Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Globalna synchroniazacja do serwera Konekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
NelQ
Czy możliwe byłoby stworzenie globalnej synchroniazacji kontaktów do serwera Konekta?? Chodzi o to, żebym w każdym momencie po zainastalowanieu K. np. w szkole miał aktualną listę kontaktów (GG + Jabber + FaworKi + tylko SMS) importowaną z serweru K.
jareq
Wątpie w to aby można było wysyłać co kolwiek na serwery Konnekta..
Natomiast wpadłem na inny pomysł... np. za pomocą jakiejś wtyki (można by tu np. rozwinąć możliwości KTP) i wysyłać te dane o których mówisz na własny serwer z którego póżniej tą samą wtyką można by było spowrotem ściągnąć biggrin.gif
pielgrzym
QUOTE(jareq)
Natomiast wpadłem na inny pomysł... np. za pomocą jakiejś wtyki (można by tu np. rozwinąć możliwości KTP) i wysyłać te dane o których mówisz na własny serwer z którego póżniej tą samą wtyką można by było spowrotem ściągnąć biggrin.gif


Genialny pomysł!! Popieram!
NelQ
Myślałem może o jakimś automatycznym eksporcie i imporcie pliku "cnt.dtb" bo on jest odpowiedzialny za listę kontaktów, jakby to jakoś połączyć z KTP ... :wink:
pielgrzym
Genialność tego pomysłu polega min. na jego prostocie smile.gif dzięki temu, że to zwykłe FTP jesteśmy elastyczni smile.gif

Możnaby wprowadzić takie udoskonalenie dla ExPimpa (no i przy okazji dać wreszcie możliwość niezapisywania hasła, lub wprowadzić pytanie o hasło przy imporcie ustawień wink.gif).
NelQ
To jak?? Zająłby się ktoś tym??
jareq
Nikt inny się tym nie może zająć jak tylko pz16 bo KTP to jego wtyka, chyba że komuś na to zezwoli i udostępni źródła wink.gif
Aule
Teoreycznie źródła są dostępne, a w praktyce to po prostu trzeba o nie poprosić, ale ja nie widze chętnych programistów do czegoś takiego, więc i nie ma potrzeby udostępniania źródeł. Moge dodać do K+ możliwość wysyłania tego co on sam zbackupuje, tyko najpierw jakoś to usprawnie wink.gif
NelQ
I jak, będzie coś z tego ??
tylko rownie dobrze ktos samo moze sciagnac z naszego servera te pliki i bawic sie cala lista kontaktow, numerami telefonow i innymi danymi [ imie, nazwisko, adres ].
NelQ
QUOTE(arct!c)
tylko rownie dobrze ktos samo moze sciagnac z naszego servera te pliki i bawic sie cala lista kontaktow, numerami telefonow i innymi danymi [ imie, nazwisko, adres ].


Trzebaby było wprowadzić jakieś kodowanie plików czy jakies losowe generowane nazwy plików (wtedy z FTP-ów wymagających loginu i hasła nikt niepowołany nie ściągnie pliku bo nie będzie wiedział co wpisać w adresie)
tylko jak wiemy nie kazdy ma konto ftp, wymagajace podania loginu i hasla aby cos z nich sciaganc np: www.serek.dolsat.pl kazdy moze sciagnac z niego .... szyfrowanie nie jest zle, ale kazdy uzytkownik konnekta bedzie mogl rozszyfrowac te wiadomosc.... co do generowania losowych nazw plikow hmmm moze i jest to rozwiazanie w penym stopniu....
NelQ
QUOTE(arct!c)
(...) szyfrowanie nie jest zle, ale kazdy uzytkownik konnekta bedzie mogl rozszyfrowac te wiadomosc (...)


Nie przy indywidualnym kluczu albo po prostu ustawianiem hasła przy eksportowniau i podawaniem go przy inportowniau pliku z serwera.
Moze byc i tak. Teraz tylko niech ktos sie tym zajmie! prosze :]
NelQ
QUOTE(arct!c)
Moze byc i tak. Teraz tylko niech ktos sie tym zajmie! prosze :]


Oczywiście ja również gorąco proszę, pz16 biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.