Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nieaktywne ikony MSN w Jabberze
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
Riven
Uruchomilem transport MSN i dziala - moge wysylac wiadmosci etc. Jest jednak jeden powazny problem - na liscie Konnektu, kontakty MSN'owe maja caly czas status Niedostepny (patrz: screen). Moge normalnie rozmawiac, ale po prostu nie wiem kiedy kto jest online. Co ciekawe, kontakt msn.chrome.pl (wyswietlajacy moj status), ktory dodal sie po zarejstrowaniu konta w jaberrze, ma status online. Dlaczego tak jest i co z tym zrobic? To dosc powazne utrudnienie ;/.

Pozdrawiam

Załączniki

Bora
trzeba dać autorycacje.
w konnekcie ja na mdn nie ma autorycacji
Status -> Wysyłaj status (Pobieraj status)
Olórin
OT: Autoryzacja to złe tłumaczenie jak dla mnie, lepiej brzmi subskrybcja statusu, przynajmniej wiadomo o co chodzi... nie cierpie jak ktos najpierw prosi o subskrybcje, potem pisze wiadomość (a najczesciej nie pisze)
Riven
ok, dzieki za pomoc wink.gif

Z powodu mnogosci opcji, nie zauwazylem tego na liscie ;]

No, teraz moge powiedziec , ze konnekt calkowicie rlz wink.gif)

Gdyby tylko wylaczal sie normalnie :/... po pobraniu ostatniej aktualizacji cos sie skopalo i po kazdym wylaczeniu pojawia sie blad krytyczny ;/.

I jeszcze jedno pytanie - czy mozna jakos latwo oddzielic kontakty msn od gg? Filtry sa malo wygodne do tego... Moze zrobic grupy kontaktow? Porblem w tym, ze nie bardzo wiem jak je ustawic wink.gif

Pozdrawiam
lhs
QUOTE(Riven)
Moze zrobic grupy kontaktow? Porblem w tym, ze nie bardzo wiem jak je ustawic wink.gif

Kontakt | Grupy.
Riven
ee, moze jestem slepy,ale gdzie to jest? w oknie Informacje o kontakcie w zakladce Kontakt sa numery telefonu i adresy, ale grup brak...

lol, wiem, ze ze mnie noob, ale help anyway ;]
lhs
biggrin.gif
W menu głównym na dole Konnekta - jedna ikonka nazywa się Kontakt, jak ją klikniesz - otworzy się menu, a w nim opcja Grupy.
Riven
LOL - no dobra, jestem noobem XD

wybaczcie, wczorajsza osiemnastka kumpla i kilka(nascie?) kolejek ujemnie wplynelo na moja spostrzegawczosc dzisiaj biggrin.gif

pozdrawiam
lhs
Spokojnie, nic ci złego nie robimy biggrin.gif
kayakash
Mialem bardzo podobny problem do opisanego przez Ciebie wyzej. Otoz dokonalem rejestracji w bramce msn.chrome.pl i teoretycznie nic nie stalo na przeszkodzie jesli chodzi o korzystanie z tej uslugi. Problem tylko w tym, ze nie otrzymywalem ani statusow dodawanych kontaktow ani ich autoryzacji mimo, że agent msn.chrome.pl byl aktywny (wysylal/pobieral status). Gdzies na forum chrome przeczytalem, ze podobny problem pewien uzytkownik rozwiazal przez zainstalowanie i uruchomienie MSNa. Zrobilem tak i poskutkowalo. Serwer jabbera automatycznie zautoryzowal moje kontakty i problem sie juz nie pojawia (nawet po odinstalowaniu MSN).
Pamietam tez, ze wczesniej usnalem (jakims programikiem, ktorego nazwy nie przywolam) MSN z XP, możliwe że to było powodem blokowania MSNa w Konekcie. Jesli tak mniej wiecej przedstawial sie Twoj problem to mam nadzieje, ze udalo mi sie pomoc Ci (ewentualnie pomoc tym co tez beda szukali rozwiazania na podobna usterke).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.