Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problem z kontaktami i transportem do GG
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
nawara
Witajcie,

Wybaczcie, jeśli problem, który poruszę jest banalny, ale ja jakoś nie potrafię sobie z tym poradzić...

Założenie: jeden numer GG i jeden login jabbera podawany znajomym. Ten numer GG i ten login jabbera mają być obsługiwane z komputera stacjonarnego [i tutaj świetnie sprawdza się KONNEKT] i z komórki - N6600 i mobilna wersja Papli.

W papli na tym loginie jabbera ustawiony jest transport do GG. Inaczej nie da się obsłużyć kontaktów z GG - papla nie łączy sie bezpośrednio z GG.

No i problem jest wtedy, gdy włączę Konekta. Łączę się z siecią GG - jest OK. Łączę się z serwerem jabbera - automatycznie następuje logowanie także do TEGO SAMEGO numeru GG jako transport i wylogowuje mnie z 'bezpośredniego' GG.

Niby mógłbym zrezygnować z korzystania ze 'standardowego' GG i korzystać jedynie z transportu do GG w konnekcie, ale jakoś lubię rozwiązania które mają jak najmniej serwerów 'po drodze' które mogą się wysypać i chciałbym - jeśli to możliwe - zrezygnować z korzystania z transportów, gdy nie byłoby to naprawdę niezbędne. Jednocześnie chcę ludziom podawać ten sam numer GG i ten sam login jabbera - niezależnie czy będę przy stacjonarnym komputerze, czy np. w pociągu - przez komórkę.

Pytałem znajomego i stwierdził, że może 'zasoby' będą pomocne. Ale jakoś nie potrafię tego rozgryźć. :-(

Pomożecie? :-)
NelQ
Musisz tylko odznaczyś w kontakcie który masz na liście po zalogowaniu do transportu GG w usługach Jabbera (u mnie ma jako JID "gg.chrome.pl" wysyłanie statusu i już nie będą się gryzły z GG smile.gif

Jakby co pisz na Jabbera...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.