Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowa wtyczka - AutoStatus
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
winthux
Najbardziej brakowało mi w Konnekcie AutoStatusu z możliwością pobierania tytułu utworu więc postanowiłem sam takie coś napisać. Wtyczka działa z Winampem w wersji 2.x i 3.

Wtyczka jest napisana na podstawie pluginu do PowerGG(http://www.powergg.prv.pl). Jest to moja pierwsza styczność z programowaniem więc próbuje napisać na podstawie tej wtyczki implementując różne kawałki jej kodu i przystosowując ją do współpracy z Konnektem. Po więcej informacji można zajerzeć do as_readme.txt w zipie z wtyczką.

Błędy i propozycję proszę zgłaszać tutaj na forum lub do mnie na winthux@klub.chip.pl.
BaGRoS
Skąd niby ściągnąć??
sarinnn
QUOTE(BaGRoS)
Skąd niby ściągnąć??


http://www.stamina.eu.org/konnekt/download.php

smile.gif
winthux
zdawało mi się, że jest oczywiste to, że w downloads na stronie konnekta znajdują się linki do wtyczek wink.gif. Widocznie się pomyliłem...
BaGRoS
ooooops

Ale pod moim nikiem pisze "Początkujący" !! wink.gif
no no brawo teraz to ja cos napisze, mhh tylko jakiego kompliatora musze uzyc i gdzie go znajde?
Autostatus vs Wapilot ? hehe jak sie nacisnie next track w wapilocie to sie nie zmienia status zostaje ze starej piosenki... :]
ZenOm
mała rzecz a cieszy biggrin.gif tego mi brakowalo

taka drobna propozycja do wtyczki mozliwosc uruchomienia np z okna rozmowy lub glownego okna programu
hao
SAD proponuję więcej cierpliwości... AutoStatus sprawdza aktualny utwór w WinAmpie co 15 sekund ...

Kompilatora można użyć zupełnie dowolnego. Jak chcesz tego samego, na którym był robiony Konnekt to użyj MSVisualStudio.NET
winthux
timera chciałem ustawić na 1 sec, aby przy każdej zmianie od razu status zmienił ale hao chciał 30 sec no to więc wziałem pomiędzy smile.gif

co do możliwości uruchomienia go z menu głównego to tak wpierw miało być ale w końcu przeszło do konfiguracji, bo po co rozciągać menu... a w oknie rozmowy to się jeszcze pomyśli wink.gif
heh no macie racje biggrin.gif nie widzialem tego na poczatq :] poozniej sie domyslilem o co chodzi.. istnieje jakis darmowy kompilator?
hao
Od cholery i ciut ciut smile.gif

Wtyczkę możesz nawet napisać w Delphi czy Basicu, tyle tylko, że musiałbyś sobie przerobić SDK...

Na pewno darmowy jest djgpp i Borland 5 (oba to tylko kompilatory, jeszcze przydalby sie jakis niegłupi edytor)
winthux
Borland w wersji personal chyba jest darmowy. Czy to Delphi tylko jest za free w tej wersji ?
Maciej_Kowalewski
Winthux: dodaj do swojej wtyczki odpowiedni komunikat (zeby natychmiast sprawdzal tytul piosenki), to ja go bede wysylal smile.gif
Lukas77
Wtyczka działa mi z Winampem 2.x a z wersją 3 build 488 Aug 7 2002 nie pracuje, na jakim buildzie ją testowaliście? Mam XP SP1.
shw
mam ta wersje i mi bezproblemowo dziala pobieranie... to cos u ciebie!
winthux
Lukas77: Mam tą samą wersję i działa. Timer jest ustawiony na 15 sec więc trzeba trochę odczekać zanim status się zmieni... Jeśli to nie pomaga to po naciśnięciu ALT+CTRL+DEL poszukaj w procesach Studio. Ale jak jest winamp3 włączony to powinno działać, chyba że jeszcze nie zaznaczyłeś by pobierał statusu w konfiguracji wink.gif
Lukas77
Więc wcześniej mi działał ten status, potem przeinstalowałem Windoze i jakiś czas nie korzystałem z tej wtyczki, no i wczoraj mi się zachciało. W konfiguracji wtyczkim mam zaznaczone "pobieraj...". No i gdy uruchamiam Winamp'a 2.x to wszystko gra. Jak sie nie myle to wtyczka potrzebuje uruchomiony proces o nawie "Studio.exe" tak? I to wszystko smile.gif Kiedyś działało, a teraz nie, wiem że to mój problem sad.gif
Pozdrawiam
winthux
trochę to dziwne, że nie wyświetla statusu jak znajdje ten proces... :| Ale wysyła spację na status czy nie ? Jeśli masz spację w statusie tzn., że wtyczka znajduje proces ale ma problemy z pobraniem tytułu utworu.
Lukas77
Spacji nie wstawia, bo mam ustawiony inny status i jest on caly czas widoczny. Nie wiem w czym problem, kurcze. Moze powidz mi gdzie sie ustawia czas odswieżania, ale to na pewno nie to, bo z Winampem 2.x wszystko jest OK.
Lukas77
Odinstalowałem Winampa i zainstalowałem na nowo i wszystko działa OK. Nie wiem w czym był problem. Miałem troche pinstalowanych pluginów i odjazdową skórkę (nie pamiętam nazwy) - może tu coś było nie tak? W każdym razie już działa. Dzięki.
winthux
Możliwe, że przez jakiś plugin nie był podawany tytuł odtawrzanego utowru wraz z procesem...
Lukas77
Wiem że wtyczka ma w przyszłości obsługiwać nie tylko Winampa, ale np. gry itd. Zastanawiam sie czy jak już będzie to obsługiwać to czy można by było pozostawić użytkownikowi swobodę ingerencji we wtyczkę.
Np. w konfiguracji wtyczki podajemy nazwe procesu zplayer.exe i opis "Oglądam film - nie przeszkadzaj mi" i to samo z każdą nazwą procesu jaką sobie ustawimy. Wtyczka musiałaby wtedy sprawdzać nazwy wszystkich procesów, ale właśnie chyba w ten sposób działa teraz, nie wiem tylko czy możnaby to było przesunąć do okienka konfiguracji, bo na razie to jest wszyte na stałe, prawda?
winthux
nawet dobry pomysł z własnym ustalaniem procesów... ale dla potencjalnego użytkownika zbyt trudne sad.gif Wiele osób nie wie co to jest proces w windowsie więc trzeba by było zrobić jakieś predefiniowane.... No ale dodam to do TODO i zobaczymy... wink.gif Jak na razie pracuję nad stronką własną i się nie zajmuje c (z resztą będę musiał najpierw poczytać bo słabo znam ten język). Właśnie stanąłem na obsłudze xml w php i nie mogę z tego wybrnąć... może ktoś wie jak apacha 2 i php (chyba 4.2.2) skonfigurować , aby obsługiwał DOMXML ??? domxml.dll mam....
Ludwik
Zgodnie z sugestią w pierwszy poście zgłaszam propozycje.
Było by BARDZO dobrze gdyby wtyczka po zamknięciu WinAmpa ustawiała status na taki, jaki był przedtem, a nie pusty.
Flind
tez jestem za tym by ustawuiała ostatnio uzywany status bo tak tojest za duzo jeszcze nieraz roboty jak musze wyłaczyc w opcjach ta wtyczke. nieraz jeszcze zdaza sie ze po wyłaczeniu winampa status nadal pozostaje z nazwa piosenki
cRoMo
Propozycja dobra, dodam jeszcze male uzupelnienie: w oknie rozmowy maly 'przepsztycznik' (przelacznik wink.gif) ktory by wlaczal lub wylaczal autostatus. Meczace jest ciagle przebijanie sie przez opcje, gdy nie chcemy, aby inni wiedzieli czego sluchamy.

PS. A tak w ogole, jak ktos juz wspomnial, najlepiej polaczyc funkcje autostatusu i WAPilot'a. Chlopaki, czy wspolpracujecie ze soba? Kiedy nowa wersja? Nie myslcie, ze tylko hao ciagniemy do roboty wink.gif
BaGRoS
QUOTE(winthux)
nawet dobry pomysł z własnym ustalaniem procesów... ale dla potencjalnego użytkownika zbyt trudne sad.gif Wiele osób nie wie co to jest proces w windowsie więc trzeba by było zrobić jakieś predefiniowane.... [...]


Niekoniecznie!
Jeśli widziałeś Girdera to tam wybiera się procesy CELOWNIKIEM! Chwytasz i ciągniesz do okna, ono się podświetla i dostajesz uchwyt do okna, nazwę procesu, okna potomne, etc....
www.girder.nl
Lukas77
A ja jestem przeciwko łączeniu WAPilota z Autostatuse, dlatego że używam Winampa 3 i WAPilot mi wcale nie odpowiada, a skoro nigdy nie będzie odtwarzał WA3 to poc o mi on? Do wersji 2.x nigdy już nie wrócę.
miluti
Chodzi mi po głowie możliwość dodania własnego tekstu do tego co wtyczka pobiera z Winampa.
Nie każdy wie o takiej wtyczce i jeśli zobaczy wpis w stylu Track 01 pomyśli że jadę teraz ciężarówką smile.gif A gdyby zobaczył nazwę pliku/piosenki plus to co chciałem dodać czyli np. "Słucham Track 01" od razu się domyśli że słucham ciężarówki laugh.gif

Jest jakaś szansa na dodanie takiej opcji?
winthux
QUOTE
Jest jakaś szansa na dodanie takiej opcji?

Szansa jest i to bardzo dużo wink.gif. Za Autostatusa wezmę się jak skończę swoją stronkę, a to trochę potrwa, ponieważ wpierw muszę uporządkować pewne sprawy w szkole. Jak mi się to uda to siadam do pisania wink.gif
Ender
To zagadnienie było już chyba poruszane w tym temacie, ale nie spotkało się z odzewem, a więc... Chodzi o to, że czasami po wyłączeniu WinAmp'a w opisie zostaje ostatni kawałek jaki był grany, nawet potem po wyłączeniu wtyczki opis jest ciągle ten sam.

Niby mógłbym go sobie zlikwidować, tylko że właśnie w Konnekcie "na zewnątrz" nie widać, że mam aktualnie jakiś opis, więc czasami zupełnie tego nieświadom mam w statusie nazwę piosenki, której słuchałem 2 dni temu.

Czy możnaby zrobić coś, aby po wyłączeniu wtyczki lub WinAmp'a opis wracał do swojej poprzedniej formy (lub przynajmniej nie było opisu wcale)?
Olórin
z tego co widze ałtostatus skraca opis do 40 znaków, przydało by sie to zmienic na 70, moze do kbota dac zdarzenie(czy jak to tam nazwac) zmiana piosenki smile.gif(wiem,wiem....przesadzam)
winthux
Nowy AS jest prawie już gotowy. Obsługuje w pełni winampa 2 i 3 ale mam problemy z obsługą WMP9... więc jeszcze trzeba będzie poczekać...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.