Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka do odczytu kanału RSS
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
joshua
w konnekcie przydałaby się wtyczka do odczytu kanałów RSS, kilkakrotnie na forum juz były opisywane sposoby korzystania z jabbera, aby przez transport otrzymywać wiadomości,
lecz nie każdy używa wtyczki jabberowej, a nawet jeśli używa(a sam jestem w tych użytkownikach) to serwer jabberowy nie zawsze obsuguje odczyt RSS'ów, pozatym zawsze może serwer paść, a wtedy nici z odczytu sad.gif, to samo z agentem/botem którzy nie zawsze pracują jak powinni.

jeżeli wtyczka by powstała, to jak juz wcześniej zauważył Olórin można by było zrobić taki kanał do forum, i ew. napisać w php skrypt który by założył swój kanał, i każdy by mówgł do niego wysyłać wiadomosci np z likkami lub jakimiś wiadomościami(taki wirtualny kanał jak irc, tylko że w xml'u)

napisanie takiej wtyczki to chyba chwila, bo w php zrobilem to w pare sekund(nawet nie rozbudowana), mam nadzieje, że ktoś poprze ten pomysł i jakiś konnektowy programista się za to weźmie, może pz16 lub Olórin?
StRuGi
Czlowieku, ja juz myslalem ze wreszcie cos ruszylo, a tu propozycja :| Po to sa dzialy, zeby sortowac te posty ;\
Olórin
Przeniesiony.

Jak narazie to mi wystarcza jabrss@jabber.at wink.gif Niezależnie od serwera, byle był otwarty na reszte sieci jabbera tongue.gif
dulek000
A mi nie działa...można łopatologiczną instrukcję obsługi?

P.S. Wysyłałem wiadomości co chcę subskrybować...
Aule
jabrss ostatnio zmienił adres. Tera jest jabrss@cmeerw.net .
atol
A czy bedzie coś takiego kiedyś mątowane? Bo to troszke głupie.
np: Mam GG/tlen a nie chce jabbera. Ale by mieć odczyt RSS musze mieć konto na jabberze i bota. Można by wtyczkę napiszą cktóra by automatycznie się z nim łączyła i pobierała interesujące nas informacje
Aule
Nie rozumiem jak można 'nie chcieć jabbera'? Toż nic nie kosztuje, a masz dużo udogodnień(transporty, itp).
Olórin
Ale jak nie ma na jabberze żadnych znajomych to po co mu nowa sieć ? dla bota RSS ? To powiesz zajabberowac znajomych? tak, ale to nie takie proste. W moim przypadku namówiłem na firefoksa kilka osób - na konnekta mniej wink.gif W przypadku firefoksa argumentem stało się bezpieczeństwo, silnym argumentem. A w przypadku Jabbera co będzie takim argumentem dla takiego przeciętnego użytkownika, który potrzebuje tylko "poklikać" ?

ps. pz16 - gratuluje 1001 postu!
Aule
Nawet nie zauważyłem kiedy zleciał smile.gif
Wiem, że trudno jest namówić naszych polskich internautów do czegoś nowego, jeżeli interesuje ich tylko rozrywka. Też jestem za utworzeniem takiej wtyczki, ale nie znalazłem żadnego przykładu jak to wykonać, a jak narazie inni też sie nie rwą, chyba że o czymś nie wiem, albo Ty cos przygotowujesz wink.gif
NelQ
QUOTE(dulek000)
A mi nie działa...można łopatologiczną instrukcję obsługi?

P.S. Wysyłałem wiadomości co chcę subskrybować...


A czy ja moge prosić o tą łopatologiczną instrukcję ??
Olórin
Korzystam z bota jabrss@cmeerw.net i działa świetnie wink.gif
StRuGi
Wtyczka jest potrzebna. Niby dlaczego ? Spojrzcie na Trillian w wersji Pro. Widzieliscie wtyke od RSS ? Takie cos bym chcial miec wink.gif Kolejny plus to ustawianie czestotliwosci update'u. Bot jabber'owy nie ma takiej opcji, co mnie baaaaardzo boli, a jest to dla mnie baaaaaardzo wazne tongue.gif
Aule
QUOTE(NelQ)
QUOTE(dulek000)
A mi nie działa...można łopatologiczną instrukcję obsługi?

P.S. Wysyłałem wiadomości co chcę subskrybować...


A czy ja moge prosić o tą łopatologiczną instrukcję ??

Piszesz do tego kontaktu : 'subscribe adres.serwera'[bez ' oczywiście]
Jak chcesz liste tego co masz to wpisujesz 'list'.
Kontakt sam Ci powinien odpisywać, gdy ukaże sie coś nowego, ale różnie z tym bywa.
Sija
QUOTE(pz16)
QUOTE(NelQ)
QUOTE(dulek000)
A mi nie działa...można łopatologiczną instrukcję obsługi?

P.S. Wysyłałem wiadomości co chcę subskrybować...


A czy ja moge prosić o tą łopatologiczną instrukcję ??

Piszesz do tego kontaktu : 'subscribe adres.serwera'[bez ' oczywiście]
Jak chcesz liste tego co masz to wpisujesz 'list'.
Kontakt sam Ci powinien odpisywać, gdy ukaże sie coś nowego, ale różnie z tym bywa.


latwiej jest wpisac "help" i przestudiowac liste komend.
Aule
To nie jest łopatologiczne wink.gif To co podałem, to chyba podstawowy zakres komend, może poza unsubscribe.
atol
QUOTE(pz16)
Nie rozumiem jak można 'nie chcieć jabbera'? Toż nic nie kosztuje, a masz dużo udogodnień(transporty, itp).


jak można tak myśleć... ręce mi opadają, po kiego grzyba mi się której nie używam i przyda mi się tylko do bota RSS. Znajomi mają gg lub tlen, nikomu sier K nie podoba i co teraz?
Sija
QUOTE(atol)
QUOTE(pz16)
Nie rozumiem jak można 'nie chcieć jabbera'? Toż nic nie kosztuje, a masz dużo udogodnień(transporty, itp).


jak można tak myśleć... ręce mi opadają, po kiego grzyba mi się której nie używam i przyda mi się tylko do bota RSS. Znajomi mają gg lub tlen, nikomu sier K nie podoba i co teraz?


teraz trzeba sie powiesic tongue.gif
alberht
albo zmienić znajomych wink.gif
Aule
QUOTE(atol)
QUOTE(pz16)
Nie rozumiem jak można 'nie chcieć jabbera'? Toż nic nie kosztuje, a masz dużo udogodnień(transporty, itp).


jak można tak myśleć... ręce mi opadają, po kiego grzyba mi się której nie używam i przyda mi się tylko do bota RSS. Znajomi mają gg lub tlen, nikomu sier K nie podoba i co teraz?
Toż napisałem, że wtyka do RSS jest potrzebna, tylko, że nie ma kto jej zrobić. Co do jabbera, to Ty myślisz, że ja juz miałem kogoś znajomego, jak sobie konto zakładałem? :roll:
wystarczy zobaczyc co 2 user tego forum ma jabbera smile.gif, nawet na liscie ci sie nie pomiescimy...
Olórin
Wy nie rozumiecie, na tym forum może i co drugi ma jabbera, ale na forum jest tylko 1% użytkowników konnekta, albo i mniej. Dla wielu ludzi konnekt, czy jabber nie jest po to żeby pogadać z forumowiczami konnekotwymi, ale jest narzędziem do komunikacji. Wy może jesteście tzw. poweruserami, czyli szperaczami którzy próbują różnych ciekawostek, ale zrozumcie że konnekt ma być dla normalnych userów, nie tylko poweruserów.
atol
dobrze gada... coli mu :wink:
g.j
to jak ? będzie ten RSS w Konnekcie czy nie ?
czytałem cały topic.
skoro zaden ziom nie napisal ze cos pokombinuje to chyba narazie nie bedzie :]
g.j
chciałem odgrzać topic i przypomnieć o istniejącym problemie smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.