Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opisy wtyczek
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
NelQ
W związku z pytaniami od nowych użytkowników Konnekta dot. funkcji niektórych wtyczek, zamieszczam krótki opis wszystkich wtyczek.

Poprawki wprowadził Olórin

Jeśli jakiejś wtyczki brakuje bądź coś jest nie tak proszę o wiadomość na PW.

[list]
[*]kJabber (kjabber.dll) - Umożliwia komunikację z użytkownikami sieci Jabber i korzystanie z usług tej sieci.
[*]DwuTleneK (dwutlenek.dll) - Umożliwia komunikację z użytkownikami sieci Tlen
[*]GG (gg.dll) - Umożliwia komunikację z użytkownikami sieci Gadu-Gadu. (UWAGA !! - Do przesyłania obrazków w oknie rozmowy wymagana jest wtyczka GGimage)
[*]kLAN (kLAN.dll) - Umożliwia rozmowę w sieci lokalnej.
[*]kTransfer (kTransfer.dll) - Przesyłanie plików po sieci Gadu-Gadu oraz kLAN
[*]KONNferencja (konnferencja.dll) - Umożliwia rozmowę z kilkoma osobomi naraz poprzez sieć Gadu-Gadu
[*]GGimage (ggimage.dll) - Umożliwia przesyłanie obrazków w oknie rozmowy sieci Gadu-Gadu
[*]SMS (sms.dll) - Umożliwia wysyłanie SMS-ów.
[/list:u]

[list]
[*]WizardeK (wiz.dll) - WizardeK to wtyczka umożliwiająca podstawową konfigurację programu w postaci kreatora. Polecany przy pierwszym kontakcie z Konnektem.
[*]kUpdate (update.dll) - Umożliwia automatyczną aktualizację programu.
[*]exPiMP (exPiMP.dll) - Export i import wcześniej zapisanych ustawień programu.
[/list:u]

[list]
[*]kSound (sound.dll) - Umożliwia przypisanie dźwięków do danych akcji i ładowanie gotowych schematów dźwiękowych.
[*]kIEview (kIEview.dll) - Umożliwia stosowanie styli dla okien rozmów i stosowanie emotikon (uśmieszków).
[*]kStyle (kstyle.dll) - Umożliwia zmianę schematów i ikon dla okna głównego programu.
[*]K.Notify (notify.dll) - Powiadamia o zmianie statusu, opisu kontaktu / odebranych wiadomości / nowej poczcie (poprzez wtyczkę mejliK lub emnotify ) poprzez okienko nad zasobnikiem systemowym.
[*]kZmieniacz (kZmieniacz.dll), kAllStatus (kAllStatus.dll) - Umożliwiają jednoczesną zmianę statusu i/lub opisu na wszystkich sieciach.
[*]K.Paleta - Dodaje do zasobnika systemowego dodatkowe ikonki sieci.
[/list:u]

[list]
[*]KTP (ktp.dll) - Umożliwia przesyłanie plików pomiędzy rozmówcami. (UWAGA!! - Aby używać tej wtyczki musisz mieć dostęp do serwera FTP .)
[*]K.Away (K.Away.dll) - Po określonym czasie naszej nieaktywności wysyła waidomość do aktualnych rozmówców (np. "Odszedłem od komputera...")
[*]k.Lawa (k.Lawa.dll) - Umożliwia przypisanie skrótów klawiszowych dla większości funkcji programu.
[*]kMigacz (kMigacz.dll) - Miga SCROLL LOCK-iem przy otrzymianiu i/lub zmianie statusu kontaktu.
[*]mejliK (mejliK.dll); emNotifier (emnotifer_nosll.dll) - Umożliwiają powiadamianie o nowej poczcie. (UWAGA!! - Do działania niezbędna jest włączona wtyczka K.Notify)
[*]kTerminarz (timer.dll) - Terminarzyk z możliwością ustawienia alarmu.
[*]kDodatki (kDodatki.dll) - Wtyczka umożliwaijąca kontorlę kilku funkcji systemowych i sieciowych (np. hibernacja systemu, WhoIs)
[*]FaworKi (faworki.dll) - Umożliwia zapisywanie linków, skrótów do folderów / plików jako kontaktów na liście.
[*]GG Crypt (ggcrypt.dll) - Umożliwia szyfrowanie wiadomości przy protokole sieci Gadu-Gadu.
[*]SprzątaczK (grupy.dll) - Umożliwia segregowanie kontaktów na liście wg. sieci, statusu lub grupy.
[*]kpilot2, Autostatus (astat.dll) - Umożliwia automatyczne wstawianie jako status opisowy aktualnego tytułu z np. WinAmp-a (ale też FooBar-a). Funkcja ta jest zaimplementowana we wtyczce k.Pilot. (UWAGA!! - Wtyczka autostatus nie jest już rozwijana.)
[*]k.Pilot (k.pilot.dll); WAPilot (wapilot.dll) - Umożliwia kontrolę odtwarzania w WinAmp'ie czy Foobar'rze z poziomu okna Konekta. (UWAGA!! - Wtyczka KPilot nie jest już rozwijana i zawiera wiele błędów - nie polecana / Wtyczka WAPilot nie jest już rozwijana.)
[*]kBirth (kBirth.dll) - Przypominanie o urodzinach.
[*]K.Board (kboard.dll) - Umożliwia rysowanie na tablicy przez dwa kontakty jednocześnie.
[*]kEasy (keasy.dll) - Umożliwia ukrycie kontrolek których nie potrzebują początkujący użytkownicy.
[*]kGoBoard (kgoboard.dll) - Umożliwia granie w grę "Go".
[*]KiK (kik.dll) - Umożliwia granie w kółko i krzyżyk.
[*]Olew.k - Alternatywny, rozbudowany sposób blokady kontaktów.
[*]KoreKtor (KoreKtor.dll) - Umożliwia zastępowanie danego ciągu znaków w wiadomości "w locie" (po wysłaniu od nas, ale przed wyświetleniem u rozmówcy). ( UWAGA!! - Wtyczka nie zalecana ze względu na poważny błąd w kodzie.)
[*]DzielniK (dzielnik.dll) - Umożliwia dzielenie wiadomości na kilka części, gdy są dłuższe niż limit ustawiony w konfiguracji, użyteczne przy wysyłaniu długich wiadomości przez sieć Gadu-Gadu (która ma limit 2000 znaków).
[*]kStatus (kStatus.dll) - Zapisuje zmiany statusów do historii rozmów. Obecnie zastąpiona nowszą wtyczką kStatusLog.
[*]kStatusLog (ksl.dll) - Bardziej rozbudowana wersja wtyczki kStatus, dodane m.in. okno logowania.
[*]Gadacz - czyta przesyłane do nas wiadomości (UWAGA!! - wymaga zewnętrznego programu, np. SYNTEZATOR-a MOWY WP)
[*]kPlus / K+ (kplus.dll) - oferuje kilka funkcji np. informowanie o wiadomościach przy pomocy głośniczka podłączanego pod płytę główną, pozawala wysyłać na Jabera wiadomości z tytułem.
[*]K.Notes (K.Notes.dll) - Umożliwia przypisanie notatki do danego kontaktu.
[*]kAva (kAva.dll) - Umożliwa wstawienie avatara do kontaktu (w opcji "więcej").
[*]TemaciK (temaciK.dll) - Pozwala na wysyłanie wiadomości z tematem w sieci Jabber.
[/list:u]
.misiek
zrobione profesjonalnie hehe

thx biggrin.gif
Przemekc1
Można chyba do FAQ dodać.
zimaq
Przydały by się jeszcze linki do wtyczek ew. strony autora wink.gif
NelQ
QUOTE(zimaq)
Przydały by się jeszcze linki do wtyczek ew. strony autora wink.gif


Niezły pomysł. Zbliża się długi weekend więc jak będę miał trochę czasu to zrobię to.

EDIT:
Jak widzisz nie trzeba było czekać do weekendu :wink:
Większość już jest, reszta.... zobaczymy kiedy, jak będzie to będzie.
banny
a skad mozna sciagnac te kAva???
winthux
autostatus to już nieaktualna wtyczka ;P
mlodass
QUOTE(banny)
a skad mozna sciagnac te kAva???


http://pz16.alternatywa.info/beta.xml
dulek000
QUOTE(winthux)
autostatus to już nieaktualna wtyczka ;P


o właśnie, na kpilot.info widzę same "unstable versions". Czy możemy do releasa (sylwestra, tak jak obiecywałeś wink.gif ) spodziewać się stabilnej wersji?
Sija
QUOTE(dulek000)
QUOTE(winthux)
autostatus to już nieaktualna wtyczka ;P


o właśnie, na kpilot.info widzę same "unstable versions". Czy możemy do releasa (sylwestra, tak jak obiecywałeś wink.gif ) spodziewać się stabilnej wersji?


ano ano ;]
obecna wersja [nie mowie o pluginach do playerow, bo z tym jest zdeczka inaczej] jest juz w fazie "prawie" RC1, czeka tylko na jednego duzego ficzera i male poprawki. musze powiedziec, ze nie mam pytan, wtyka jest slodziutka ponad miare tongue.gif

moze nie jest to duze pocieszenie, ale dzieki temu dlugiemu okresowi "wylegu" wtyki, efekt koncowy powinien byc raczacy ;>
arkadyjczyk
Te kilka wtyczek do których nie ma linka to wtyczki pz16 więc można dać taki sam jak do kAvy.
Aule
Aulego tongue.gif One obie sa w wersjach beta, ale IMO linki można podać. kStatus nie jest mój.
Olórin
QUOTE(Aule)
Aulego tongue.gif

Dla nas zawsze będziesz pz16.
NelQ
QUOTE(Olórin)
QUOTE(Aule)
Aulego tongue.gif

Dla nas zawsze będziesz pz16.

Ja też się nie mogę przyzwyczaić. Na mojej liście i tak jesteś "pz16" smile.gif
Aule
Sam sie nie moge przyzwyczaić wink.gif
arkadyjczyk
nawet avatar został pz16 biggrin.gif
lhs
Rozdwojeniem jaźni mi to pachnie laugh.gif
NelQ
Może wtyczek też będzie 2x więcej wink.gif
Zakrn
Ja mam prośbę - wprowadźcie przy wtyczkach niewspieranych i niepolecanych (ale po microsoftowskiemu to brzmi) takie coś: [Deprecated]. Żeby nowi wiedzieli czego nie powinni testować...
NelQ
To ja proszę o informacje od autorów wtyczek na PW które nie są rozwijane i/lub niepolecane ze względu na błędy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.