Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: html a jabber rss
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
SkkF
Zastanawiałem się, czy nie dać tego postu do propozycje. Ale to chyba bardziej niedogodność niż prośba propozycji.

Agent rss, jabber - gdy przychodzi do mnie wiadomość to można dostrzec pełno różnego kodu HTML
QUOTE
<br />
<br />
<font size=\"4\">BESTIA!</font></i>
Chociażby to. Chyba nie obejdzie się w jakiejś notce rss, bez użycia <br />. A chyba też nikt nie bęzie [isał na początku wiadomości "^" żeby konnekt mógł się domyśleć, że znajduje się tutaj kod HTML.

No więc moja prośba: Proszę, aby ktoś napisał cokolwiek, jakąś wtyczkę czy cuś, żeby kod html był brany pod uwagę bez "^"... Proszę! To chyba nie jest trudne?
Sija
litosci... zamiast stwarzac sobie sztuczne problemy, zmien klienta rss [nie musi byc koniecznie w K].

poza tym, znaczek "^" ma tylko znaczenie przy wysylanych wiadomosciach.
SkkF
Tak się składa, że mam innego klienta rss. Tylko po kilku miesiącach nie chce mi się otwierać nowego programu. Lubię też jak siedzi ciągle włączony i sprawdza na bieżąco nowe informacje. A K włączam automatycznie i nie muszę się martwić o klienta rss.

Zrobienie takiego udogodnienia, nie jest trudne, prawda? Więc czemu by nie zrobić? smile.gif
Sija
QUOTE(SkkF)
Tak się składa, że mam innego klienta rss. Tylko po kilku miesiącach nie chce mi się otwierać nowego programu. Lubię też jak siedzi ciągle włączony i sprawdza na bieżąco nowe informacje. A K włączam automatycznie i nie muszę się martwić o klienta rss.

Zrobienie takiego udogodnienia, nie jest trudne, prawda? Więc czemu by nie zrobić? smile.gif


jesli nie jest trudne to zrob je sam, jest wiele przydatniejszych rzeczy do zrobienia niz bajerek, ktory sie przyda garstce osob [jesli nie tylko tobie].

a co do klienta, to co Ci przeszkadza miec caly czas wlaczonego klienta ?

jesli o tym nie wiesz, to subskrybowane kanaly RSS mozesz eksportowac do pliku .opml, ktory jest obslugiwany przez wiekszosc klientow, wiec nie ma problemow z "przeprowadzka".
SkkF
QUOTE
a co do klienta, to co Ci przeszkadza miec caly czas wlaczonego klienta ?

Słaby komp. I zajmuje miejsce na pasku, nie da się dać do trayu.

A tak, to spokojnie, nie musisz się kłócić. Przecież nikt Ci nie każe tego robić.

Pozdrawiam
Olórin
Nie znam sie na tym, ale czy w RSS można używać HTMLa ? wink.gif
Sija
QUOTE(Olórin)
Nie znam sie na tym, ale czy w RSS można używać HTMLa ? wink.gif


mozna, w CDATA.
Bora
CODE
Agent RSS: (Wtorek 09.11.2004 23:19) "Nowości - Wortal php.pl"
Firefox 1.0
http://www.php.pl/index.php/nowo_ci/firefox_1_0
Po ponad dwóch latach produkcji ukazała się dziś najnowsza wersja przeglądarki <a href="http://mozilla.org/products/firefox/">Mozilla Firefox</a>, oznaczona numerkiem 1.0. Co prawda program już od dłuższego czasu jest stabilny i używa go duża grupa użytkowników, ale wydaniu wersji 1.0 ma towarzyszyć duża kampania marketingowa. Autorzy mają na celu zachwianie pozycji rynkowej Internet Explorera

to jest dość niewygodna sytuacja i fajnie żeby dało sie to jakoś naprawić.
Albo proponuje dorzucić do jakiejś wtyczki opcje wycinania znaczków html

czasami bywa jeszcze gorzej:
CODE
Agent RSS: (Wtorek 09.11.2004 20:02) "Jama Mastaha"
Atak i obrona
http://infojama.pl/article.php?sid=2883
Wiedza o ścieżkach jakie mogą wykorzystać hakerzy do zaatakowania systemu jest podstawowym składnikiem strategii obrony. Microsoft udostępnił na stronach TechNetu <a href="http://www.microsoft.com/technet/technetmag/issues/2005/01/AnatomyofaHack/default.aspx" TARGET="_blank"><b>artykuł</b></a> (w języku angielskim) opisujący najczęstsze sposoby jakie wykorzystują hakerzy próbując wtargnąć do systemu – od ogólnego spojrzenia na bezpieczeństwo poprzez nieprawidłową konfigurację sieci po serwery IIS oraz SQL. Obowiązkowa lektura nie tylko dla początkujących administratorów systemów Microsoftu. [źródło: <a href="http://www.microsoft.com/technet/technetmag/issues/2005/01/AnatomyofaHack/default.aspx" TARGET="_blank"><b>TechNet</b></a>]<br><br>[ <a href="http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=44987"> <b>Komentarze</b></a> ]
joshua
temat klienta RSS poruszałem dużo wcześniej, niestety nikt się nim nie zainteresował sad.gif

szkoda, że tak często używany i rosnący w siłe format nie ma osobnej wtyczki w K. przydałaby się wielu, i chociażby z tak błachego powodu jak te błędy z HTML możnaby załatwiać odrazu we wtyczce.

nadal jestem zainteresowany stworzeniem czatu w formie RSS'a, ponieważ nikt nie stworzył takiego kanału dla tego forum(chyba phpBB ma taką obsługe?)chciałbym, aby można było ten projekt podpiąć pod konnekt.info i każdy zainteresowany wypowiedziałby się na kanale RSS i otrzymałby szybciej odpowiedź niż przez forum smile.gif

to tyle smile.gif
Olórin
Na stronie konnekta mamy shoutbox, jest kanał irc..... Nie żebym był przeciwny klientowi RSS w K, ale nie wyobrażam sobie chata w RSS tongue.gif ale jak to mówią Co plemie to obyczaj tongue.gif
joshua
mniej mi chodzi o czata, a bardziej o wtyczke do odczytu smile.gif
czy naprawdę jest to takie trudne do zrobienia? chociaż czytałem, że ty nie masz zamiaru się brać za "jakiś super praserXML" smile.gif
SkkF
Chyba dążycie do tego, aby konnekt stawał się coraz doskonalszy. Więc czemu nikt nie zrobi "czegoś" z tym nieszczęsnym rss. Niewykonywalny kod html, naprawdę przeszkadza w czytaniu. ;-)
Aule
IMO to twórcy kanału powinni zadbać o to, żeby nie było tych znaczników w rss'ie( w PHP f-cja strip_tags() )...
SkkF
Ale jak widać tego nie zrobili...
Olórin
Albo twórcy agenta RSSowego żeby wysyłać zgodnie z JEP-0071: XHTML-IM[/url]
Bora
QUOTE(Olórin)
Albo twórcy agenta RSSowego żeby wysyłać zgodnie z JEP-0071: XHTML-IM[/url]

podejrzewam że mogłoby to pomóc ale niestety problem występujhe na wielu transpotach to może w takim razie można spróbować naprawić błędy innych ???
np może wysraczt opcja zaznaczania wybranych kontaktów żeby domyślnie odbierał jako html vzyli sam dostawi na początku ^ jeżeli dobrze rozumiem.
Chyba to jest najprostszy sposób i nbajbardziej efektywny.
Np jako opcja w kDodatkach ?
Sija
QUOTE(Bora)
[...] np może wysraczt opcja zaznaczania wybranych kontaktów żeby domyślnie odbierał jako html vzyli sam dostawi na początku ^ jeżeli dobrze rozumiem.
Chyba to jest najprostszy sposób i nbajbardziej efektywny.
Np jako opcja w kDodatkach ?


czy to jest takie trudne do zrozumienia, ze znaczek "^" dziala tylko przy wysylanych wiadomosciach z okna rozmowy ?

to, ze wiad. odebrana bedzie miala "^" na poczatku, nic nie zmieni...
Bora
Sorka Sija nie doczytałem tego.
A nie da sie jakoś temu zaradzic ? Może jest inny sposób na to zamiast ^??
Sija
QUOTE(Bora)
Sorka Sija nie doczytałem tego.
A nie da sie jakoś temu zaradzic ? Może jest inny sposób na to zamiast ^??


proponuje wstrzymac sie z dalsza dyskusja na ten temat, bo niedlugo ktos sie powinien zabrac za wtyczke parsujaca RSS, co bedzie chyba optymalnym rozwiazaniem.
joshua
QUOTE
bo niedlugo ktos sie powinien zabrac za wtyczke

mam nadzieje, że "ktoś" nas szybko zaskoczy nową wtyką smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.