Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: filtrowanie kontaktow
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
misia
no wlasnie, wiem ze konnekt ma taka opcje (pisze K i mi przeskakuje na osoby na K itd) ale czy nie moznaby bylo ulepszyc tej opcji??

np. w tlenie wyglada to tak, iz gdy jestem na liscie kontaktow i wpisuje literke "a" i na samej gorze w okienku pokazuje sie a i widze ze na lsicie zostaly same osoby na a
gdy wpisuje s, w okienku widze "as" i zostaly same osoby na as
itd

w mirandzie jest podobnie do konnekta, tylko jak sie wpisywalo to wskakiwal na dana osobe I WPISANE JUZ LITERKI ZMIENIALY KOLOR NA ZOLTY, dlatego bylo widac ile sie juz wpisalo i ewentualnie mozna bylo backspacem cofnac

niestety w konnekcie to jest tak, ze na slepo sie wpisuje sad.gif
case
nie chce mi sie ktorys raz z kolei opisywac tego od poczatku, ale sprawdz "magiczne" dzialanie spacji..
misia
i co to daje, spacja dziala tak ze wielokrotne naciskanie jej powoduje przeskok o kolejna osobe na liscie, a ja k po spacji wpisze P to mi wyskoczy na mierwsza osobe na P, tylko ze jaksz szukam "Piotrka"
i wpisze _Pi to mi przeskoczy nie na osoby zaczynajace sie na "Pi" tylko najpierw na "P" a potem na "I" w rezultacie nie mam tego co chcialam :?
Lukas77
Eh Misia Misia... szukasz Piotrka, to nie może być inaczej że jak sobie klikniesz na listę kontaktów i zaczniesz wprowadzać z klawiatury "P" następnie "I" i "O" to zaznaczona zostanie osoba zaczynająca się na PIO a nie na P potem na I a potem na O...
U wszystkich to działa więc u Ciebie też tylko coś Ci się lecisio pokręciło :-)
P.S. Po wpisaniu "Pio" spacja przełączy na nastepny kontakt zaczynający się na "Pio..." inaczej być nie może.
misia
wlasnie w tym rzecz, ehhh... ciezko mi sie to tlumaczy sad.gif
rzecz w tym ze wpisuje kolejne litery nie wiedzac dokladnie jakie juz wpisalam bo nie zaznaczaja sie one zadnym kolorem jak juz pisalam wczesniej

QUOTE
np. w tlenie wyglada to tak, iz gdy jestem na liscie kontaktow i wpisuje literke \"a\" i na samej gorze w okienku pokazuje sie a i widze ze na lsicie zostaly same osoby na a
gdy wpisuje s, w okienku widze \"as\" i zostaly same osoby na as


albo
QUOTE
w mirandzie jest podobnie do konnekta, tylko jak sie wpisywalo to wskakiwal na dana osobe I WPISANE JUZ LITERKI ZMIENIALY KOLOR NA ZOLTY, dlatego bylo widac ile sie juz wpisalo i ewentualnie mozna bylo backspacem cofnac


tutaj sie nic nie zmienia, nie widac od razu jakie sie litery wpisalo
lipa
QUOTE(misia)
wlasnie w tym rzecz, ehhh... ciezko mi sie to tlumaczy sad.gif
rzecz w tym ze wpisuje kolejne litery nie wiedzac dokladnie jakie juz wpisalam bo nie zaznaczaja sie one zadnym kolorem jak juz pisalam wczesniej

QUOTE
np. w tlenie wyglada to tak, iz gdy jestem na liscie kontaktow i wpisuje literke \"a\" i na samej gorze w okienku pokazuje sie a i widze ze na lsicie zostaly same osoby na a
gdy wpisuje s, w okienku widze \"as\" i zostaly same osoby na as


albo
QUOTE
w mirandzie jest podobnie do konnekta, tylko jak sie wpisywalo to wskakiwal na dana osobe I WPISANE JUZ LITERKI ZMIENIALY KOLOR NA ZOLTY, dlatego bylo widac ile sie juz wpisalo i ewentualnie mozna bylo backspacem cofnac


tutaj sie nic nie zmienia, nie widac od razu jakie sie litery wpisalo

myślę, że jeśli się wie czego/kogo się szuka, to żadne kolorowanki nie są potrzebne smile.gif

propozycja dla hao: zatrudnić jakąś kobite, dać jej zestaw 50 kredek (ew. flamastrów) i niech się przy projekcie K pobawi... bo ja wiem, że dla nas (w odniesieniu do płci) nie jest to priorytetowa sprawa, ale dla ich (i tu znów odniesienie do płci) szeroko rozwiniętych zmysłów K w aktualnej postaci (bez literek zmieniających kolor na żółty) może być po prostu prostacki i nie do przyjęcia... trochę estetyki panowie!

( :twisted: )
Sija
imho propozycja jest sensowna i uzyteczna.
jesli bylaby mozliwosc bezstresowej implementacji jej w K, to ja jestem za.
[a jezeli nie, to zeby chociaz znalazla swoje miejsce w TODO]
misia
jezeli nie chcecie kolorow, to moze wyjscietakie jak ma tlen?? tongue.gif
case
QUOTE(Lukas77)
Eh Misia Misia... szukasz Piotrka, to nie może być inaczej że jak sobie klikniesz na listę kontaktów i zaczniesz wprowadzać z klawiatury \"P\" następnie \"I\" i \"O\" to zaznaczona zostanie osoba zaczynająca się na PIO a nie na P potem na I a potem na O...
U wszystkich to działa więc u Ciebie też tylko coś Ci się lecisio pokręciło :-)
P.S. Po wpisaniu \"Pio\" spacja przełączy na nastepny kontakt zaczynający się na \"Pio...\" inaczej być nie może.

tak jest.. tylko ile razy mozna ta sama rzecz tlumaczyc na froum.. :roll:

QUOTE(misia)
wlasnie w tym rzecz, ehhh... ciezko mi sie to tlumaczy sad.gif
rzecz w tym ze wpisuje kolejne litery nie wiedzac dokladnie jakie juz wpisalam bo nie zaznaczaja sie one zadnym kolorem jak juz pisalam wczesniej

pocwiczmy pamiec.. :twisted:

QUOTE(Sija)
imho propozycja jest sensowna i uzyteczna.
jesli bylaby mozliwosc bezstresowej implementacji jej w K, to ja jestem za.
[a jezeli nie, to zeby chociaz znalazla swoje miejsce w TODO]

jesli to ograniczy powstawanie takich postow, to czemu nie.. :wink:
Keeper
No az przykro czytac niektorych osob wypowiedzi. Zdaje sie, ze powstal jakis front "Przeciwko ulepszaniu Konnekta". Szkoda.

Filtrowanie to bardzo przydatna funkcja. Wiem, bo sam z niej korzystam. A wyswietlanie liter, ktore juz sie wpisalo (czy to na zolto czy w jakikolwiek inny sposob) to nie sprawa estetyki tylko funkcjonalnosci i ergonomii.

Wypowiedzi typu
QUOTE
nie chce mi sie ktorys raz z kolei opisywac tego od poczatku, ale sprawdz \"magiczne\" dzialanie spacji
mozna zachowac dla siebie. Co ma sie piernik do wiatraka?
W pierwszym poscie nie chodzilo o to, jak przelaczac sie miedzy wyszukanymi osobami.

QUOTE
tak jest.. tylko ile razy mozna ta sama rzecz tlumaczyc na froum


i zeby to jeszcze na temat bylo...


Proponowana zmiana wyajtkowo mi sie podoba. Dlatego rowniez popieram sugestie Misi.
bazi
Pomysl mi sie podoba. Moze jakos polaczcyc go z koncepcja wbodzka
[Wyszukiwanie w liscie kontaktow jak w Winampie] i byloby niezle rozwiazanie.

Poza tym ja mam kontakty wyswietlane w taki sposob: "J. Kowalski" to wyszukiwanie poprzez wpisywanie kolejno znakow nie dziala jak powinno, bo do momentu 'J.' jest OK, ale pozniej jest spacja i ona psuje wszystko, bo jak wiecie wcisniecie spacji na liscie kontaktow powoduje przeskok do innej pozycji (...) i wpisanie 'Kowalski' juz jest bez jakiegokolwiek sensu.

Wyszukiwanie po frazie i/lub filtrowanie byloby przydatna funkcja.
case
QUOTE(Keeper)
Wypowiedzi typu
QUOTE
nie chce mi sie ktorys raz z kolei opisywac tego od poczatku, ale sprawdz \"magiczne\" dzialanie spacji
mozna zachowac dla siebie. Co ma sie piernik do wiatraka?

ma miedzy innymi to, ze spacja jest bardzo przydatna w K, podczas wyszukiwania osob na liscie, ale jesli nie potrafisz dojsc do takich wnioskow, tylko musisz sie boczyc, to juz Twoj problem..

QUOTE(Keeper)
QUOTE
tak jest.. tylko ile razy mozna ta sama rzecz tlumaczyc na froum

i zeby to jeszcze na temat bylo...

:roll:

QUOTE(Keeper)
Proponowana zmiana wyajtkowo mi sie podoba. Dlatego rowniez popieram sugestie Misi.

juz napisalem, ze nie mam nic przeciwko, zawsze bedzie to jakies usprawnienie, chociaz obecne rozwiazanie nie przyspaza mi zadnych problemow [a moja lista liczy ~200 kontaktow]..
Keeper
QUOTE
ma miedzy innymi to, ze spacja jest bardzo przydatna w K, podczas wyszukiwania osob na liscie, ale jesli nie potrafisz dojsc do takich wnioskow, tylko musisz sie boczyc, to juz Twoj problem..


Zgadzam sie z Toba w zupelnosci, ze to bardzo przydatna funkcja.
Chodzilo mi o topik. Ktos proponuje funkcje filtrowania userow na liscie i dostaje ostatecznie odpowiedz o takim brzmieniu: "nie chce mi sie ktorys raz z kolei opisywac tego od poczatku, ale sprawdz "magiczne" dzialanie spacji". he? no dobra, nie mozna sie nie zgodzic, ze to przydatny "bajer", ale co to ma do sugestii filtrowania ?


QUOTE
juz napisalem, ze nie mam nic przeciwko, zawsze bedzie to jakies usprawnienie, chociaz obecne rozwiazanie nie przyspaza mi zadnych problemow [a moja lista liczy ~200 kontaktow]..


Bardzo sie ciesze, ze nie masz nic przeciwko temu laugh.gif
Mi na tym zalezy i to bardzo biggrin.gif
A to, ze w tym momencie nie jest najgorzej z wyszukiwaniem nie znaczy, ze nie moze byc lepiej wink.gif
case
QUOTE(Keeper)
QUOTE
ma miedzy innymi to, ze spacja jest bardzo przydatna w K, podczas wyszukiwania osob na liscie, ale jesli nie potrafisz dojsc do takich wnioskow, tylko musisz sie boczyc, to juz Twoj problem..

Zgadzam sie z Toba w zupelnosci, ze to bardzo przydatna funkcja.
Chodzilo mi o topik. Ktos proponuje funkcje filtrowania userow na liscie i dostaje ostatecznie odpowiedz o takim brzmieniu: "nie chce mi sie ktorys raz z kolei opisywac tego od poczatku, ale sprawdz "magiczne" dzialanie spacji". he? no dobra, nie mozna sie nie zgodzic, ze to przydatny "bajer", ale co to ma do sugestii filtrowania ?

strasznie sie przyczepiles.. ja juz napisalem, co mialem do napisania, wiec EOT..

QUOTE(Keeper)
QUOTE
juz napisalem, ze nie mam nic przeciwko, zawsze bedzie to jakies usprawnienie, chociaz obecne rozwiazanie nie przyspaza mi zadnych problemow [a moja lista liczy ~200 kontaktow]..

Bardzo sie ciesze, ze nie masz nic przeciwko temu laugh.gif
Mi na tym zalezy i to bardzo biggrin.gif
A to, ze w tym momencie nie jest najgorzej z wyszukiwaniem nie znaczy, ze nie moze byc lepiej wink.gif

moje za, czy przeciw, niestety nie ma zadnej mocy wykonawczej, a patrzac na developerow, mozna zauwazyc, ze prawie kazdy z nich, pracuje obecnie nad conajmniej jednym projektem, wiec nie liczylbym na priorytetowe potraktowanie tej sprawy, a w kazdym razie nie szybko..

pzdr.
Keeper
Zgadza sie, przepraszam za to czepianie sie.
No nic, zostalo czekac i sprawdzac co jakis czas Konnekta smile.gif a noz ktos zrobi niespdzianke i sie za to wezmie wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.