Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt 0.6.20.116
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Beta
hao
Nowa beta dostępna... Jak chyba łatwo zauważyć przyjąłem tym razem inną strategię poprawiania jednej wtyczki na raz... Tym razem padło na listę todo dla kJabbera... Interfejs i exe załapały się niejako przypadkiem i niebawem one otrzymają swoją porcję zainteresowania...

Co nowego:

QUOTE
> parametr \"-offline\" wyłącza automatyczne łączenie z siecią
^ PCRE w wersji 5.0
+ API - IMI_ACTION_OWNER nie działał tylko dla grup
+ API - IMI_ACTION_REMOVE nie działał z kolei dla grup
+ API - IMI_ERROR i pochodne nie działały zgodnie ze specyfikacją...

UI
> możliwość uruchamiania Konnekta z systemem tylko gdy był włączony podczas jego zamykania (ustawienia/autostart)
> drukowanie historii
> możliwość ustawienia kontaktu jako spoza listy bezpośrednio w oknie \"więcej\"
+ wyłączanie się away'a przy wygaszaczu ekranu
> przeszukiwanie historii po dacie
+ poprawka wyświetlania znalezionych przy wyłączonym podświetlaniu wyrazów
+ poprawka zapisywania zapytań (wyświetl cały wątek)
+ poprawka otwierania okna wyszukiwania kontaktów (żeby otworzyć okno starego typu trzeba TRZYMAĆ shift)

Jabber
+ poprawka zmiany wielkości liter w JID
+ poprawka dodawania usług w dodatkowych kontach
> jeżeli nie ma wpisanych ustawień konta, przy próbie łączenia wyświetla okno ustawień
> prostsze i wygodniejsze zakładanie kont na serwerze
+ poprawka przechodzenia do wyższej gałęzi
+ poprawka obsługi węzłów (niektóre serwery zwracają dane nie do końca zgodne ze spcyfikacją)
+ poprawka polskich znaków w nazwach kontaktów dodawanych z okna usług


Miłego testowania
nix
zdaje sie ze API zaczelo tez wysylac IM_PLUG_DEINIT... przez co ujawnil sie blad w kIEview - wyslalem hao juz poprawke - powinna sie niedlugo pojawic na centralce beta
Sija
arkusze stylów XSL [print.xsl i exported renderer.xsl] nie radza sobie z escape'owaniem znakow "<" i ">".
Sad
jaki prezent na urodziny ;*
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x052E253D in the main Thread.
Ex parameters: [0x00] [0x00]

inIM: 20002(0x0 , 0x0)(30B) [CORE->Konnekt IE View]

Stack trace:
.0000253D  [kIEview_0.1.8.1]
.00009E67 _IMessageProc@4+0x000001A7 [kIEview_0.1.8.1]
.00018B3A  [konnekt_0.6.20.116]



Nastąpi zamknięcie programu!


UPDATE:
Wszystko juz dziala, problem polegal na klonie Jabbera ( czyt. 2 wtyczki jabbera )
Olórin
K.Lawa powoduje błedy przy zamykaniu się konnekta, poprawiona wersja do pobrania tutaj http://beta.olorin.info/down/k.Lawa.dll
dulek000
QUOTE(hao)
żeby otworzyć okno starego typu trzeba TRZYMAĆ shift)


Jest odwrotnie, jak trzymam shift to pojawia się nowe okno, a jak nie to stare...
_menic_
Chyba jest jakis bład z jabberem, bo po aktualizacji konnekt z jabberem sie wywala. sprawdzałem w logach i bład jest zanotowany gdzies w srodku loga a nie na jego koncu
QUOTE
(...)
## [kJabber]  ---  SSL Negotiation ---
## [kJabber]  ---  TLS ready cipher=AES256-SHA
---
## [kJabber]  ---  Certificate subject: /C=PL/ST=WAW/L=Warszawa/O=Xiaoka/CN=chrome.pl ---
## [kJabber]  ---  Certificate issuer: /C=PL/ST=WAW/L=Warszawa/O=Xiaoka/CN=chrome.pl ---
## [kJabber]  -->> SND [tˆoĘ˙A] >>--
## [kJabber]  -->> SND [@ţç`”D] >>--
## [kJabber]  -->> SND [(ˆoááA] >>--
## [kJabber]  --<< RCV [<stream:error>Invalid XML</stream:error>] <<--
## [kJabber]  -->> SND [ŘjÔł4|ŘjÔname] >>--


Critical Structured Exception caught. Preping more info...
Lock applied## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(692,05D7E3C4,8) = 8
(...)

QUOTE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception \"Access Violation\" occured at adress 0x056B19B7 in the \"kJabber\" thread.
Ex parameters: [0x00] [0x1B]

lastIM: 246(0x0 , 0xf1)(34B) [kJabber->CORE]

Stack trace:
.000019B7 public: void __thiscall SigC::Control_::add_dependency(class SigC::NodeBase *)+0x00000027 [sigc]
FA94FFDC
5E9A6F55



Nastąpi zamknięcie programu!
dulek000
QUOTE(_menic_)
Chyba jest jakis bład z jabberem, bo po aktualizacji konnekt z jabberem sie wywala. sprawdzałem w logach i bład jest zanotowany gdzies w srodku loga a nie na jego koncu
QUOTE
(...)
## [kJabber]  ---  SSL Negotiation ---
## [kJabber]  ---  TLS ready cipher=AES256-SHA
---
## [kJabber]  ---  Certificate subject: /C=PL/ST=WAW/L=Warszawa/O=Xiaoka/CN=chrome.pl ---
## [kJabber]  ---  Certificate issuer: /C=PL/ST=WAW/L=Warszawa/O=Xiaoka/CN=chrome.pl ---
## [kJabber]  -->> SND [tˆoĘ˙A] >>--
## [kJabber]  -->> SND [@ţç`”D] >>--
## [kJabber]  -->> SND [(ˆoááA] >>--
## [kJabber]  --<< RCV [<stream:error>Invalid XML</stream:error>] <<--
## [kJabber]  -->> SND [ŘjÔł4|ŘjÔname] >>--


Critical Structured Exception caught. Preping more info...
Lock applied## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(692,05D7E3C4,8) = 8
(...)

QUOTE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception \"Access Violation\" occured at adress 0x056B19B7 in the \"kJabber\" thread.
Ex parameters: [0x00] [0x1B]

lastIM: 246(0x0 , 0xf1)(34B) [kJabber->CORE]

Stack trace:
.000019B7 public: void __thiscall SigC::Control_::add_dependency(class SigC::NodeBase *)+0x00000027 [sigc]
FA94FFDC
5E9A6F55



Nastąpi zamknięcie programu!


A czy masz kopie kjabber?
_menic_
nie mam. A co najlepsze to konnekt po wywaleniu tego bledy działa normalnie a wyłacza sie dopiero po zamknieciu okienka z tym bledem :?
DrLastContaQt
U mnie wszytko dzial ok w sensie braku bledow. Niestrety klony jabbera nie lacza sie z serwerem sad.gif
lhs
QUOTE
Niestrety klony jabbera nie lacza sie z serwerem

Łączą się, chociaż dzisiaj wieczorem nedbsd.nl ma jakieś problemy. Nie wiem jak inne.
DrLastContaQt
Hehe ok smile.gif bo wlasnie tam mam transporty biggrin.gif

PS. Hmmmmmmm ale przed updatem mi laczylo :>
lhs
Musimy chyba przeczekać - rano wszystko było OK. A nic nie update-owałem od rana.
DrLastContaQt
Nic innego nie pozostaje smile.gif

Dzieki za pomoc i pozdrawiam smile.gif
balky
dzisiaj sciagnalem pliki jeszcze raz i wszystko zaczelo dzialac, tzn nowy kjabber juz sie laczy bez wysypywania, nowe gg tez smiga. tylko aktualizacje musze robic lopatologicznie/recznie.
Sleeva
U mnie przy zamykaniu konnekta z palca /lub przelaczaniu profili ale tu w 2/3 przypadkow tylko/ wywala blad i info o braku Runtime.

CODE
Wystapil wyjatek krytyczny

Critical structured Exteption "Access Violation" occured at adress 0x0590611C in the Main Thread




CODE
Runtime error

konnekt.exe

this application hes requested to Runtime to terminate it in an unusual way.


Po ponownym uruchomieniu dziala normalnie.
balky
u mnie tez wywala.. ale coz smile.gif da sie z tym zyc.
Aule
Macie Olew.k? Czasem wywala przy zamykaniu. Tak przy okazji, jeżeli ktoś używa, starej wersji, prosiłbym o sprawdzenie, czy beta działa, tzn nie powoduje krytyków przy wyłączaniu. Na moim kompie zauważyłem poprawę.
Sleeva
W ogóle nie mam olewki w katalogu plugins.
balky
u mnie sie wywala nadal, wiec to pewnie nie to ... coz, taka natura bety, nie?
Aule
Co wyywala? Olew.k, czy Konnekt?
balky
sorry - konnekt oczywiscie. mam tak od czasu zainstalowania .116 smile.gif przyzwyczailem sie smile.gif
Aule
Uaktualniłeś wszystkie wtyczki? Po wydaniu nowej wersji kilka wtyczek, np k.lawa i kIEview wywalało.
balky
owszem, wszystko mam up to date smile.gif zreszta k.lawe mam wylaczona ... nie wiem czemu nadal sie wywala.
Olórin
QUOTE(pz16)
Uaktualniłeś wszystkie wtyczki? Po wydaniu nowej wersji kilka wtyczek, np k.lawa i kIEview wywalało.

nie wspominając o olewce :twisted:
Aule
Nie wspominałem, bo olew.k była wcześniej wymieniona :wink:
balky
cud! nie wysypal sie.. nie wiem czemu. moze mu przeszlo. niczego nie zmienialem... dziwne.. smile.gif
ikari
A ja mam problemy z lista uzytkownikow. Probowalem zarowno przy buforowanym wyswietlaniu, z opisami i bez - i zawsze jest tak samo.

Mianowicie:
po wlaczeniu konnekta jest dobrze
teraz przewin liste nizej (np. scrollem w myszce)
i z powrotem do gory

i w tym momencie albo
a) pierwszy kontakt widac tylko czesciowo (dolny skrawek napisu), albo
cool.gif wrecz przeciwnie - pierwszy jest caly, a NAD NIM majaczy kilka pikseli czegos jeszcze (?!), czesto zaznaczonego.

Do usranej smierci moge przelaczac zakladki - to lekki eprzesuniecie (ukrycie gornej czesci listy) pozostaje. Czasami jak sie zaznaczy ten ledwo widoczny peirwszy kontakt i usiluje przewinac do gory to w koncu "zalapie" i go pokaze. Ale tego tajemniczego *czegos* co jest nad nim jeszcze mi sie obejrzec nei udalo tongue.gif

Screeny dostepne na żądanie smile.gif
Olórin
Daj screena bo nie rozumiem tongue.gif
ikari
QUOTE(Olórin)
Daj screena bo nie rozumiem tongue.gif
tak wlasnie myslalem tongue.gif Przez braki snu zaczynam sie wyrazac tak, jak kilka indywiduów, ktore mnie tym zawsze rozbawiały tongue.gif

user posted image user posted image

btw. Jak widac ta zakladka jest tak ktorka ze nawet nie ma paska przewijania, bo sie wszystko miesci, wiec nie mowcie mi ze przewinalem tongue.gif

Jaras jest pierwszy na liście klasowej, mam XP SP2 smile.gif
kupczak
A mnie ktoś pomoże. Wcześniej postowałem, ale jakoś od nikogo pomocy nie otrzymałem. Mianowicie w najnowszej becie K po aktualizacji nie chce się łaczyc z żadną siecią sad.gif Mam winde xp z SP1, bo SP2 pierdzieliło mi kompa to go odinstalowałem. No i teraz mam problem no... A do świąt daleko...
ikari
A moj pierwszy blad (wyzej udokumentowany) radosnie sobie zniknal... na rzecz innego - w oknie rozmowy paski przyciskow mam nad soba - na gorze formatowanie tekstu, na dole pluginy. Ten gorny ma tendencje do... znikania _^_ sam z siebie na moich oczach potrafi zniknac - i to nie to, zeby siec tego nie obslugiwala bo mam jednoczesnie obok siebie 2 okna rozmowy do gg i na jednym jest, a na drugim nie tongue.gif
lhs
Ktoś mi to niedawno wyjaśnił - oba paski muszą być obok siebie (w jednej linii) - wtedy nie znikają. Taki stary bug.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.