Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SVCHOST w XP
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
_menic_
Dlaczego po starcie komputera mam kilka takich procesow uruchomionych? Poł biedy jak zajmuja one po 3 MB, ale jest jeden co łapie mi 20 MB i po kazdym starcie systemu musze go zabijac. Jaka usługa odpowiada za to?

wiem wiem troche lamerskie, ale co poradzić tongue.gif
GareK
Wlasnie tez mnie to zastanawia mam 4 takie procesy :/ biora po 3-4MB, a jeden 17...
werw0e
Może to jeden z tych miłych Panów:
http://www.mks.com.pl/cgi-bin/htsearch?con...long&sort=score
_menic_
QUOTE(werw0e)

raczej nie boto jest swiezutki system jeszcze ciepły ;-)
dulek000
O właśnie: mam takie 3, z jedną "usługą lokalną" i ona żre pełno ramu...
torn
gee.

svchost - svchost.exe - Process Information

Process File: svchost or svchost.exe
Process Name: Microsoft Service Host Process

Description:
svchost.exe is a system process belonging to the Microsoft Windows Operating System which handles processes executed from DLLs. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.

"Svchost.exe" (Generic Host Process for Win32 Services) is an integral part of Windows OS. It cannot be stopped or restarted manually. It manages 32-bit DLLs and other services. At startup, Svchost.exe checks the services portion of the registry to construct a list of services that it needs to load. In normal conditions multiple instances of Svchost.exe run at the same time. Each Svchost.exe session can contain a grouping of services, so that separate services can be run depending on how and where Svchost.exe is started. This allows for better control and debugging.

Jednym słowem, ten proces jest odpowiedzialny za usługi w systemie np: RPC itp.
Lukas77
:-)

Po tylu latach istnienia XP w końcu ktoś zauważył dziwny proces o nazwie svchost... :-)
.misiek
QUOTE(Lukas77)
:-)

Po tylu latach istnienia XP w końcu ktoś zauważył dziwny proces o nazwie svchost... :-)



taka dygresja że w w2k również się znajdował/znajduje tylko tu zjada jakieś 11mb :wink:
_menic_
QUOTE(Lukas77)
:-)

Po tylu latach istnienia XP w końcu ktoś zauważył dziwny proces o nazwie svchost... :-)
to był komplement :>
GareK
Ekstra... juz mam 5 takich procesow :] a gdy usmierce ten ktory zzera mi 17MB ramu, mam error w DirectSound i nie mam glosu w windzie tongue.gif Nie wiem co to jest ale wydaje mi sie, ze jest to potrzebne biggrin.gif
_menic_
QUOTE(GareK)
Ekstra... juz mam 5 takich procesow :] a gdy usmierce ten ktory zzera mi 17MB ramu, mam error w DirectSound i nie mam glosu w windzie tongue.gif Nie wiem co to jest ale wydaje mi sie, ze jest to potrzebne biggrin.gif
SVCHOST jak zabijam z nazwy uzytkownika SYSTEM to chyba nic sie nie dzieje :roll: Ale jak sie czepiam innych to mam odliczanie :]
GareK
Hmmm i masz dzwiek jak zabijasz ten z uzytkownika system?... dziwne :/
_menic_
Własnie zabiłem wszystkie SVCHOSTy i wszystko działa, bez bledow itp. Fakt ze po chwili sie pojawia jakis bez zadnej nazwy uzytkownika, ale działa smile.gif

Normalnie pewnie dostałbym te smieszne odliczanie ale zabawa services.msc troche pomogła smile.gif Swoja droga to taka "zabawa" moze sporo RAMu oddac biggrin.gif

Załączniki

GareK
No to sie ciesz :> ja chyba jakiej aplikacji bym sie nie ruszyl to zawsze jakis error. :/
Przemekc1
QUOTE(_menic_)
Własnie zabiłem wszystkie SVCHOSTy i wszystko działa, bez bledow itp. Fakt ze po chwili sie pojawia jakis bez zadnej nazwy uzytkownika, ale działa smile.gif

Normalnie pewnie dostałbym te smieszne odliczanie ale zabawa services.msc troche pomogła smile.gif Swoja droga to taka \"zabawa\" moze sporo RAMu oddac biggrin.gif


Niezły jesteś.:shock:Mi komputer wyrabia około 30 procesów
Zakrn
Ja mam w tej chwili 43.
dulek000
QUOTE(Zakrn)
Ja mam w tej chwili 43.


Co wy robicie? Ja mam 12 ze sterownikami myszki i explorerem...
kaufman512
Ja przy starcie kompa mam 19 procesów a ich liczba przy codziennym użytku raczej nie przekracza 25 smile.gif (XP SP1)
gilek
ja po całym dniu mam 41 ;]
Przemekc1
QUOTE(dulek000)
QUOTE(Zakrn)
Ja mam w tej chwili 43.


Co wy robicie? Ja mam 12 ze sterownikami myszki i explorerem...


Podam co wiem, że mam włączone (sam to uruchamiam razem z systemem)
- WLAN monitor
- Avast!
- Sygate Persolan Firewall
- Virtual Deamom Menager
- NVIDIA NVMixer

Aha, mam Xp z SP2
Zakrn
Aż się pokusiłem, żeby też napisać co mam...

Oczywiście procesy typu excel czy firefox są tymczasowe smile.gif
Win 2003

Załączniki

Przemekc1
To ja teś dam screena.

Załączniki

kaufman512
oto moje procesy które mam teraz:

na screenie jest 21, to przy starcie będzie jakieś 17-18.

Załączniki

torn
aha. jeżeli chcecie zobaczyć jakie usługi odpala svchost to w linii komend wydajcie polecenie 'tasklist /svc'
Przemekc1
QUOTE(torn)
aha. jeżeli chcecie zobaczyć jakie usługi odpala svchost to w linii komend wydajcie polecenie 'tasklist /svc'


Po 1 okienko błyskawicznie znika, a po 2 jest jakas strona z tymi komendami? Najlepiej o polsku.
Zakrn
Na to, że okienko znika jest prosty sposób: odpal konsolę (cmd) a dopiero potem wpisz to polecenie.
Przemekc1
Myślałem, że bez konsoli.
_menic_
Ok zeby nie rozpoczynac kolejnego watku...
Ktora usługa jest odpowiedzialna za otoczenie sieciowe?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.