Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Interfejs 0.1.21.36
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Beta
Stron: 1, 2
hao
Wrzuciłem nowe UI...

Formatowanie podpowiedzi w zasobniku wraca w wielkim stylu...

QUOTE
+ większa szerokość checkboxów - moze wystarczy, zeby nie ucinalo przy niektorych stylach systemu
> możliwość wyłączenia statusów sieci w informacji w zasobniku
> informacja w zasobniku może zawierać kilka linijek, formatowanie html i można znowu ustalić tekst \"standardowy\"
> poprawka ESC i Shift+Enter w oknie wpisywania wiadomości


Przy okazji ciekawy tip - jeżeli chcecie wstawić adres url do powiadomienia (tak, działają biggrin.gif), gdzieś w tekście musi znaleźć się dowolny znacznik HTML...
Nawet "<b></b>Konnekt www.konnekt.info " zadziała... Oczywiście działa ustawianie kolorów (koniecznie hex'em!), paragrafy, wyrównywanie przez align i tym podobne biggrin.gif

Przypominam przy okazji, że w oknie formatowania, pod przyciskiem "Identyfikator" czeka na was pełna lista dostępnych identyfikatorów dotyczących kontaktów na liście... Miłej zabawy wink.gif
itsonlyme
dzieki ci o hao!
chyba zbankrutuje niedlugo :] ale wsparcie idzie tongue.gif
swap
nonono teraz konnekt jest mniej uciazliwy (chodzi o esc) ale teraz jak robie komus reinstalke windowsa to nie instaluje mu konnekta bo przecierz bety mu nie bede dawal bo sobie nie poradzi a gdyby wyszla stala 119 (albo dalsza) z tym ustawianiem trudnosci to by bylo pieknie. i konnekt i jabber byl by bardziej popularny
Przemekc1
QUOTE(swap)
nonono teraz konnekt jest mniej uciazliwy (chodzi o esc) ale teraz jak robie komus reinstalke windowsa to nie instaluje mu konnekta bo przecierz bety mu nie bede dawal bo sobie nie poradzi a gdyby wyszla stala 119 (albo dalsza) z tym ustawianiem trudnosci to by bylo pieknie. i konnekt i jabber byl by bardziej popularny


A dlaczego nie? Pomiędzy betą a normalną wersją jest tylko różnica stabilności, chociaż według mnie do jednego "zwisu" na miesiąc można się przyzwyczaić :wink: Wersje beta są znacznie lepsze, a teraz dużo prostsze w obsłudze. Ktoś już powiedział, że każda ta wersja mogłaby być "normalna", tzn. nie beta. Wtedy gdyby nie było tego "dodatku" beta zainstalowałbyś komuś Konnekta?
swap
chodzilo mi o to ze beta wywala nie wszystko jeszcze dobrze dziala i ktos moglby sie zniechecic do konnekta i/lub truc mnie a czemu to nie dziala jak to zrobic itp.
Przemekc1
QUOTE(swap)
chodzilo mi o to ze beta wywala nie wszystko jeszcze dobrze dziala i ktos moglby sie zniechecic do konnekta i/lub truc mnie a czemu to nie dziala jak to zrobic itp.


zobacz ile razy wywala gg biggrin.gif Używam Konnekta w wersji beta od początku roku (koniec stycznia) i miłałem tylko 8 błędów (konnekt się wyłączał.
Sinister
coraz więcej, coraz lepiej, oby ciągle tak dalej, wykrytych krytycznych błędów podczas testowania: brak :wink:
stroozyk
już o tym pisałem.. ale zauwazyłem że wklej jako cytat po skopiowaniu z okna rozmowy wkleja jakieś znaczki zamiast kopiowanego tekstu.. natomiast wklejenie z czegokolwiek innego działa pięknie wink.gif
Mam jeszcze pytanie.. skąd moge pobrać Klawe 0.3.0.0?? i czy to wywalanie sie konekta po zamknięciu to jeszcze normalka czy moge coś z tym zrobić?
Poza tym wszystko pięknie wink.gif BRAWO!
lhs
QUOTE(stroozyk)
Mam jeszcze pytanie.. skąd moge pobrać Klawe 0.3.0.0??

http://beta.olorin.info/
atol
http://www.kplugins.net tutaj też jest
stroozyk
ok wielkie dzięki..teraz już nic sie nie wysypuje smile.gif)) swoją droga to dziwne ze nie "zczytuje" mi tego na centralkach.. tongue.gif
ikari
QUOTE(stroozyk)
ok wielkie dzięki..teraz już nic sie nie wysypuje smile.gif))  swoją droga to dziwne ze nie \"zczytuje\" mi tego na centralkach.. tongue.gif
Dolaczam sie, przy czym w moim przypadku poszlo o kZmieniacza tongue.gif
NelQ
A ja mam problem z kZmieniaczem (v.0.4). Nie wyświetla mi ikon w oknie zmiany statusu - załącznik.
mlodass
tak mi sie kojarzy ze pod windowsem 2000 mialem takiego buga właśnie.
uzywasz win2000?

i nie wiem przypadkiem czy wlasnie ktoras wtyczka tego nie powodowała... ale nie pamietam juz.
NelQ
Tam, mam Win2000 (jest w opisie). W kZmieniacz-u 0.2 i 0.3 wszystko było ok. Chyba wrócę do starej wersji. Nie przeszkada mi brak napisów w opcjach tongue.gif
dwiekopy
QUOTE(hao)
Przypominam przy okazji, że w oknie formatowania, pod przyciskiem \"Identyfikator\" czeka na was pełna lista dostępnych identyfikatorów dotyczących kontaktów na liście... Miłej zabawy wink.gif


nie wiem o co tu chodzi. Szukalem przycisku identyfikator i nie znalazlem biggrin.gif
nix
QUOTE(dwiekopy)
QUOTE(hao)
Przypominam przy okazji, że w oknie formatowania, pod przyciskiem \"Identyfikator\" czeka na was pełna lista dostępnych identyfikatorów dotyczących kontaktów na liście... Miłej zabawy wink.gif


nie wiem o co tu chodzi. Szukalem przycisku identyfikator i nie znalazlem biggrin.gif

bo masz pewnie ustawiony za niski poziom pokazywania informacji w showbits
dwiekopy
faktycznie. wszystko mam teraz na maxa. konnekt pro - niezle to brzmi biggrin.gif
Przemekc1
Jak dla mnie za dużo jest tych poziomów.
sleesh
QUOTE(nix)
QUOTE(dwiekopy)
QUOTE(hao)
Przypominam przy okazji, że w oknie formatowania, pod przyciskiem \"Identyfikator\" czeka na was pełna lista dostępnych identyfikatorów dotyczących kontaktów na liście... Miłej zabawy wink.gif


nie wiem o co tu chodzi. Szukalem przycisku identyfikator i nie znalazlem biggrin.gif

bo masz pewnie ustawiony za niski poziom pokazywania informacji w showbits


Ja mam konnekta "pro" i tez nigdzie nie widze tego przycisku ;F Moglby ktos zarzucic screenem ? ;]
piotr.ek
:arrow:

Załączniki

Przemekc1
Ale jajo, na ustawieniach pro tego nie ma, a na zaawansowany jest!

No ale racja, dla użytkowników pro tajemnice nie istnieją :wink: W końcu to jest tylko podpowiedz.
piotr.ek
Moje ustawienia to wlasnie pro i nizej pierwszy z trzech suwakow na max (ilosc informacji) - mam jak widac na zalaczonym obrazku smile.gif
sleesh
No wlasnie , tymi suwaczkami musialem sie pobawic i juz jest ok ;]
hao
Praktycznie poziom pro od zaawansowanego różni się tym, że na pro nie ma opisów i dodatkowych przycisków...
piotr.ek
A jak ustawic K, zeby miec wszystkie mozliwe opcje i nic nie tracic? (mi zaden przycisk przeszkadzal nie bedzie biggrin.gif)
dwiekopy
QUOTE(piotr.ek)
A jak ustawic K, zeby miec wszystkie mozliwe opcje i nic nie tracic? (mi zaden przycisk przeszkadzal nie bedzie biggrin.gif)


proponuje konnekt master pro biggrin.gif
PoGoWieC
U mnie ustawione jest na pro i dalej tej opcji nie ma,
próbowałem przełaczac miedzy stopniami zaawansowania,
ale na zadnym tego nie ma. :cry:
dulek000
QUOTE(PoGoWieC)
U mnie ustawione jest na pro i dalej tej opcji nie ma,
próbowałem przełaczac miedzy stopniami zaawansowania,
ale na zadnym tego nie ma. :cry:


Pobaw się suwakami (ustaw na maksa ilość informacji)
NelQ
:arrow:
lhs
Tak mi się wydaje, że ten pomysł ze stopniami zaawansowania stanie się koniem trojańskim Konnekta...
NelQ
Trochę ich za dużo. IMHO powinny być 3 i bez suwaków.
Przemekc1
Początkujący, normalny i zaawansowany.
hao
QUOTE
A jak ustawic K, zeby miec wszystkie mozliwe opcje i nic nie tracic? (mi zaden przycisk przeszkadzal nie bedzie Very Happy)


Zaawansowany w 100% wystarczy...

QUOTE
Trochę ich za dużo. IMHO powinny być 3 i bez suwaków.

I są de facto 3... Prosty i Pro różnią się głównie tylko liczbą wyświetlanych opisów... Suwaków dodatkowych ruszać nie musicie, a żeby wybrać odpowiedni poziom wystarczy przeczytać jego opis...

Na przykład:
Zaawansowany - poziom dla zaawansowanych użytkowników. Wszystkie opcje dostępne, plus najbardziej przydatne ułatwienia i podpowiedzi.

Ale wybieracie PRO
Pro - uważasz, że Konnekt'a masz w małym palcu? Absolutnie wszystkie opcje dostępne, oprócz (zbędnych oczywiście wink.gif) kreatorów i podpowiedzi.

Skoro potrzebujecie okienka z podpowiedzią, znaczy, że nie macie K w małym palcu i poziom zaawansowany wam wystarczy.
Gdyby były 3 poziomy "bez pasków" marudzilibyście, że na zaawansowanym nie ma opisów i obrazków, a na początkującym nie ma opcji... A tak - Wy możecie sobie wybrać ile opisów chcecie mieć, pozostali zostawiają początkujący i i tak są zadowoleni...
lhs
Ja marudzę wyłącznie w jednej kwestii - wszelkie nasze porady na forum dotyczące braku jakiejś opcji będą się zaczynały od pytania "A jaki masz ustawiony stopień zaawansowania??" - czego kilka przykładów ostatnio już mieliśmy...
Zakrn
Proponuję zrobić dokładny opis i wykaz co jest wyłączone w wersji dla początkujących i zaawansowanych. Każdy będzie mógł sobie do niego zajrzeć.
lhs
A wiesz, ile jest kombinacji?? - Pięć stopni zaawansowania, w każdym z nich trzy dodatkowe suwaki, każdy suwak czteropozycyjny...
dulek000
QUOTE(lhs)
A wiesz, ile jest kombinacji?? - Pięć stopni zaawansowania, w każdym z nich trzy dodatkowe suwaki, każdy suwak czteropozycyjny...


A przypadkowo stopnie zaawansowania nie regulują automatycznie suwaków?

Czyli, że ustawiając suwaki ustawisz stopnień.
lhs
QUOTE(dulek000)
A przypadkowo stopnie zaawansowania nie regulują automatycznie suwaków?

Przypadkowo trzy dodatkowe suwaki moża ustawić niezależnie od głównego. Co łatwo mogłeś sam sprawdzić.
hao
QUOTE
A przypadkowo stopnie zaawansowania nie regulują automatycznie suwaków?

Czyli, że ustawiając suwaki ustawisz stopnień.

Oczywiście, do czasu aż sam przestawisz "dodatkowy suwak" - wtedy ustawienie będzie pamiętane aż naciśniesz "Domyślne".

Kombinacji wcale nie jest wiele. Wtyczki (przynajmniej moje) traktują wszystkie 4 ustawienia niezależnie:

- Poziom zaawansowania określa które ustawienia/ew. pozycje w menusach mają być wyświetlane.
- Ilość informacji określa wszystkie opisy w ustawieniach, przyciski pomocy, ostrzeżenia itd... Dlatego właśnie nie ma sensu ustawianie trybu Pro, bo wyłącza opisy również te "zaawansowane".
- Ilość podpowiedzi w tej chwili jest sprawdzana w przypadkach ekstremalnych tooltipów... Zobaczcie jak wyglądają podpowiedzi na głównej belce pod listą kontaktów z suwakiem max na prawo, oraz na dowolnej innej pozycji
- Ilość kreatorów na razie nie jest w ogóle brana pod uwagę, ale będzie, jak tylko pojawią się kreatory...

Oczywiście każda zmiana dowolnego suwaka wymaga ponownego uruchomienia.
Zamiast pytać o ustawienie poziomu możecie od razu zaznaczać, żeby włączyć poziom normalny, lub zaawansowany... Skoro ktoś dotarł do forum i jeszcze się zapytał, to w normalnym się nie zgubi wink.gif
lhs
Tak a propos tych "podpowiedzi na głównej belce pod listą kontaktów z suwakiem max na prawo" - ikonka filtrowania jest niedopasowana do pozostałych (mniejsza).
itsonlyme
hmm.. a ja z innej beczki - czy komus tez blokuja sie teraz okienka rozmowy?
okienko sie blokuje, nie widac zawartosci, o ile moge ocenic to jakby jakis przycisk albo pasek sie strasznie rozszerzal.. nie reaguje na klawisze. dopiero zamkniecie z shiftem pomaga.
nastepnym razem jak sie tak stanie zrobie skrina.
itsonlyme
skrin i tak nic nie da, nic ciekawego.
natomiast zauwazylem, ze *czasem* dzieje sie to, kiedy mam otwarte 2 okienka, i jedno z nich zamkne z shiftem - wtedy to ktore zostaje sie "psuje"
cos pomaga? smile.gif

edit: bug jest zdecydowanie reprodukowalny.
- uruchomic konnekta
- otworzyc okienko 1
- otworzyc okienko 2
- zamknac okienko 2 wciskajac shift+esc, ew. shift+click_w_przycisk_X
- okienko 1 zablokowane
NelQ
U mnie nic takiego nie występuje.
stroozyk
potwierdzam bug.. robi sie jeden wielki wysoki pasek z ikonkami.. pomaga tylko reset konnekta.. ale swoją droga, po co zamykać shift+Esc zamiast samego Esc?? tongue.gif
itsonlyme
hibernuje kompa. jak zamkne bez shifta i ktos na nastepny dzien zagada to mam okienko pelne syfu, tzn. zmian statusy na niedostepny, na jakistam itd itp. poza tym, co to ma byc? to jest Konnekt! jak jest funkcja, to ma dzialac. a jak nie ma, to ma byc biggrin.gif

(no zartuje tongue.gif )
PoGoWieC
QUOTE(dulek000)
QUOTE(PoGoWieC)
U mnie ustawione jest na pro i dalej tej opcji nie ma,
próbowałem przełaczac miedzy stopniami zaawansowania,
ale na zadnym tego nie ma. :cry:


Pobaw się suwakami (ustaw na maksa ilość informacji)


Wielkie dzięki pomogło biggrin.gif
Quattrox
gdyby rynek samochodowy sie rozwijal tak jak konnekt bo bysmy juz nie uzywali kol tylko silniki odrzutowe napedzane powietrzem wink.gif
piotr.ek
QUOTE(Quattrox)
gdyby rynek samochodowy sie rozwijal tak jak konnekt bo bysmy juz nie uzywali kol tylko silniki odrzutowe napedzane powietrzem wink.gif

Taa... i jednoczesnie pasazerowie tegoz pojazdu porozumiewaliby sie za pomoca klawiatury, bo producent rozmow glosowych nie przewidzial laugh.gif
NelQ
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.