Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kTransfer features list
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Sija
tutaj prosze zglaszac propozycje poprawek/nowych opcji w kT.
jako, ze w temacie kT moze sie cos ruszyc, wiec propozycje maja duza szanse na realizacje ;]
.nomis
No przede wszystkim na pewno by się przydało żeby kT nie spowolniał tak strasznie transferu.
I żeby działał przez firewalle jak Skype tongue.gif
Sija
QUOTE(.nomis)
No przede wszystkim na pewno by się przydało żeby kT nie spowolniał tak strasznie transferu.
I żeby działał przez firewalle jak Skype tongue.gif


ad. 1 o tym to mozecie na razie zapomniec [ja tego przynajmniej nie zrobie bo poprostu nie mam pojecia dlaczego tak dzieje] :/
ad. 2 tego tez nie zrobie bo nie umiem, moze ktos inny sie podejmie ;>
Olórin
Koniecznie autowykrywanie naszego IP (moze być w oparciu o serwisy typu DynDNS).
_menic_
zrobienie przesyłania plikow przez jabbera jak w PSI :]
.nomis
Osobiście wolałbym przez tlena. smile.gif Jabber i tak mi niedomaga.
Sija
mowie o rzeczach ktore sa do zrobienia, a nie o tworzeniu nowej wtyki [przesylanie plikow do tlena/jabbera to temat na osobna wtyke jezeli niektorzy tego nie wiedza], wiec prosze o rzeczywiste propozycje, a nie o obsluge tostera.
case
QUOTE(Sija)
mowie o rzeczach ktore sa do zrobienia, a nie o tworzeniu nowej wtyki [przesylanie plikow do tlena/jabbera to temat na osobna wtyke jezeli niektorzy tego nie wiedza], wiec prosze o rzeczywiste propozycje, a nie o obsluge tostera.

Sija, nie bardzo lapie, za co chcesz sie brac.. kTransfer jest caly do latania i mysle, ze to trzebaby zrobic najpierw, zanim brac sie za jakies nowe ficzery.. [my opinion..] :roll:
Sija
QUOTE(case)
QUOTE(Sija)
mowie o rzeczach ktore sa do zrobienia, a nie o tworzeniu nowej wtyki [przesylanie plikow do tlena/jabbera to temat na osobna wtyke jezeli niektorzy tego nie wiedza], wiec prosze o rzeczywiste propozycje, a nie o obsluge tostera.

Sija, nie bardzo lapie, za co chcesz sie brac.. kTransfer jest caly do latania i mysle, ze to trzebaby zrobic najpierw, zanim brac sie za jakies nowe ficzery.. [my opinion..] :roll:


chodzi mi o liste rzeczy do poprawki i ew. nowe f-cje, tylko takie do zrealizowania [jak np. aktualizacja zewn. IP], a nie obsluge innych sieci.
atol
to może lista wysyłanych plików jak w Tlenie
sleesh
Ograniczenie predkosci wysylania/odbierania pliku...
pielgrzym
Możliwość wysyłania kilku plików symultanicznie (po zaznaczeniu kilku plików naraz w "wybieraku"). Znalazłem sposób na obejście shapingu u mojego ISP 8) po prostu tne film na kawałki (wrzucając go do rar'a na przykład) i wysyłam wszystkie naraz. Jesli druga strona dysponuje dobrym łączem to każdy kawałek odbiera w max. prędkości 20kb/s. Normalnie musiałbym słać plik w predkości 20kb/s, a tak to mam razem ponad 100kb/s 8) musiałem się pochwalić przy okazji laugh.gif
Przemekc1
Widze jaka była data ostatniego postu, ale czy coś w ogóle ruszyło?
bazi
Automatyczna (z mozliwoscia wlaczenia/wylaczenia w opcjach) kompresja wysylanych plikow przekraczajacych zdefiniowany rozmiar [np. 10kB]. Obowiazkowo z lista wykluczen [plikow nie pakowanych] - wszelkie archiwa, jpeg'i, mp3.
Kompresowanie oczywiscie wykorzystujac najpopularniejszego ZIPa.
daroc
Ja nigdzie nie widzę możliwości dzielenia plików na mniejsze? :?
BTW. Przydałaby się możliwość wybierania do wysłania kilku plików z róznych katalogów, tzn. tworzona by była lista plików do wysłania.

PS. Do kompresji używa się formatu ZIP nie z powodu jego "popularności", lecz dlatego, bo - w przeciwieństwie od RARa - jest darmowy.
bazi
daroc: Sa tez inne darmowe np. 7z, ktory jest o wiele skuteczniejszy niz ZIP, aczkolwiek jego popularnosc rosnie bardzo wolno i rzadko jest wykorzystywany, a szkoda... sad.gif W kazdym razie zaproponowalem ZIPa, bo jest on najbardziej znany (no i oczywiscie darmowy wink.gif) i nikomu nie sprawi problemu otwarcie takiego archiwum [chociazby dlatego, ze np. XP ma zaimplementowana obsluge ZIP], a autor wtyczki bedzie mogl go bez problemu wykorzystac.
korro
jesli kTrans. mialby pakowac pliki w locie, to moglby je rowniez zozpakowywac w locie, wtedy mozna uzyc dowolnego algorytmu pakowania. pzdr
_robo_
Ja sie podpisuje rekami i nogami pod pobieraniem IP z DNSa (czyli podaje w w forwardowaniu adres postaci costa.dyndns.org itp) a program sam go zamienia na IP
Zajdler
Nie no wszystko fajnie ale ale może do k.transfer dodać by tak opcję automatychnego Zip-owania przed wysłaniem i dopiero wysyłania :| :| :| :| :| :|
Sad
pobieranie kasy z bankomatu
Przemekc1
Mi wystarczy to żeby prędkości nie zaniżał laugh.gif
peterx2
czasami wysyłam do kilku osób te same rzeczy, ale zdaża się, że się pomyle i wysyłam do tej samej osoby dwa razy to samo... fajnie by było, gdyby wtyczka np. wyłapywała, że tą rzecz już raz wysyłaliśmy do tej osoby i np. pytała, czy wysłać jeszcze raz czy wybrać coś innego? ewentualnie czy zrezygnować z wysyłania
Herrero
QUOTE(Sija @ 22.10.2004 - 23:15)
ad. 1 o tym to mozecie na razie zapomniec [ja tego przynajmniej nie zrobie bo poprostu nie mam pojecia dlaczego tak dzieje] :/


Coś ruszyło w tej sprawie? Mam dobre łącze, które wyciąga na GG po kilka Mb/s a kTransfer zawsze równe 80kb/s. Może mógłbym jakoś pomóc w rozwiązaniu tego problem. Dotyczy to tylko plików wysyłanych ode mnie. Może by włączyc jakiś program do analizy sieci i porównac logi z oryginalnego GG i kTransfer???
murdock
Czy sprawa z transferem ruszy się kiedykolwiek? Za każdym razem jak chcę coś komuś wysłać muszę przełaczać się na gg. Jest to dość denerwujące.
struthio
ja bym chciał zeby dobrze działał z najnowszym konnektem ...
bo aktualnie mam same checkboxy bez textów do czego sa owe checkboxy ;P
adk
Co by mi pasowało:
a) autodetekcja zewnętrznego IP
cool.gif możliwość skorzystanie z proxy GG7 dla transferu nat2nat
c) zlikwidowanie błędów Pętla i WSAE0 przy wysyłaniu błędnych danych na port 1550
d) zlikwidowanie błędu "Czekam na kod akcji" przy transferze za NAT
zimaq
To ja bym prosił taki mały ale wg. mnie niezwykle ważny ficzer wink.gif
user posted image
keeveek
o, to by było dobre. mozliwość określania od których użyszkodników odbierac pliki automatycznie a od których automatycznie odrzucać, świetny pomysł smile.gif
zimaq
Odbierać można, odrzucać nie. A przydało by się, bo mam kumpla na liście, którego gadu atakuje mój port 1550 wink.gif
keeveek
a sory, faktycznie odbierac można :]
zimaq
Ktoś ruszy tą wtyczkę? Działać działa ( choć nie zawsze ), ale parę ficzerów by się przydało...
Cypis
Opcja wylącz komputer po zakonczeniu bylaby wskazana excl.gif
2230093
ja bym chciał wysyłanie plików jak w ICQ albo Skype. Klikam na plik rozwijam kontekstowe menu systemu a tam jest wyslij przy pomocy konnekt. Oczywiście to najmniej pewnie potrzebne bo inne sieci bby się przydały jak najbardziej, ale ta opcja by mi ulatwila zycie ( zamiast namierzac plik a potem docierac do niego jeszcze raz z konnekta od razu bym go wysyłał i co prosze tak zaoszczedzam cenne sekundy)

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
daroc
QUOTE
Opcja wylącz komputer po zakonczeniu bylaby wskazana

A jak podczas wysyłania pliku ktoś do ciebie coś napisze?
Mnie bardzo brakuje jakiejś opcji przywracania ostatniej rozmowy. Jak np. ktoś do mnie coś napisze i wtedy mi się zawiesi komputer, to potem trudno dojść, kto to był. W Gadu-Gadu, o ile sobie przypominam, można było wyświetlić całą historię rozmów chronologicznie, więc tam nie było problemu...
2230093
QUOTE(daroc @ 31.05.2006 - 19:22) *

A jak podczas wysyłania pliku ktoś do ciebie coś napisze?
Mnie bardzo brakuje jakiejś opcji przywracania ostatniej rozmowy.

A u mnie jak sie cos sypnie to pierwsze co to pojawiają sie okna z rozmowami i z ostatnimi otwartymi rozmowami ( myślalem ze to standard, chyba ze znowu cos mi sie zepsluło na + )

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.