Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Niedostarczona wiadomość
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
foxtwo
QUOTE
Wiadomość \"tralalala\" prawdopodobnie nie zostala dostarczona.

Od pewnego czasu dosyć często w trakcie rozmowy dostaję taką wiadomość zwrotną. Poza tym mam LAGA (?) na GG (wiem ze to brzmi idiotycznie, ale tak jest) - dostaje wiadomosci z "PEWNYM" opoznieniem. Obydwie rzeczy dzieja sie tylko na GG. Wszystko inne dobrze smiga. Nie wiem co jest grane. Jest ktos jeszcze kto tak ma ? :?
Lwiczek
Mam podobnie, tzn. obie przypadłości... co najdziwniejsze, czasami wiadomosci do ktorych odnosi sie komunikat o niedostarczeniu w rzeczywiscosci sa dostarczane.. ciezko wiec wyczuc czy ktos wiadomosc przeczytal czy nie...

Niestety namawianie znajmoych na jabbera/cokolwiek <>GG nie skutkuje :(
foxtwo
QUOTE(Lwiczek)
co najdziwniejsze, czasami wiadomosci do ktorych odnosi sie komunikat o niedostarczeniu w rzeczywiscosci sa dostarczane.. ciezko wiec wyczuc czy ktos wiadomosc przeczytal czy nie...

mam to samo...
ienes
Indeed, u mnie to samo. Komunikat o braku dostarczenia wiadomosci - ale adresat dostaje ja, tyle, ze z opoznieniem. Anyone?
case
dawno juz tak nie mialem, ale ostatnio serwery gg padaja co 2 dzien, wiec takie komunikaty to nic dziwnego.. :roll:
Masza
mnie sie ta opcja bardzo podoba smile.gif Tego wlasnie brakuje w zamulającym i Gadu smile.gif
Ile razy mialem takie przypadki ze wysylam komus, a on nie odpoiwada, konnekt mnie od razu o tym informuje to samo sie tyczy tez wiadomosci odebranych w razie padu systemu, przychodzą przy nastepnym uruchomieniu jeszcze raz ;-) (nie giną jak w GG) ...

chociaz fakt ostatnio serwery czesto padają, więc to normalka raczey ;-)
dzi
czy moglby ktos napisac jak rozpoznawane jest przez konnekta fakt niedostarczenia wiadomosci? moze autor?
case
QUOTE(dzi)
czy moglby ktos napisac jak rozpoznawane jest przez konnekta fakt niedostarczenia wiadomosci? moze autor?

serwer gg wysyla taka informacje.. ale glebiej nie wnikam, bo nie chce bzdur jakichs nakrecic.. :wink:
MiLKA
Każda wysłana wiadomość przez GG jest potwierdzana poprzez wyslanie odpowiedniego komunikatu. Jeśli Konnekt takiego komunikatu nie dostanie przez okreslony czas to pokazuje, że wiadomość mogła nie dotrzeć smile.gif
foxtwo
ale mowa jest o tym ze osobnik dostaje ta wiadomosc z tym, ze z opoznieniem i tak samo ja jego odpowiedz... :?:
mlodass
a ja do osob, ktore np. dodalem do listy bo mam do nich jakas sprawe i sa wiecznie niedostepni, wysle wiadomosc to zawsze mi przychodzi komunikat ze prawdopodobnie nie zostala dostarczona i chyba rzeczywiscie nie dochodzi.
jareq
Też czasem mam ten problem ale zauważyłem ze dzieje sie to z jakąś określoną wiadomością i nie jest to uzlaeżnione od danej chwili (że naprzykład akurat padł serwer...) bo jak ją skopiuje i wkleje ponownie po jakimś czsie w identycznej formie znowu pokazuje mi się ten sam komunikat dopiero jak coś w niej zmienie dochodzi... może to jest uzależnione od jakiiejś kombinacji znaków, wyrazów, ilości znaków... :roll:
m4t3k
QUOTE(jareq)
... może to jest uzależnione od jakiiejś kombinacji znaków, wyrazów, ilości znaków...  :roll:

Hehe, możliwe to?

Mi się wydaje, że tak tylko może być jak się próbuje wysłać linka osobie, która nie ma cię na liście kontaktów. Wtedy zawsze taką wiadomość odrzuca.

BTW. Od kiedy zrobiłem update konnekta do 0.6.20 to podkreśla mi linki nie tylko te zawierające http:// i www. , wygodne smile.gif
dzi
ja zauwazylem jeszcze cos (ale przed ostatnią betą do gg, po niej nie analizowalem)
jak dodam kogos nowego do listy i jest niedostepny w tym czasie to zawsze mam komunikat ze wiadomosc nie zostala dostarczona i faktycznie nie jest ona przez server "trzymana"
druga rzecz to to ze jak dodam takiego kogosia to czasami (zawsze?) nie odczytuje mi jego opisu tylko poprostu wyswietla jako niedostepny bez opisu (mimo ze w tamtej chwili ten opis jest), i wlasnie wtedy nie dochodza te wiadomosci; po "jakims czasie" i kilku uruchomieniach "zalapuje" i opis sie pojawia; węch podpowiada mi buga wink.gif

i jeszcze pytanie w temacie dla "grzebiacych" w protokole
czy wiecie cos o "cenzorowaniu" przez protokol gg? chodzi mi o to ze slyszalem ze gg nie "przepuszcza" okreslonych wiadomosci zawierajacych niektore linki i slowa kluczowe; wiadomo cos o tym?
case
QUOTE(dzi)
slyszalem ze gg nie \"przepuszcza\" okreslonych wiadomosci zawierajacych niektore linki i slowa kluczowe; wiadomo cos o tym?

tak, do osob, ktore nie maja sie na liscie.. [zapobiega to spam'owi, czyli np. otrzymywaniu linkow do stron od jakichs botow, lub osob z poza listy..]
jareq
QUOTE(m4t3k)
QUOTE(jareq)
... może to jest uzależnione od jakiiejś kombinacji znaków, wyrazów, ilości znaków...  :roll:

Hehe, możliwe to?

Mi się wydaje, że tak tylko może być jak się próbuje wysłać linka osobie, która nie ma cię na liście kontaktów. Wtedy zawsze taką wiadomość odrzuca.
[..]

Jak ktoś cię nie ma to tak jest ale ja opisywałem przypadek podczas rozmowy z osobą która miała mnie na lisćie (100%) i ja ją też...

A tak przy okazji to zastanawia mnie jeszcze jedno...
no właśnie z tym nie wysyłaniem linków do osób nie mających nas na liście np. jak wiemy że dana osoba ma nas na liście ale akurat nie jest dostępna a my napiszemy do niej wiadomość zawierającą linka, to czy taka wiadomość dojdzie do tej osoby jak zaloguje sie do sieci???
case
QUOTE(jareq)
A tak przy okazji to zastanawia mnie jeszcze jedno...
no właśnie z tym nie wysyłaniem linków do osób nie mających nas na liście np. jak wiemy że dana osoba ma nas na liście ale akurat nie jest dostępna a my napiszemy do niej wiadomość zawierającą linka, to czy taka wiadomość dojdzie do tej osoby jak zaloguje sie do sieci???

powinna..
dzi
przeciez server gg nie trzyma list kazdego usera jesli jej nie wyeksportujemy, a nawet jesli wyeksportujemy to na moje oko z nich nie korzysta i nie przeszukuje... a moze trzyma? :shock:
Olórin
Serwer GG trzyma nawet bez eksportu same numery naszych przyjaciół wink.gif
dzi
QUOTE(Olórin)
Serwer GG trzyma nawet bez eksportu same numery naszych przyjaciół wink.gif
w ktorym momencie zatem nastepuje update tych danych na serverze?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.