Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowe FAQ - propozycje
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
Olórin
Jeśli jakiegoś wpisu nie ma w FAQ, a uwazacie że warto by było aby on się tam znalazł napiszcie. Mile widziane gotowe wpisy z podanym pytaniem oraz kategorią :]

Podziękowania dla Pielgrzyma za pomysł oraz podesłanie paru pozycji do FAQ.
mefju
Proponuje na dobry początek zamieścić tu propozycje Pielgrzyma. wink.gif
atol
Najlepiej jak by zrobić FAQ do K i do wtyczek bo to właśnie z nimi jest największy problem :wink:

UPDATE:
Ale nie tak jak jest teraz czyli wtyczy łączące z siecią i pozostałe tylko najlepiej jak każda oficjalna by miała własne FAQ
Olórin
Każda ma własną kategorie, i jest ok smile.gif

ps. Propozycje Pielgrzyma są już wrzucone :], z małymi moimi modyfikacjiami
atol
IMO w FAQ powinny też być opisy wtyczek czyli co dokładnie one "wyprawiają". Bo często jest że nowy użytkownik K pyta się na forum o konkretną wtyczkę na co otrzymuje odpowiedz: "szukaj" Więc można by coś takiego zrobić
pielgrzym
Przygotowuje FAQ pod tytułem "Jak upiększyć Konnetka". smile.gif będzie objemował konfiguracje wszystkich wtyczek odpowiadających za wygląd. Co o tym myslicie? smile.gif

Jako pewną "propagandę" dla wtyczkopisarzy przydałby się artykuł (lub taki troszkę bardziej rozbudowany FAQ wink.gif) pt. "Jak zwiększyć funkcjonalność Konnekta", gdzie byłby opis pożytecznych wtyczek, zastosowąń dla nich i przykładowych konfiguracji smile.gif często jest tak, że przeciętny user nie widzi potencjalnych korzyści z zainstalowania danej wtyczki. smile.gif czekam na Wasze opinie smile.gif
atol
Podoba mi się bo zawsze każdą wtykę właczałem sprawdzając co ona tak właściwie robi, dlaej nie wiem do czego mi np: ggcript.
Sija
QUOTE(atol)
[...] dlaej nie wiem do czego mi np: ggcript.


nie ggcript, tylko ggcrypt, a dzialanie mozna wywnioskowac z nazwy.
Przemekc1
QUOTE(pielgrzym)
Przygotowuje FAQ pod tytułem \"Jak upiększyć Konnetka\". smile.gif będzie objemował konfiguracje wszystkich wtyczek odpowiadających za wygląd. Co o tym myslicie? smile.gif

Jako pewną \"propagandę\" dla wtyczkopisarzy przydałby się artykuł (lub taki troszkę bardziej rozbudowany FAQ wink.gif) pt. \"Jak zwiększyć funkcjonalność Konnekta\", gdzie byłby opis pożytecznych wtyczek, zastosowąń dla nich i przykładowych konfiguracji smile.gif często jest tak, że przeciętny user nie widzi potencjalnych korzyści z zainstalowania danej wtyczki. smile.gif czekam na Wasze opinie smile.gif


Całkiem niezły pomysł, tylko w miare możliwości mógłbyś zamieścić także screeny, bo ludzie znowu nie pokapują o czym Ty piszesz.
atol
QUOTE(Sija)
QUOTE(atol)
[...] dlaej nie wiem do czego mi np: ggcript.


nie ggcript, tylko ggcrypt, a dzialanie mozna wywnioskowac z nazwy.


kolejna literówka :oops:
Wnioskowac wiem o co chodzi ale nie mam pojęcia do czego to mi się (szaremu posiadaczowi K) przyda. (sorki za OT)
pielgrzym
QUOTE(Przemekc1)
Całkiem niezły pomysł, tylko w miare możliwości mógłbyś zamieścić także screeny, bo ludzie znowu nie pokapują o czym Ty piszesz.


Screeny będą, rzecz jasna smile.gif zdaję sobie sprawę, że mam dość, hmm, niejasny wink.gif sposób wyrażania się, więc licze na jakieś wsparcie/korektę/sugestie z Waszej strony smile.gif

Pomyślałem, że można to zorganizować na zasadzie tutoriala - pokazujemy screena z ubajerzonym Konnektem, a następnie krok po kroku wyjasniamy jak taki efekt osiągnąć smile.gif

O opisie wtyczek pomyślę więcej jak skończe FAQ "wyglądowy" smile.gif

Pozdrawiam smile.gif
joshua
FAQ powinno zostać podzielone na dwie części.
Pierwsza część powinna zawierać informacje dotyczące amego konnekta(np. bardzo brakuje mi informacji na temat napisów wyswietlanych w dymkach - ze szczegółowym opisem).
Druga część dotyczyła by wtyczek. Można by ją było wtedy łatwiej uaktualniać - nowe wtyczki i nowe pytania do FAQ. Pozatym można by to było szybko zrobić w php'ie i dać programistom różne uprawnienia, odpowiedzi i pytanuia zawsze by były aktualne.

Co do pytań to brakuje mi wcześniej wspomnianego opisu zmiennych do baloników i informacji dla nowych użytkowników jak ustawiać pionowe statusy oraz opisy pod kontaktami. Bo to są najczęciej pojawiające się pytania na forum.
Przy okazji nadal przypominam moje pytanie z propozycji dot. kanałów RSS i budowy nowej centalki smile.gif tongue.gif

-----------------[edit]-----------------
Popieram pomysł z obrazkowym tutorialem - pomysł dobry zwłasza dltych którzy nie wiedzą jak się bawić stylami w xml'u icss'ie
Olórin
Obrazkowy toutorial - czemu nie. Chętnie pomogę w oprawianiu w xHTML smile.gif A co do FAQ, to od dawna jest zPeHaPowane...

hao mówł mi jakiś czas temu że pracuje nad zarządzalną ze strony centralką i możliwością pisania artykułów przez użytkowników/twórców wtyczek.
case
QUOTE(joshua)
FAQ powinno zostać podzielone na dwie części.
Pierwsza część powinna zawierać informacje dotyczące amego konnekta(np. bardzo brakuje mi informacji na temat napisów wyswietlanych w dymkach - ze szczegółowym opisem).
Druga część dotyczyła by wtyczek. Można by ją było wtedy łatwiej uaktualniać - nowe wtyczki i nowe pytania do FAQ. Pozatym można by to było szybko zrobić w php'ie i dać programistom różne uprawnienia, odpowiedzi i pytanuia zawsze by były aktualne.

troche to nielogiczne.. sprobuj wlaczyc K, bez uruchomionych wtyczek - zbyt wiele takim kombajnem nie nawojujesz.. :wink:
K sklada sie glownie z wtyczek i kazda po prostu powinna byc opisana.. [no bo chyba z podstawowymi opcjami, dotyczacymi wygladu, czy wiadomosci w samym K, kazdy sobie poradzi..]
niech tylko ludzie wchodza do tego FAQ i to czytaja.. :roll:
Przemekc1
QUOTE(pielgrzym)
QUOTE(Przemekc1)
Całkiem niezły pomysł, tylko w miare możliwości mógłbyś zamieścić także screeny, bo ludzie znowu nie pokapują o czym Ty piszesz.


Screeny będą, rzecz jasna smile.gif zdaję sobie sprawę, że mam dość, hmm, niejasny wink.gif sposób wyrażania się, więc licze na jakieś wsparcie/korektę/sugestie z Waszej strony smile.gif

Pomyślałem, że można to zorganizować na zasadzie tutoriala - pokazujemy screena z ubajerzonym Konnektem, a następnie krok po kroku wyjasniamy jak taki efekt osiągnąć smile.gif

O opisie wtyczek pomyślę więcej jak skończe FAQ "wyglądowy" smile.gif

Pozdrawiam smile.gif


Oczywiście nie mówiłem o Twoim sposobie pisania, tylko o to co gdzie zaznaczyć, a to już jest dosyć trudno napisać w sposób jasny. Lepiej jest to pokazać na csreenie biggrin.gif
NelQ
QUOTE
(...) w FAQ powinny też być opisy wtyczek (...)

QUOTE
(...) dlaej nie wiem do czego mi np: ggcript

QUOTE
Druga część dotyczyła by wtyczek.


Dla wszystkich zainteresowanych listą wtyczek: :arrow: KLIK

QUOTE(pielgrzym)
O opisie wtyczek pomyślę więcej jak skończe FAQ \"wyglądowy\"  biggrin.gif

Już nie musisz tongue.gif
pielgrzym
QUOTE(NelQ)
QUOTE(pielgrzym)
O opisie wtyczek pomyślę więcej jak skończe FAQ \"wyglądowy\"  biggrin.gif

Już nie musisz tongue.gif


Widzę wink.gif FAQ (a w zasadzie to tutorial) o upiększaniu Konnekta jest już na ukończeniu smile.gif najprawdopodobniej wrzucę go w okolicach środy na forum smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.