Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 2 błędy - KTransfoer oraz "wzbudzanie się" program
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Beta
ugabuga
Używam najnowszego Konnekta beta na win XP z SP2 i zauważyłem (m.in.) 2 problemy:

1) Próbując przesyłać plik zza NATa do użytkownika połączonego bezpośrednio wyskakuje "błąd autoryzacji" i kaput - nie ma możliwości wysłania. Ktoś wie, co z tym zrobić

2) Kiedy mój Konnekt przechodzi w autoaway, po ok. sekundzie sam się "wzbudza" powracając do stanu "dostępny" (bez ruszania myszką czy dotykania klawiatury, tak sam z siebie) - nawet nie pytajcie, jakie cyrki się wtedy dzieją z wtyczką kAway. To nie jest problem SP2, przed nim było tak samo. Nie jest to też problem konfiguracji - w pracy na WIN98 mam identyczną i tu ten problem nie występuje (sugestie w innych tematach wskazują na kNotify, ale to nie to)
.misiek
ad 1. troche trudni jest coś wysłaś zza NAT'a coś chyba że masz forwardowanie portu to wtedy tak bo inaczej nie bardzo sie da :/

ad2. a nie masz może włączonego pobierania autostatusu, lub ukrywania konnekta po jakimś czasie ?
pielgrzym
ad 1. - bzdura - zza NATa spokojnie mozna słać do szczęśliwych posiadaczy zewnętrznego IP smile.gif sprawdzone wielokrotnie - tylko zarówno Ty, jak i odbiorca musicie być "dostępni".

ad. 2 - problem był już parokrotnie omawiany - błąd w Konnekcie smile.gif

Ja mam inny problem - jak wysyłam plik komuś kto ma zewnętrzne IP (samemu takie posiadając) to otwierają mi się dwa okienka transferu (jedno zamiera czekając na autoryzacje, a drugie normalnie przesyła). Po zakończeniu przesyłania czasem nie mogę pozbyć się jednego z okienek smile.gif so peculiar wink.gif
case
QUOTE(pielgrzym)
Ja mam inny problem - jak wysyłam plik komuś kto ma zewnętrzne IP (samemu takie posiadając) to otwierają mi się dwa okienka transferu (jedno zamiera czekając na autoryzacje, a drugie normalnie przesyła). Po zakończeniu przesyłania czasem nie mogę pozbyć się jednego z okienek smile.gif so peculiar wink.gif

to tez raczej juz bylo na forum.. :wink:
pielgrzym
:oops: to przepraszam smile.gif w ogóle pisałem tego posta w stanie upojenia alkoholowego wink.gif poszukam grzecznie jak tlyko znajdę czas :]
.misiek
QUOTE
ad 1. - bzdura - zza NATa spokojnie mozna słać do szczęśliwych posiadaczy zewnętrznego IP Smile sprawdzone wielokrotnie - tylko zarówno Ty, jak i odbiorca musicie być \"dostępni\".


w takim razie proszę o instrukcję obsługi bo za każdym razem jak próbuję to jakoś nie bardzo się da ...
jestem za NATem i firewallem
pielgrzym
Instrukcja jest prosta - musisz wysyłac tym, którzy mają zewnętrzne IP. smile.gif jeśli odbiorca tez jest za NATem to nici smile.gif (jeśli bardzo potrzebujesz przesyłać bezpośrednio pliki innym zNATowanym ludziom, to zainstaluj Skype wersję co najmniej 1 - tam można przesyłać pliki nawet jeśli oba komputery są za NATem).

Jeśli nie możesz wysyłać do userów z zewnętrznym IP, to wina firewalla najprawdopodobniej smile.gif
.misiek
dzięki za info, a czy może ktoś przygotowuje coś podobnego dla kTransfera?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.