Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Maly problemik !!! Zglaszam
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
sarinnn
Jesli np. w ustawieniach interfacu ustawie w tytule okna glownego cos takiego "{ (info)} " to powinien na belce pojawic sie moj status opisowy... Tak jest... Problem pojawia sie wtedy gdy zmieniam go !!! Niestety pozostaje stary, poprzedni, nieaktualny !!!

A i czy moge prosic o spis wszystkich zmiennych jakie mozna tam umieszczac ??? Moze jest wiele innych ciekawych smile.gif
torn
po wpisaniu nowego schematu tytułu należy zmienić na chwilę swój status.
miluti
Przyłączam się do prośby sarinnn-a, przydałaby się lista zmiennych które można umieścić w pasku tytułowym.
Bawiłem się właśnie opisami automatycznymi, jeśli chodzi o opis w tray-u systemowym to uaktualnia się on od razu po zmianie statusu, czyli to co miałem wpisane w "Opisach statusów" ukazuje się tak jak trzeba. Problemem jest natomiast uzyskanie statusów na pasku tytułowym Konnekta, po ustawieniu jakiegokolwiek statusu ustawia opis ten co trzeba, natomiast po zmianie statusu na inny nie chce się uaktualnić. Przy ponownym uruchomieniu na tray-u pokazuje się status ten co trzeba a w pasku tytułowym jest NEMO o ile nie liczyć nazwy usera i czegoś co się wpisze poza nawiasami...
PS. Jeżeli chodzi o listę zmiennych to można je od razu umieścić razem z przykładami, tak by było wiadomo jak to lata :wink:
hao
Bardzo fajnie, robicie się ciekawscy. To miło biggrin.gif

Faktycznie, nie odświeża tytułu...

A oto zmienne (nie wszystkie zadziałają w każdym miejscu wedle oczekiwań, trzeba poeksperymentować, może za jakiś czas biggrin.gif)

Zmienne wstawiamy pomiędzy { }. Wszystkie znaki spoza alfabetu, które znajdują się w klamerkach zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy zmienna ma przypisaną jakąś wartość.
Zmienne dla wszystkich okien:
{profile} - nazwa profilu
{version} - wersja konnekta
Zmienne dla okien rozmowy i po części tray'a i okna głównego:
{UID} - UID kontaktu
{status} - status kontaktu
{info} - opis statusu
{display} - "wyświetl jako" kontaktu
{group} - grupa kontaktu
{IP}
Dla tray'a:
{eventDisplay} - kontakt dowiązany do zdarzenia
{eventTitle} - nazwa zdarzenia

Przykład:
{[info]} Jeżeli kontakt posiada opis wyświetli się
[opis_kontaktu]
A jeżeli nie, to nie wyświetli się nic...
Gdybyśmy zapisali to jako [{info}] to otrzymalibyśmy puste [], gdy kontakt będzie bez opisu.
Proste? Prościutkie biggrin.gif Mooże kieedyś zrobię API pozwalające dodawać wtyczkom swoje formatki
hehe ja mam tak
CODE
{[display] }{[status] }{[info]} {[IP]}
smile.gif
cyrex
mozna prosic o liste reszty zmiennych? jak umiescic ikonke gg lub telefonu komorkowego?
lhs
Ustawienia | Interfejs | Formatowanie pól - masz tam takie trzy długie przyciski z pytajnikami.
cyrex
pytajniki mam dwa i nic ciekawego o ikonkach tam nie ma
lhs
Nie o ikonkach, a o zmiennych. Nie rozumiem, o jaką ikonkę gg chodzi - a jeśli chodzi o ikonkę telefonu/maila (na liście kontaktów), to w danych kontaktu musisz mieć wpisany nr tel./maila, oraz włączone wyświetlanie ikonek na liście (Ustawienia | Intefejs | Lista kontaktów | Ikonki).
cyrex
chodzi o ikonki w Tipie wlasnie smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.