Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jabber<>GG i reszta Działa ale nie działa... POMOCY
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
noizo
Wiem ze posty z takim tytułem są znienawidzone przez wszytskich. Ale naprawde potrzebuje pomocy. Otóż:

Przesiadłem juz dosyc dawno na konnekta. Uzywałem do GG i Tlena ale własnie zaczalem odkrywac uroki jabbera no i sie zaczely schodki.
Rejestruje sie dla przykladu na chrome.pl
Wszytsko slicznie, Mam na liscie gg.chrome.pl dostepny i nawet czasami z opisem. Ale zaden z moich kontaktow w gg nie jest aktywny tak samo jak ja rowniez chyba nie jestem aktywny. Przynajmiej nic nie moge pisac i dostaje takie cos w oknie rozmowy

Ja: (18:22)
tralalala
Błąd: Server Connect Failed [tralalala...]
testujemy gg z jabbera
Błąd: Server Connect Failed [testujemy gg z jabbera...]

To samo mam kiedy jestem na jabberpl.org
Kontakty na liscie należą wszystkie do grupy jabbera. Wszystkie też mają te brzydkie ikonki zamiast słoneczek. Ale żadna z nich nie jest kurcze aktywna. Niewiem jak mam z innymi sieciami, ICQ i MSN niby mi sie zalogowały tak samo ale niewiem czy można pisać na nich czy nie i czy nie jest taka sama jazda jak z GG. Pomocy prosze!!
W załączniku daje kilka plików z ustawieniami jakie mam zrobione żeby naocznie można było by stwierdzić czy wszstko jest ok.

Aha do adminow i innych krzykliwych.

Jeżeli pomyliłem działy czy może rozpisałem sie ponownie o tym co setki razy było omawiane, to grzecznie prosze o pokazanie gdzie to było pisane (gdybym znalazł sam to bym nie pytał)bądż przeniesienie postu tam gdzie być powinien.

Pozdrawiam

Załączniki

Lukas77
Jedno co mi przychodzi do głowy to daj pełną subskrypcję transportowi GG, sądząc po znaczku nie ma on subskrypcji... druga rzecz, czy dodajesz do listy osoby z GG tak: 1234567@gg.jabberpl.org ??
Trzecia rzecz... olej transporty bo wtyka GG jest ileśset razy lepsza.
Pozdrawiam
Olórin
Server connect failed oznacza bład łączenia z serwerem (w tym przypadku transportem), może transport poprostu leży?

ps. Można zawsze skorzystać z wtyczki gg wink.gif
noizo
Siuper, cos mi sie zaczeło dziać. Chiba firewall mi blokowal komunikacje z jabberem :oops: Ale mam pytanie bo nie moge dojsc jak to siem robi..

12345@gg.chrome.pl to rozumiem ale jak dodawac wtedy kontakty w tlenie??

login@tlen.chrome.pl??

Thx i pozdr
Olórin
chyba tak, ale czy nie lepiej skorzystać z wtyczki dwuTlenek?
NelQ
IMO też lepiej używać dwutlenka bo Jabber to jednak Jabber i nie zawsze wszystko jest ok z serwerami (zwłaszcza polskimi). A przy dwutlenku masz wszystko niezależnie o Jabbera. Ale co kto woli wink.gif
noizo
Cudnie ale jak teraz wyrejestrowac wtyke tlena z jabbera?? ohmy.gif Czy wystrarczy ja poprostu usunac??
Aule
Ja na jabber.wp.pl jeszcze nie nazekam. Jeszcze pada nie zaliczyło.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.