Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: własne IP
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
dwiekopy
od wczoraj posiadam własne IP. Czy musze teraz wpisywac cos w konfiguracji ktransfer zeby np. ludzie mogli mi przesyłac pliki przez komunikatory? jesli tak to prosze o szczegółowy poradnik
pielgrzym
Tzn. masz zewnętrzne IP? Nic nie musisz robić, poza odznaczeniem "Jestem za NATem" w konfiguracji kTransferu smile.gif
case
..a jesli jestes w LANie i masz inny IP sieciowy, a inny zewnetrzny [lub jakies przekierowanie], "to zaznacz jestem za NATem", "mam przekierowany port" i wpisz w pole, ktore sie uaktywni zewn IP.. [wszystko zalezy od tego, jak wyglada Twoja siec].. :wink:
dweet
Jestem za NAT'em mam router z forwardowaniem i, niestety, zmiennym IP. Zaznaczyłem sobie "Jestem za NAT" i "Mam forwardowanie" i działa, ale musżę po każdej zmianie IP wklepywać go tam i restartować Konnekta - tak sobie to wygodnie. Najlepiej by było jakby Konnekt pobierał IP z np. strony statusowej routera albo jakieś innej witryny, która to może sprawdzić. Albo chociaż jako userowi DynDNS niech przypisuje mi domenę jako adres... Mam nadzieję, że ktoś wpadnie na to, żeby to poprawić...
Lukas77
O ile wiem to już Sija nad tym pracuje... więc nie wypada nic innego robić tylko czekać :-)
Puma
QUOTE(Lukas77)
O ile wiem to już Sija nad tym pracuje... więc nie wypada nic innego robić tylko czekać :-)


Huraaa 8) Też mam zmienne IP.
Olórin
O ile wiem to nic Sija narazie w tym kierunku nie zrobił.
Sija
QUOTE(Olórin)
O ile wiem to nic Sija narazie w tym kierunku nie zrobił.


to jest dosyc zlozone zagadnienie ;>
dwiekopy
niestety znajomi nie moga mi nic wyslac. Kumpel mówi że własne IP nic nie da jak sie jest za firewallem. W windowsie mozna to wylaczyc ale to nie pomaga
Sija
QUOTE(dwiekopy)
niestety znajomi nie moga mi nic wyslac. Kumpel mówi że własne IP nic nie da jak sie jest za firewallem. W windowsie mozna to wylaczyc ale to nie pomaga


przede wszystkim: za jakim firewallem [poniewaz jest to bardzo ogolne okreslenie i wlasciwie nie wiadomo juz co dokladnie znaczy] ?
dwiekopy
no wlasnie nie wiem o co chodzi. znajomi gdy chca mi wyslac jakis plik pisza ze wyskakuje komunikat "obie strony sa za firewallem" itp. zaznaczam ze tylko ja mam konnekta biggrin.gif znajomi niestety sa zacofani i uzywaja gg biggrin.gif
case
QUOTE(dwiekopy)
no wlasnie nie wiem o co chodzi. znajomi gdy chca mi wyslac jakis plik pisza ze wyskakuje komunikat \"obie strony sa za firewallem\" itp. zaznaczam ze tylko ja mam konnekta  biggrin.gif  znajomi niestety sa zacofani i uzywaja gg  biggrin.gif

czyli nie ma miedzy Wami polaczenia p2p [co swiadczy o braku zewn IP po obu stronach, lub zlym skonfigurowaniu kTransfera/p2p w gg] ..
Puma
Jeśli jesteś za firewallem to wystarczy port przekierować i możesz pliki wysyłać wszystkim smile.gif
Olórin
QUOTE(Puma)
Jeśli jesteś za firewallem to wystarczy port przekierować i możesz pliki wysyłać wszystkim smile.gif

I mieć stałe ip/wpisywać co zmiane ip :> A najlepiej to eksplatować serwery gg ]:->
Karool_Gda
QUOTE(Olórin)
A najlepiej to eksplatować serwery gg ]:->


O co w tym chodzi? smile.gif
Olórin
Wysyłać pliki przez GGImage wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.