Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka do wysylania SMS
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Loud3R
przydalo by sie zeby we wtyczce przy wysylaniu sms widoczny byl nie tylko numer ale takze i nazwa kontaktu do ktorego zapisany jest dany numer
sarinnn
Uwazam ze to dobry pomysl.... Bardzo dobry...
hao
To już jest zrobione i czeka na wydanie nowej wersji... Chyba nawet już gdzieś o tym pisałem na forum...
sarinnn
Super extra.... czekamy z niecierpliwoscia smile.gif
Lukas77
Kiedyś pisałem na forum, że sms'y z Konnekta dochodzą mi do Plusa o każdej porze dnia i nocy. Nie byłoby to dziwne, ale jestem w sieci lokalnej gdzie jest 200 ludzi na jednym IP. I tak nigdy w okolicach godz. 20 - 22 nie mogłem wysłać sms'a na PLUS'a, czy to ze strony Plus czy z GG czy z Tlena, pojawiał się wszystkim znany komunikat "Przekroczony limit bramki".
Otóż Konnekt zawsze wysyła, bez względu na porę dnia, testowałem to w ten sposób, że próbowałem wysłać z www, GG, Tlena i nie udawało się, potem przesiadałem się na Konnekta i sms się wysyłał.
Prośba do innych użytkowników "za NAT-em" żeby też to potestowali czy u nich jest podobnie. Dla mnie to rewelacja. smile.gif

P.S. Przypominam, że Hao nie wie czemu tak się dzieje.
Przyznam, że jest to bardzo miły bug wink.gif
Flind
ja tez mam taki miły bug bo nieraz mam nawet sytułacje ze starszy moj z GG wysle juz kilka smsow na plusa i wykorzysta limit a ja w tym momecie staram sie wysłacz konnekta i ida mi ładnie smsy ale nie zawsze takjest bo np teraz włąsnie wociłem do chaty chce wysłąc sms na plusa i nie da rady sad.gif
hao
Ja na pewno tego buga nie bede poprawiał :twisted:
Lukas77
Heh, zainteresowałem się trochę skryptami *.lua do bramek sms, ale powiem szczerze że idzie mi opronie. Chciałem zrobić obsługę Bramki MiastoPlusa.pl i jedyne czego potrzebuję to dowiedzieć się jak dokładnie prześledzić listę połączeń jakie wykonuje IE wysyłając sms'a z MiastaPlusa.
Na warsztat wziąłem skrypt pf.lua i ciut go modyfikuję, tylko stronka pf.pl jest w php, a pliki na miastoplusa są z rozszerzeniem .jsp - nie wiem czy to ma znaczenie. Chciałem sie dowiedziec czy wystarczy w IE kliknąć prawym przyciskiem i odczytac wlasciwości URL'a czy trzeba czegoś do śledzenia trasy wysyłki sms'a, prosze o krótką pomoc, bo smsowe SDK nie pomogło mi bardzo.
Pozdrawiam
hao
SDK bramek ma wyjaśnić jakie możliwości ma wtyczka, a nie jak rozpracowywać bramki...

Generalnie, najlepiej wejść na stronę z formularzem w którym wpisuje się informacje i sprawdzić gdzie wysyłany jest formularz w <FORM ACTION="" ...> .. Strona z wynikiem może być już przekierowywana i nie będzie wiadomo co gdzie dotarło... Bez pewnej wiedzy o zasadach działania tego typu skryptów, sposobu przesyłania cookies, uwierzytelniania itp. może to być dosyć trudno... Do tego przydaje się dobra znajomość wyrażeń regularnych...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.