Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wysylanie jednej wiadomosci do zaznaczonych kontaktow
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
bazi
Denerwuje mnie, ze zaznaczajac pare kontaktow na liscie moge jedynie zaczac konferencje, a nie tylko WYSLAC WIADOMOSC. Czasami jest potrzeba, zeby wybranym osobom wyslac to samo, a zarazem nie chce aby inni dostali konferencje, ktora sluzy do innych celow i nie kazdy ja lubi i/lub niekoniecznie chca miec (badz ja nie chce, aby mieli) konf. z jakimis osobami [numerami], ktorych np. nie znaja. :evil:
case
QUOTE(bazi)
Denerwuje mnie, ze zaznaczajac pare kontaktow na liscie moge jedynie zaczac konferencje, a nie tylko WYSLAC WIADOMOSC. Czasami jest potrzeba, zeby wybranym osobom wyslac to samo, a zarazem nie chce aby inni dostali konferencje, ktora sluzy do innych celow i nie kazdy ja lubi i/lub niekoniecznie chca miec (badz ja nie chce, aby mieli) konf. z jakimis osobami [numerami], ktorych np. nie znaja. :evil:

w gg chyba tak samo to wyglada.. [a ze wzgledow anty-spam'u pewnie nikt nie wprowadzi tego w K :wink:]..
Puma
Otwierasz okna danych kontaktów i korzystając z kDodatki (wtyczki) wysyłasz im spam.
thelens
Ja bym powiedział aby zablokować coś takiego...


Jestem przeciwko jakiemu kolwiek spamowi, czy łacuszkami.... No ale dobra jak komuś to jest potrzebne...
bazi
Ja pitole... nie wiem, jakich macie znajomych, ale moi nie sa spamerami [noo czasami sie zdarzy komus wyslac jakis lancuszek, ale po mojej uwadze, ze nie lubie takich wynalazkow, sytuacja wiecej sie nie powtarza]. Zreszta jak ktos bedzie chcial Was zaspamowac to zrobi to i bez tego o czym pisze. wink.gif

Wam od razu do glowy przychodzi spamowanie, mi akruat nie. Czasami przydaloby sie wyslac do kilku osob np. przypomnienie o spotkaniu, wyslac informacje o zmianie jakichs planow itd. :cool:

case: No, ale K jest lepszy od GG :wink:

Puma: huh akurat po paru wylozeniach sie K, przez kDodatki nie za bardzo mi ta wtyka pasuje :/ Ale sprawdze i jezeli dziala, to fajnie, ale i tak byloby ciekawiej jezeli opcja bylaby w menu kontekstowym smile.gif

thelens: 1/ Nie zazdroszcze znajomych 2/ spam, lancuszek - komus porzebne? Najpierw dokladnie przeczytaj, a pozniej sie dobrze zastanow nad tym, co chcesz napisac i skrytykowac... Przypomne, ze nie wspomnialem o zadnym z powyzszych. :twisted:

Poza tym, czy ktos pomyslal od takim rozwiazaniem, ktore jest m.in. w ICQ, albo Skype -> autoryzacja? Moze to pomysl na jakas fajna wtyczke - "bramKarz"? laugh.gif
thelens
QUOTE(bazi)
thelens: 1/ Nie zazdroszcze znajomych 2/ spam, lancuszek - komus porzebne? Najpierw dokladnie przeczytaj, a pozniej sie dobrze zastanow nad tym, co chcesz napisac i skrytykowac... Przypomne, ze nie wspomnialem o zadnym z powyzszych. :twisted:



Pisząc spam nie miąłem namyśli twojego tekstu, ale o wtyczkę "spam". Skoro piszesz abym zastanawiał się, co pisze, wpierw ty zastanów się, co jak ty to określiłeś "krytykant" miał na myśli.
alberht
wtyczka wtyczką - gg nie ma autoryzacji
case
QUOTE(bazi)
case: No, ale K jest lepszy od GG :wink:

zgadza sie.. jednak propagowanie spam'u sie do tego nie przyczynia.. wink.gif rozumiem, ze nie masz zamiaru wysylac lancuszkow ('n other sh!t like that..), ale chodzilo mi o to, ze taka funkcja bylaby gratka dla spamerow, a to z kolei negatywnie wplyneloby na opinie o K i dlatego watpie, zeby ktos przychylil sie do propozycji..
QUOTE(bazi)
Poza tym, czy ktos pomyslal od takim rozwiazaniem, ktore jest m.in. w ICQ, albo Skype  -> autoryzacja? Moze to pomysl na jakas fajna wtyczke - \"bramKarz\"? laugh.gif

najpierw protokol gg musialby oferowac taka usluge.. [moze te zapowiadane na gg 7.0 "funkcje z zagranicznych komunikatorow" beda to zawierac..] :wink:
bazi
thelens: Moglbym powiedzec EOT, ale to do mnie nie podobne biggrin.gif Nie mowie i nie mowilem o zadnej wtyczce 'spam', ani o spamie i lancuszkach. Wszystko ma dwie strony medalu. Zawsze sie ktos doczepi. Tylko po co od razu taki pesymism? Niektorzy klna np. na kAway, a wielu sie ona podoba. Juz nie bede rozwijal tematu dlaczego, bo kazdy wie lub sie domysli... wink.gif

alberht: noo gg nie ma, moza autoryzowac po stronie programu! smile.gif Sa takie wtyczki jak np. Olew.k. Moze mozna dolozyc autoryzacje i moglo by byc fajnie smile.gif. I w ten sposob moznaby autoryzowac nie tylko gg, ale i inne sieci. Ja sie tam nie znam na programowaniu, ale moze komus pomysl sie spodoba wink.gif

case: skoro kDodatki [ktora to wtyczka jest od dosc dawna] ma taka funkcje [i troche glupio sie nazywa - 'Wyślij SPAM' :evil: Nazwa sama sugeruje potencjalnym spamerom zastosowanie sad.gif Mogloby byc np. 'Wyslij do wielu'] to wydaje mi sie, ze temat spamowania mozna zakonczyc smile.gif Czy byla ta wtyka czy nie i tak nie mialem zbyt wielkiego spamu na komunikator.
W zwiazku z powyzszym moglaby byc dodatkowo jedna pozycja wiecej w menu kontekstowym, w przypadku zaznaczenia paru kontaktow.
Co do autoryzacji to wyzej, alberht'owi, juz opisalem jak moglby to wygladac.
case
QUOTE(bazi)
Co do autoryzacji to wyzej, alberht'owi, juz opisalem jak moglby to wygladac.

nie za bardzo rozumiem jak chcialbys, zeby to wygladalo..
PS: interesowales sie opcja: Konfiguracja -> Interfejs -> Wiadomosci -> Spoza listy :?: ..
alberht
autoryzacja: pokazuj mój status tylko znajomym + ukryj status przed nim ? czy autoryzacja na zasadzie 'nie moze pisac' / 'moze pisac' ? w kDodatkach żeeby wysłać spam trzeba mieć otwarte okienka rozmow - nie mozna miec ich tylko zaznaczonych na liscie - zawsze to jakies ograniczenie wink.gif nie widzę sensu dla takiej wtyczki - ilu osobom chcesz wysłać wiadomość ? 5 ? 10 ? kliknięcie ich drugi raz na liscie /tak, zeby otworzylo sie okienko/ i wybranie opcji z kDodatków wysłania spam'u to nie jest duży problem /używam kDodatków od dawien dawna i nie mam z obecną wersją najmniejszych problemów/
Olórin
Wystarczy wyłączyć automagiczne sprawdzanie połączenia!

ps. Nazwa Wyślij spam jest taka jaka jest,bo nie miałem lepszego pomysłu na nazwętongue.gif
bazi
QUOTE(case)
QUOTE(bazi)
Co do autoryzacji to wyzej, alberht'owi, juz opisalem jak moglby to wygladac.

nie za bardzo rozumiem jak chcialbys, zeby to wygladalo..
PS: interesowales sie opcja: Konfiguracja -> Interfejs -> Wiadomosci -> Spoza listy :?: ..


Noo, mozna powiedziec, ze to jest namiastka tego, o czym mysle wink.gif Bo kazdy z poza Twoich kontaktow dostaje jakas tam wymyslalna przez Ciebie informacje, albo ktos MUSI znac haslo, aby zostac dodanym do listy. Mogloby wygladac to tak, ze gdy po raz pierwszy ktos chce do Ciebie napisac, to dostaje jednorazowo, w formie normalnej odpowiedzi informacje, ze musi zostac autoryzowany, a Tobie wyskakuje okienko [zadanie wtyczki], ze uzytkownik... chce rozmawiac, czy cos podobnego wink.gif I Masz do wyboru - Autoryzuj i dodaj do listy, tylko autoryzuj na czas tej sesji, nie autoryzuj i nie przyjmuj wiadomosci od uzytkownika.

alberht: generlanie temat jest do przedyskutowania, bo to co wyzej napisalem moze wzbudzac wiele watpliwosci smile.gif Chodzi mi jednak o to, zeby autoryzacja wygladala tak jak w np. ICQ czy Skype. Nie ma na kogos na Twojej liscie, to ma czekac na Twoja decyzje czy bedziesz z nim rozmawial, czy nie.
Odnosnie kDodatkow, to wczoraj sprawdzalem i nic sie nie wysypalo, wiec moze po ktoryms upgrade sie 'cos' naprawilo, albo cos pozmienialem i zapomnialem o tym smile.gif
Noo i wlasnie - trzeba otwierac okienka np. 10-15 osob, zeby im wyslac ta sama wiadomosc :roll: Skoro otworze te okienka to moge juz uzywac Ctrl-V i Enter i tez wysle. Myslalem o tym, zeby znacznie uproscic sprawe i moc wyslac wiadomosc paroma kliknieciami myszy - wybrac osoby z listy , z menu wybrac wyslij wiadomosc, wpisac tekst i wyslij :? Albo prawym przyskiem kliknac na zakladke grupy i tez miec mozliwosc wyboru 'wyslij wiadomosc do wszystkich'.
Stosowane od lat w programach pocztowych lub webmail'ach listy wysylkowe czy listy dystrybucyjne sa powszechnie stosowane i sa dobrym rozwiazaniem - kazdy odbiorca dostaje wiadomosc jakby byla napisana konkretnie do niego i nie widzi ogromnej listy innych, docelowych odbiorcow. Tak jest profesjonalniej, czyz nie? Dlaczego nie mozna zrobic podobnie w K? 8)

Olórin: 1/ Moze i tak, bo widze, ze mam to odznaczone i nie pamietam czy to ruszalem czy nie wink.gif Ale wtyka dziala. 2/ To bardzo brzydka nazwa laugh.gif
andrzei26
Witam wszystkich serdecznie. Również bardzo interesuje mnie wysyłanie tej samej wiadomości do kliku osób jednocześnie z listy kontaktów.

Sprawdzałem wtyczkę Kdodatki i jest to jakieś rozwiązanie, chociaż nie można wysyłać w ten sposób obrazków, no i wiele nie przyspiesza sprawy ze wgl na konieczność otwierania okienek rozmowy.....

Widzę, że opinie są mocno podzielone co do słuszności i zamiarów stosowania takiego "przyspieszania" ze wgl. na SPAM, ale z drugiej strony, komu chciałoby się używać takiej opcji do spamu, skoro i tak wszystkie osoby z listy kontaktów trzeba wprowadzać po kolei??!!
(no chyba że jest jakiś inny sposób o którym jeszcze nie wiem...)

Tak czy owak sądzę, że przydałaby się taka opcja, a negatywne podejście można sobie wyrobić do każdego tematu....

Pozdrawiam i czekam z zainteresowaniem na dalszy rozwój tej sprawy...
Sija
najlepiej, zeby w tej kwestii wypowiedzial sie hao, poniewaz najbardziej "elegancka" metoda byloby dorobienie takiej f-cjonalnosci do UI.
NelQ
QUOTE(Sija)
najlepiej, zeby w tej kwestii wypowiedzial sie hao, poniewaz najbardziej \"elegancka\" metoda byloby dorobienie takiej f-cjonalnosci do UI.


Jestem za takim rozwiązaniem - dołączeniem tego do interfejsu bez żadnych wtyczek.
Aule
OT: ui.dll, to też wtyczka.... :wink:
Olórin
pz16 - i co to wnosi do tematu ?
sleesh
Olórin: Ty to chyba pz'ta nie lubisz...

A i ta wypowiedz nie miala nic wniesc do tematu....
Aule
Napisałem OT, więc o co chodzi? Ona jak była pisana, to nic nie miała wnieść do tematu. Wyprowadzałem niektórych ludzi z błędu.
Olórin mnie toleruje wink.gif
pielgrzym
A mi się spodobał pomysł wprowadzenia podobnego mechanizmu autoryzacji jak w Skype smile.gif popieram! smile.gif
Sija
QUOTE(pielgrzym)
A mi się spodobał pomysł wprowadzenia podobnego mechanizmu autoryzacji jak w Skype smile.gif popieram! smile.gif


tu nie ma nic do popierania, zeby taki mechanizm mogl dzialac, najpierw musi obslugiwac to dana siec [jabber go obsluguje, zatem tlen rowniez; gg czegos takiego nie obsluguje]. Poza tym kazda siec moze miec swoj wlasny mechanizm zarzadzajacy autoryzacja.
pielgrzym
Może nieuważnie przeczytałem, ale generalnie na mysli miałem zrobienie czegoś takiego od strony Konnekta - czyli rozszerzenie mechanizmu obsługi kontaktów spoza listy. Ktoś obcy do nas piszę, wtedy Konnekt sprawdza w katalogu kto to, podaje nam przez kNotify np. <"Kazio_18" coś pisze> - mlaskamy to myszą i otwiera się okienko z opcjami "Odrzuć", "Spław" (takie coś jak jest w tej chwili, czyli autoodpowiedź jakimś tekstem i blokada), "Odrzuć na określony czas" itp. Stąd podobieństwo do mechanizmu w Szkapie smile.gif no i prosze mi nie wmawiać, że takie coś jest nie do zrobienia (inna sprawa, że pewnie nikomu się nie będzie chciało biggrin.gif) wink.gif
Olórin
Tak! Tak! Bany czasowe smile.gif Tego mi trzeba!!!
NelQ
QUOTE(Olórin)
Tak! Tak! Bany czasowe smile.gif Tego mi trzeba!!!


O tak smile.gif Byłbym happy
bazi
no bany czasowe - piekna sprawa :cool:

Panie i Panowie 'pisarze' Tyle dobrego do zrobienia... wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.