

The test has found that the IP address used by your computer cannot be scanned. This commonly occurs because of a firewall program on your computer and/or you are connected to the Internet through a proxy-server or your ISP uses Network Address Translation (NAT) to share IP addresses.

This means the test cannot check your system as the results of the testing would be incorrect.


hehe to jest dopiero osłonięcie się ogiomurkiem biggrin.gif
Lukas77
QUOTE(missiekbc)
IP Address test

The test has found that the IP address used by your computer cannot be scanned. This commonly occurs because of a firewall program on your computer and/or you are connected to the Internet through a proxy-server or your ISP uses Network Address Translation (NAT) to share IP addresses.

This means the test cannot check your system as the results of the testing would be incorrect. 


hehe to jest dopiero osłonięcie się ogiomurkiem biggrin.gif


Ja też tak mam w każdym teście na pcflank, chociaż mam zew. IP a na grc.com odczytuje mój adres bez problemu...
pielgrzym
Widać GRC jest (pod tym względem) lepsze smile.gif niemniej na grc nie ma skanowania portów za pomocą TCP SYN i testu exploitów (u góry napisałem z roztargnienia trojans test, hehe różnica iście "subtelna" wink.gif ) tak czy siak kłócić się nie będę - czemu podałem linka można przeczytac parę postów wyżej 8)
Masza
to jak??? ostatni raz pytam, bo widze ze i tak mnei nikt tutaj nie slucha...

nie mozna jakos wylaczyc tego, aby konnekt nie wyswietlał tych błędów od serwera ?????
Masza
bardzo mi sie podoba konnekt, nie mozna tylko tej jednej opcji dodać naprawde??
a denewuje mnie ciagle (za kazdym polaczeniem zmianą statusu itp. klikanie w tą literke "i")

nie ma tu jakiegos konfiga, w ktorym by sie takei waidomosci wyłączało?

TYLKO konnektowi sie nie podoba ta opcja w firewallu, przed chiwla sprawdlem mirande i tez sie nie dowala do niczego...

naprawde konenkt mi sie najbardzie z wsyztskich podoba, nie da sie nic zrobic ?
Sija
QUOTE(Masza)
bardzo mi sie podoba konnekt, nie mozna tylko tej jednej opcji dodać naprawde??
a denewuje mnie ciagle (za kazdym polaczeniem zmianą statusu itp. klikanie w tą literke \"i\")

nie ma tu jakiegos konfiga, w ktorym by sie takei waidomosci wyłączało?

TYLKO konnektowi sie nie podoba ta opcja w firewallu, przed chiwla sprawdlem mirande i tez sie nie dowala do niczego...

naprawde konenkt mi sie najbardzie z wsyztskich podoba, nie da sie nic zrobic ?


owszem, da sie zrobic. wylacz blokowanie identyfikacji przegladarki.
Masza
dobra okey, widze ze i tak sie was nie da namowic, na taka jedna glupiutką opcję;-)

doobra wylacze ten stealh, niech wam będzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.