Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowe rozwiązania w UI - ważne!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
hao
Ja coś sobie tutaj napiszę, a wy komentujcie, najlepiej podając numerek nowej rzeczy... To nie lista tego co będzie w najbliższej wersji, chociaż mam nadzieję, że większość uda się zaimplementować...

1 :arrow: Zadokowany TIP - jest już gotowy, wymaga jeszcze kilku poprawek. Z nowości - gdy jest zadokowany kolejne pozycje pokazywane są kolejno obok siebie. Można ustawić czcionkę, kolor i zastąpić ikonki krótkimi określeniami (przydatne gdy ustawiamy np. 5-pixlową czcionkę)
Tak to może wyglądać:
user posted image
Jakieś dodatkowe pomysły?

2 :arrow: Edycja toolbarów - w tej wersji planuję dodać zapamiętywanie ułożenia toolbarów i możliwość ich zablokowania (żeby mogły zniknąć paski do przeciągania). Blokowanie dostępne byłoby standardowo - PPM na bandzie.

3 :arrow: Klawisze skrótowe - wtyczki mogą rejestrować swoje kombinacje klawiszy na poziomie konkretnego okna, całej aplikacji i całego systemu. Skróty byłyby na razie nieedytowalne ale za to będzie opcja żeby całkowicie je wyłączyć...

4 :arrow: Ikonki na liście - ikonki oznaczające telefon, status opisowy itp. mogłyby być większe (rozmiar do ustawienia w konfiguracji). Te większe pojawiałyby się zaraz za nazwą kontaktu, te mniejsze ciut obok (a nie już na!) ikonki statusu...

5 :arrow: Powiadomienia - wyjeżdżające z boku powiadomienia o zdarzeniach (czyli TaskbarNotifier). Nie tylko o nowych wiadomościach, ale też np. o problemach z dostarczeniem SMSa itp... Jak zwykle w pełni konfigurowalne (np. co chcemy otrzymywać), animowane i możliwe że na 2K/XP z półprzezroczystą bitmapą...
Pytania są dwa:
- czy wolimy kilka linijek przesuwanych w pionie, czy może tekst przelatujący w poziomie
- A) czy wszystkie powiadomienia utrzymywane są przez określony czas (lub do kliknięcia któregoś z nich) i znikają wszystkie na raz,
cool.gif czy kliknięcie jednego powoduje usunięcie tylko tego jednego a reszta czeka dalej i ew. znika całość po pewnym czasie...
C) jedne siedzą dłużej, inne krócej, klikanie jak w B....
Jak nietrudno się domyślić, najwygodniej dla mnie zrobić scroll boczny z podpunktem A (a już najlepiej bez klikania biggrin.gif)
Tą opcją zajmę się raczej na samym końcu, jest więc jeszcze dużo czasu do obgadania...

6 :arrow: Kolejka wiadomości - osobne okno do zawiadywania kolejką wiadomości (teraz dostępna w Historii). Możliwość retry'owania wybranych wiadomości, podgląd statusu wysyłania (w trakcie/udało się/błąd/user niedostępny itp.), usuwanie wiadomości, kopiowanie ich zawartości. W przypadku SMSów np. powtórne wysłanie z inną bramką.

Jak widzicie jest tego sporo. Wszystko trzeba napisać zupełnie od podstaw. Dlatego zależy mi na jak największej liczbie KONKRETNYCH komentarzy z pomysłami i uwagami. Jak wcześniej pisałem, najlepiej z numerkiem pozycji o którą nam chodzi...
stryku
ja bym proponowal pierwsza opcje i polaczenie punktu A i B tak zeby mozna bylo czasu ustawic do kazdego oraz aby znikaly tylko te ktore klikniemy aby nie zapomniec smile.gif o reszcie !
cRoMo
Heh, a nowa wersja miala byc AFAIR tylko malym uaktualnieniem wink.gif. No ale ok. Jesli chodzi o propozycje:
[list]
:arrow: 1 Tak, jak najpredzej, tym bardziej ze mowisz, ze to prawie gotowe
:arrow: 2 Tak, miliony na to czekaja wink.gif
:arrow: 3 Moze poczekac, nie byl o az tylu requestow o to. Sa chyba wciaz wazniejsze rzeczy, jak np....
:arrow: 4 ... ikonki. To wazne, poprawia czytelnosc i ergonomicznosc. Zdecydowanie wazne.
:arrow: 5 Tutaj mnie zlinczuja ... ale powiem: jeszcze nie. Zadna z Twoich propozycji rozwiazania wtyczki mi sie nie spodobala, poniewaz kazda jest niekompletna. Swoje zdanie i koncepcje przedstawilem tutaj i to byloby IMHO najlepszym rozwiazaniem. Wtyczka Notifiera powinna miec swoje okno konfiguracji (zapewne w 'Konfiguracja' -> 'Wtyczki'), gdzie moznaby usatwic zachowanie i reakcje na kazdy konkretny 'event' (dokladnie wg. schematu przedstawionego pod w/w linkiwm).
Przykladowy event: 'Niewyslany sms'
[list]:arrow: Ukryj po czasie 'x' sekund.
:arrow: Ukryj/Otworz (do wyboru) po kliknieciu (Otworz moze byc np. dla wywolania do rozmowy, klikniecie otworzy okno z rozmowa)
:arrow: Nie pokazuj [/list:u]Tylko przy takim rozwiazaniu moglbym stwierdzic, ze rozwiazanie jest pelne. Aha, jesli chodzi o przesuwanie tesktow ... IMHO niezbyt dobry pomysl, funkcja 'Activity Checker'a' ma przede wszystkim szybko informowac o zdarzeniu, nie 'bajerowac'. Caly tekst powinien sie wyswietlic w okienku, byc moze pozniej opcja z przesuwanym tekstem ... A jesli chodzi o przezroczystosc: jak najbardziej smile.gif
:arrow: 6 Owszem ciekawe, pozyteczne, ale moze poczekac smile.gif[/list:u]
MiLKA
do punktu 5:

moim zdaniem, najlepiej działa TaskBar notifier w Mirandzie. Ma multum opcji, ale obsługa jest łatwa. Pozatym wtyczka jest efektowna, ma np.: możliwość pojawiania się z przejściem przezroczystości. Ustawianie czcionki, kolorów itp.itd...

A najlepsze w niej jest to, że powstają wtyczki do mirandy, które opierają się jedynie na pokazywaniu danych w TaskBar Notifierze smile.gif np.: WinampNotify smile.gif
Loud3R
MiLKA ma duzo racji wink.gif))
6.moze poczekac
1. bedzie mozliwosc wlaczenia widocznosci numeru tel. ?
3. moze poczekac

-moze by tak zrobic mozliwosc maksymalizacji okna histotii
HAO blagam pomysl o mozliwosci zmian majacych na celu pokazywania w trayu ikonki oznaczajacej ze mamy wlaczony status opisowy ... ( a ja ciagle swoje tongue.gif)
jesli to mozliwe i Hao nie zgasi odrazu tematu moze wypowiedza sie inni na ten temat :
- czy potrzebna jest inny rodzaj ikonki w trayu (jak w gg) informujacy o wlaczonym statusie opisowy
sarinnn
QUOTE(Loud3R)
- czy potrzebna jest inny rodzaj ikonki w trayu (jak w gg) informujacy o wlaczonym statusie opisowy


Moim skromnym zdaniem jest to niepotrzebne... Wystarczy ze dodasz sobie w opisie okna glownego zmienna { (info)} i juz masz ta informacje na belce Konnekta...

Hao !!! Trzeba tylko poprawic to odswiezanie po zmianie statusu...

Dzieki
torn
:arrow: 1. troche nie na temat ale po jakimś czasie używania zadokowanego tipa stwierdziałem że jednak 'floating' tip jest bardziej ergonomiczny (mniej miejsca)

:arrow: 2. jasne że tak, to jest chyba jedyna rzecz która mnie poważnie wpienia w 'K'

:arrow: 3. przydał by się ogólnosystemowy skrót 'Odbierz aktualną rozmowę' żeby nie trzeba było klikać w migającą ikonkę rozmowy.

:arrow: 4. a ja zaproponowałbym pewne radykalne rozwiązanie:
przy każdym z kontaktów była by mała strzałeczka w dół która rozwijała by coś w rodzaju drzewka z konkretnymi właściwościami kontaktu (np takimi jak przy tipie)

:arrow: 5. w sumie Notifier mógłby przypominać tego z theBat!, i chyba poziome skrolowanie było by wygodniejsze w czytaniu.

:arrow: 6. Kolejka koniecznie, dzisiaj mi się zdażyło wysłać SMSa do złej osoby... i musiałem go klepać jeszcze raz. (w sumie to był w historii, ale nie pomyślałem wtedy o tym 8))
Loud3R
sarinnn - nie zawsze sie otwiera okno konnekta,czasami robi sie mase rzeczy na kompie i prosta ikonka z malum "i" jest wygodnym rozwiazaniem.. to moje skromne zdanie tongue.gif


nie zauwazylem odpowiedzi Hao w inny miejscu... no niestety temat nalezy uznac za zamkniety i nic juz nie mowie sad.gif
misiu98
IMHO najważniejsze są 2) i 5) przy czym to ostatnie w formie przedstawionej przez Cromo. Żadnych wodotrysków z pływającymi napisami.
Reszta chyba mniej ważna - to nadal IMHO smile.gif)
hao
Cromo, podane przeze mnie rozwiązanie to w zasadzie to samo co napisałeś!

QUOTE
C) jedne siedzą dłużej, inne krócej, klikanie jak w B....


Fakt czy da się to ustawić czy nie, jest absolutnie drugorzędny, przy aktualnym API to kilka linijek....
Jest jednak jedna rzecz o której zapomniałeś... Rozszerzalność...
Zamiast ustawiać konkretne eventy, będzie mozna ustawiać ich grupy (np. nowa wiadomość, kontakt dostepny, blad, niedostarczenie wiadomosci... itp.), tak, żeby pod każdą z tych grup mogła się ew. podpiąć dowolna wtyczka... Co się stanie przy kliknięciu, będzie raczej określała wtyczka, dołączając do eventa odpowiednią akcjęm (możemy co najwyżej chcieć blokować ich uruchamianie...) ... Każda z takich grup mogłaby być osobno konfigurowalna...
cRoMo
Przeanalizowalem co napisales ... i w zasadzie to mialem na mysli - oczywieste jest, ze activity checker nie bedzie tylko funkcjonowal dla gg/sms, pozniej dojdzie tlen itp. Tak, masz racje, dokladnie tak to powinno wygladac. biggrin.gif
miluti
Jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze, trochę po czasie ale zawsze smile.gif

1) Zadokowany TIP jest dobrym rozwiązaniem, komu nie pasuje to może go wyłączyć, w trakcie zabawy nasunęły mi się nowe rozwiązania jeśli chodzi o zachowanie Konnekta, ale to w nowym poście
2) Nareszcie smile.gif Blokowanie i zapamiętywanie toolbarów w/g mnie działa tak jak należy
3) Klawisze skrótu? Czemu nie, ale także menu kontekstowe tam gdzie może być
4) A już myślałem że Hao ma jakiś układ z okulistami laugh.gif Ikonki zdecydowanie większe, położenie mniejszych/większych może być takie jak proponujesz Hao, ewentulnie większe mogłyby być wyrównane do prawej, choć wybór można by załatwić za pomocą odpowiedniej opcji
5) Powiadomienia najlepiej w pionie, samo ich zachowanie to temat na osobny wątek...
6) Propozycje do kolejki są ok, od siebie mógłbym dodać opcję Wyślij do... gdy sms znajduje się na liście do wysłania lub już został wysłany a chcemy wysłać go ponownie do kogoś innego

Wystarczy tego bo mi kumpel zarzuca że piszę listy miłosne laugh.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.