Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Malutka zmiana planów...
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2
hao
Korzystając z wolnego czasu oprócz łatania dziur, dorzucam trochę nowej funkcjonalności, która początkowo planowana była na 0.7. Rzeczy głównie związane z prostotą (a w tej chwili raczej trudnością wink.gif) obsługi... Pierwsze bety myślę że już w tym tygodniu...

Pozdrawiam smile.gif
Sad
O! Na tym meetingu k.userow Cie wycalujemy z Lucasem ojej tongue.gif :***
jareq
:shock: Normalnie szok...... hao jesteś WIELKI :mrgreen:
_menic_
Jak zobaczyłem temat to tytuł tematu to az sie troche przestraszyłem....
To brzmi groźnie tongue.gif
atol
wtyka irc... nowa beta... bedzie się działo w tym miesiącu :]
dulek000
Wspaniale!

Co dokładnie planujesz Hao?
Olórin
No to czekamy na niespodzianki smile.gif
niki
już zacieram ręce i nie będę mógł spac po nocy :twisted:
NelQ
Brawo dla HAO!!
Już nie mogę się doczekać smile.gif
Daarth
chyba nikt sie nie moze doczekac smile.gif cholera. tez nie bede mogl spac :twisted:
Przemekc1
No może być ciekawie.
Sija
IRC juz dziala calkiem calkiem [jak dojdzie lista userow w oknie, to stanie sie dosyc uzyteczna wtyczka ;>], wiec jest na co czekac :>

P.S. szkoda tylko, ze premiera kP2 sie troche opozni... co prawda warto poczekac, ale fakt faktem, ze nawet beta-testerom sie to czekanie dluzy ;>
niki
QUOTE(Sija)
IRC
P.S. szkoda tylko, ze premiera kP2 sie troche opozni... co prawda warto poczekac, ale fakt faktem, ze nawet beta-testerom sie to czekanie dluzy ;>

moze ktos wyjasni szaremu acz wiernemu K-userowi co to jest to kP2 ?? laugh.gif
dulek000
QUOTE(niki)
QUOTE(Sija)
IRC
P.S. szkoda tylko, ze premiera kP2 sie troche opozni... co prawda warto poczekac, ale fakt faktem, ze nawet beta-testerom sie to czekanie dluzy ;>

moze ktos wyjasni szaremu acz wiernemu K-userowi co to jest to kP2 ?? laugh.gif


Jest to K.pilot 2 smile.gif
niki
SUPER :!: biggrin.gif to chyba najbardziej oczekiwana wtyczka ostatno smile.gif
mlodass
OJ będzie się działo biggrin.gif

Niah niah niah niah biggrin.gif
Lukas77
QUOTE(Sad)
O! Na tym meetingu k.userow Cie wycalujemy z Lucasem ojej tongue.gif :***


Lukasem przez "k" :twisted: PrzesSadziłeś tongue.gif
---
Ale na pewno Cię wycałujemy hao biggrin.gif
Sija
odnosnie szykujacych sie zmian, zalaczam malego screena, ktory stanowi przedsmak [uwielbiam marcepan tongue.gif] tego co nas czeka ;>

PS. wszystkie ikonki sa tymczasowe [ta tlenowa tez], a screen jest z IRCowego kanalu #konnekt. Kolorki tez sa tymczasowe ;>

Załączniki

dulek000
Ładne...

Mam nadzieję, że ten żółty po prawej to tylko stan przejściowy :twisted:
Sad
QUOTE(Lukas77)
QUOTE(Sad)
O! Na tym meetingu k.userow Cie wycalujemy z Lucasem ojej tongue.gif :***


Lukasem przez "k" :twisted: PrzesSadziłeś tongue.gif
---
Ale na pewno Cię wycałujemy hao biggrin.gif


Teraz jestes bardziej sKajłoker tongue.gif
hao
Od wczoraj w nocy macie nowy kUpdate na becie... Szkoda tylko ze ujawnilo sie kilka bugów smile.gif
Sad
QUOTE(hao)
Od wczoraj w nocy macie nowy kUpdate na becie... Szkoda tylko ze ujawnilo sie kilka bugów smile.gif


cos nie zasysywa tongue.gif
atol
dlaczego mi nie chce mi pobrac nowej paczki z bety?

QUOTE(błąd)
Wystąpił błąd podczas pobierania ...
serwer zamiast Ok zwrócił -
MEK
ja musialem stworzyc nowy folder o nazwie settings w katalogu konnekt'a potem wykrywal ze instalator nie skonczyl gdy dawalem ingnoruj nawet jak instalacja sie udala

po za tym nowy instalator sciagnol sie od temp w Documents and Settings moim porfilu usune temp i znow musze sciagac instalator i tak w kolko

no i jeszcze taki blad ktory jest juz od dawna po kliknieciu na "wiecej opcji" w kUpdate zaznaczeniu fajki z ukrytych pol i powtornym kliknieciu na "wiecej opcji" uw ciag ukrytchy zostaje widoczny i wyglad to dosc dziwnie
atol
to chyba te bugi o których mówił Hao
hao
To co znam - poprawiłem... Wszystko powinno hulać...

Mogę teraz w końcu z czystym sumieniem wymienić dwie główne nowości:
- możliwość odłożenia instalacji do następnego uruchomienia/na później...
- wybór centralek z listy - zalecam odwiedzić to miejsce, bo nie wszystkim mógł się prawidłowo przenieść stary wybór
- dodatkowe centralki można dopisywać jak kiedyś, tyle że w osobnyej gałęzi...

Jeżeli właściciele centralek zainteresowani są dodaniem nowych opcji do ich centralek - dajcie mi znać sobie znanym kanałem smile.gif

Oczywiście nowości to nie koniec, ale wtyczka kUpdate odbębniona...

pozdrawiam wink.gif
Sad
smiga i lata wszystko tongue.gif

Dziekujemy smile.gif
MEK
konnekt sie przywiesza podczas aktualizacji a potem zawiesza calkowicie dzieje sie to zaraz po kliknieciu "Tak, zainstaluj teraz" wiec ma to bezposredni zwiazek z instalatorem poprostu konnekt sie nie wylacza

po za tym hao nie lepiej trzymac instalator w katalogu konnekta tak jak bylo wczesniej?
hao
Ma to raczej bezpośredni związek z niewyłączającym się Konnektem smile.gif
MEK
rozumiem wiec nie ma to zwiazku z kUpdate jednak zalwaz w wczesniejszej wersji konnekt sie wylaczal

i ponawiam pytanie i instalatorze nie bylo by tak lepiej?

dodalem zdjecia jak to wyglada

Załączniki

MEK
a teraz w najnowszej wersji 2.3.3.0 gdy klikne "nie, zapytaj mnie innym razem i uruchomie konnekta ponownie i tym razem sie zgodze odrazu konnekt sie zawiesza z ta mala tabliczka "Microsofr VIsual C++ Runtime Library"

Runtime error!...
pielgrzym
U mnie to samo. Nawet jak szybko zamknę K. Zdarzyło mi się 4 razy pod rząd, aż dałem "Usuń niedokończoną aktualizacje" smile.gif
Przemekc1
Ja jak aktualizuje to wyłącza się program ale nie włącza ten od aktualizacji. Zrobiłem jak pisał Hao i uruchomiłem ręcznie, ale żadnych zmian nie zauważyłem więc nie wiem czy aktualizacja była udana.
balky
u mnie też się wysypało.. zaraz po ściągnięciu plików... czy może ma to związek z win 2k3 server?

edit - troche malo precyzyjnie sie wyrazilem.. mam taki sam przypadek jak kolega wyzej smile.gif
Przemekc1
Ja mam windows Xp i SP2
hao
Wiele zależy od tego, jakie wtyczki macie aktywne... Niestety niektóre mają tendencję do destabilizowania całości...

MEK - co do instalatora, kwestia nie jest zamknięta, ale na razie pozostanie jak jest...
.misiek
mnie pisze tylko zła odpowiedź servera i nic nie mogę zassać ... :/

what da?

Załączniki

Herrero
Ja miałem taki problem, że przy każdym uruchamianiu konnekta (po aktualizacji) wywalał mi, że poprzednia aktualizacja jest nieskończona. Co bym nie wybrał to przy kolejnym uruchomieniu powtarzał to w kółko. W kółko się aktualizował. Ale kUpdate pisało za każdym razem, że wszystko przebiegło OK. Więc wykasowałem ten katalog z temp'a i okienko zniknęło. Czy dobrze zrobiłem, bo teraz nie wiedzę, żadnych uaktualniej na centralkach?? Czy konnekt mi się w końcu zaktualizował??
Przemekc1
QUOTE(hao)
Wiele zależy od tego, jakie wtyczki macie aktywne... Niestety niektóre mają tendencję do destabilizowania całości...

MEK - co do instalatora, kwestia nie jest zamknięta, ale na razie pozostanie jak jest...


Wyłaczyłem wszystkie wtyczki i problem nadal się pojawia, gdzie są pliki tymcasowe konnekta umieszczone na dysku? MOże ich skasowanie pomoże.(jeżeli takie sa oczywiście.)
hao
W oknie aktualizacji zobaczysz pełną ścieżkę...
zenq
ja mam albo brak uruchomienia programu aktualizujacego po pobraniu plikow albo runtime error :/

QUOTE(Przemeck1)
Ja mam windows Xp i SP2
hmm moze to wina najnowszych SP? ja mam win2k3 sp1beta :/
jareq
A u mnie nie chce za aktualizować menu centralek sad.gif
Podczas aktualizacji pokazuje sie komunikat (screen_1) klikam na ignoruj i po aktualizacji wyglada to tak jak na drugim screenie...
i jeszcze jedno podczas ponownego uruchamiania konnekta za każdym razem pokazuje mi ze jest nie dokończona aktualizacja i wybieram żeby za aktualizowało i w tym momencie konnekt nie powinien się włańczać a tak nie jest i muszę zamykać go ręcznie (nie wiem czy to tylko tak u mnie ale nikt o tym nie pisał).
...ale problem z aktualizacją menu centralek pojawia się za każdym razem sad.gif((
Sija
QUOTE(jareq)
A u mnie nie chce za aktualizować menu centralek sad.gif
Podczas aktualizacji pokazuje sie komunikat (screen_1) klikam na ignoruj i po aktualizacji wyglada to tak jak na drugim screenie...
i jeszcze jedno podczas ponownego uruchamiania konnekta za każdym razem pokazuje mi ze jest nie dokończona aktualizacja i wybieram żeby za aktualizowało i w tym momencie konnekt nie powinien się włańczać a tak nie jest i muszę zamykać go ręcznie (nie wiem czy to tylko tak u mnie ale nikt o tym nie pisał).
...ale problem z aktualizacją menu centralek pojawia się za każdym razem sad.gif((


bylo; wystarczy recznie stworzyc katalog "settings" w katalogu Konnekta...
Zakrn
Też mam problem z aktualizacją - upd.exe nie działa w żaden sposób (ani automatycznie, ani ręcznie), a wcale nie chce mi się każdej aktualizacji ropakowywać pojedyńczo, zmieniać nazwy plików, itd.
System: win2k3 (bez bety SP w przeciwieństwiedo zenq).
Lukas77
No więc u mnie na Win2k3 też upd.exe nie działa, czyli widocznie błąd w upd.exe...
balky
no u mnie tez nie dziala, zreszta proby instalowania konnekta od nowa tez koncza sie niepowodzeniem - podczas update'u wszystko znika... dziwne...
(win 2k3 jak wspomnialem wczesniej)
zimaq
Hmm..
k 0.6.20.116
Po zrestartowaniu bądź za zamknięciu wywala:
QUOTE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception \"Access Violation\" occured at adress 0x057D1E8E in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 10106(0x12d3e4 , 0x0)(30B) [Olew.k->wXP UI]

Stack trace:
.00001E8E  [Olew.k_0.1.6.33]
.00002664  [Olew.k_0.1.6.33]
.00018B3A  [konnekt_0.6.20.116]



Nastąpi zamknięcie programu!

Ale podejrzewam że to wina Olew.ki, wiec czekam na update wink.gif
balky
hmmm.. chyba mam czesciowe rozwiazanie... dla tych co koniecznie chca miec wersje 116 a im nie dziala update smile.gif

zrobilem tak: sciagnalem z centralki beta wszystko. program oczywiscie sie zamknal i nic...

z katalogu temp (w local settings\, nie w katalogu 'program files\konnekt') wyciagnalem wszystko z paczek (ui.dll, konnekt.exe, kieview.dll) oprocz jabberoo.dll i jabber.dll. i smiga, ale bez nowego jabbera (wywala przy polaczeniu). nie wiem czy komus pomoze, ale mi zadzialalo...

mam nadzieje, ze ten wyjasnilem to w miare jasno smile.gif

edit: ps. lepiej przed przystapieniem do tej operacji skopiowac sobie katalog konnekta. tak na wszelki wypadek (podczas moich prob nie obylo sie bez wpadek.... )
Aule
Zimaq, sprawdzałem gdzie jest bug i z logów wynikało, że błąd jest, gdy już olew.k sie wyrejestruje..... Dziwne.
hao
Czy UPD na w2k03 sypie jakimkolwiek błędem? Czy po prostu nic sie nie dzieje jak próbujecie go uruchomić ręcznie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.