Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt, GG, Linux
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
stryku
Witam ponownie smile.gif

Wiec tak sie zastanawiam czy nie dalo by sie zrobic cos takiego zeby Konnekt dziala pod Linuxem przez Wine ??? GG dziala i to bardzo dobrze. Fakt ze PGG juz nie ruszy ale zwykle GG tak. A moze jednak hao przemyslisz wersje dla linux'a ? Bo tam brakuje wlasnie takiego dobrego komunikatora.
torn
linuxowcy mają EKG :]

A co do konnekta pod linuxa to wątpię czy Hao ma to w planach.
hao
No nie ma... Ale może kiedyś pomyślę co trzeba by zrobić żeby ruszyło pod WINEm
stryku
nawet pod wine i juz by bylo cool ! nie musi byc specialna wersja pod linuxa emulator wystarczy smile.gif

Juz z gory dziekuje smile.gif
hao
Orientujesz się może z jakimi wersjami windy WINE jest zgodny?

Konnekt dosyć intensywnie korzysta z rozszerzeń jakie w windzie pojawiły się w Win98, a jeszcze bardziej z tych, które instalowane są razem z IE 5.0

Jakieś linki, czy coś byłyby pomocne...
stryku
aktualnie nie za bardzo ale w ciagu paru dni powinienem cos znalezc i wtedy dam znac bo narazie i tak nie ma pospiechu sa wazniejsze rzeczy do zrobienia :wink:
hao
Najchetniej dowiedzialbym sie po prostu jakie sa komunikaty bledow, czego konkretnie brakuje itp... Przejrzałem sobie stronę projektu i wg. ich statusu, kikla rzeczy z których korzysta K nie jest dokończonych (riched32, rasapi32, wsock2)... Dwie pierwsze akurat szczesliwie jakos moze da sie ominac...
www.winehq.com moze cos tam znajdziesz?
hao
QUOTE
Przejrzałem sobie stronę projektu i wg. ich statusu....


Jak wynika z mojego poprzedniego posta raczej już tam byłem...
mhh no tak :x ka chyba za malo spie :shock:
stryku
dobra dawno mnie nie bylo ale wrocilem i oto co pokazuje Wine :

There may be more fonts available - try increasing the value of MAX_FONTS
fixme:keyboard:X11DRV_KEYBOARD_DetectLayout Your keyboard layout was not found!
Using closest match instead (Polish (programmer's) keyboard layout) for scancode mapping.
Please define your layout in windows/x11drv/keyboard.c and submit them
to us for inclusion into future Wine releases.
See the Wine User Guide, chapter "Keyboard" for more information.
fixme:win32:SetCriticalSectionSpinCount critsection=0x7ff063b8: spincount=1000 not supported
fixme:win32:SetCriticalSectionSpinCount critsection=0x7ff063d8: spincount=1000 not supported
fixme:dialog:MSGBOX_OnInit task modal msgbox ! Not modal yet.
Wine failed with return code 3

No i wyskakuje tez windowsowe okienko Runtime Error wywolany przez konnekt.exe ale tam nie ma zadnych informacji.
hao
No to raczej dopoki w wine tego nie zrobia, to to nie podziala :/
stryku
szkoda sad.gif((

Tylko GG dziala bo nawet Tlen nie pojdzie sad.gif((

A ja tak lubie konnekta i linuxa i nie moge ich ze soba pogodzic :cry:

No a moze ma ktos numer bez limitu czasu do Win4linux ??? Wtedy by mi konnekcik ladnie dzialal smile.gif)) A jak nie to moze przynajmnie do VMware ???
Ludwik
Pojawiło się kilka nowych wersji Wine i konnekt wygląda całkiem obiecująco. Nie żeby działał, no bez przesady wink.gif
Po włączeniu pojawia się prawidłowe beta-window, potem pytanie gdzie przechowywać, potem splash (który znika po kliknięciu), potem informacja że jestem nieuprawniony do korzystania z wersji Beta, bo podałem złe Beta-hasło (raczej nieprawda), jednak to ignorujemy. No i jeszcze pytanie czy konfigurować krok po kroku.
Po tym wszystkim naszym oczom ukazuje się b. ładne i poprawne okno konnekta, tylko podpisy przycisków są czystymi krzaczkami. Przyciski się nie rozwijają, więc działa tylko główna opcja. Wyszukiwanie wygląda jak marzenie. "O konnekcie..." jednak nie wchodzi ("err:win:CreateWindowExW bad class name L"RichEdit20A", jak donosi konsola), konfiguracja wchodzi na pozór bardzo ładnie, ale niestety można się dostać tylko do pierwszej zakładki - drzewko po lewej można zwijać/rozwijać, ale kliknięcie na pozycje nie zmienia niczego po prawej stronie. Inne zakładki tam są, ale nie ma jak się do nich dostać :]
A więc wiele działa, ale przez niewielkie błędy nie można się do tego dostać. Próba dostania się do wielu funkcji powoduje różne błędy wyświetlane na konsoli, jeśli Hao jest tym wszystkim zainteresowany to je wkleje, a jeśli uważa że dostosowanie do Wine było by zbyt dużą pracą - to szkoda sad.gif
---
Dwa zrzuty ekranu:
http://www.bednarska.edu.pl/~ludwik/kon.jpg
http://www.bednarska.edu.pl/~ludwik/kon2.jpg
longart
Ja tez jetsem ZA, zeby zrobic wersje pod linuksa, brakuje mi tam tego wspanialego komunikatora... a dzieki temu bylby bardziej popularny moze.. wink.gif
pozdro wink.gif
hao
WINE nie obsługuje jeszcze kilku podstawowych kontrolek z których K korzysta... Sprawa być może się zmieni jak wymienię obsługę UI (bo to od niej najwięcej zależy) ale to póki co jeszcze odległa przyszłość...
longart
Hmm.. nie pozoztsaje nic - nam maniakom linuksa, jak tylko czekaj jak zmieni sie z tym UI wink.gif
pozdro wink.gif
ike
QUOTE(stryku)
nawet pod wine i juz by bylo cool ! nie musi byc specialna wersja pod linuxa emulator wystarczy smile.gif

Juz z gory dziekuje smile.gif


Wine to nie jest emulator jak pelna nazwa programu na to wskazuje:
"Wine Is Not An Emulator"
Olórin
to jest baaarrrdddzzzoooo istotny problem tongue.gif że to nie emulator....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.