Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jakiego kompilatora używasz?
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
hao
Pytanie kieruję tylko do osób które piszą, zamierzają pisać, lub chiałyby pisać wtyczki do Konnekta.

Jako że aktualne Bety to w zasadzie wersje alpha Konnekta 0.7, wprowadzam powoli planowane na tą wersję zmiany w API. Niektóre z nich wiążą się z ograniczeniem działania API do jednego kompilatora (konkretniej MSVC++ 7 i wyżej, z możliwością kompilowania na MSVC++ 6 i mocno okrojoną i niepewną współpracą z całą resztą).
W zależności od wyników tej ankiety wprowadzę (lub nie) dodatki umożliwiające wtyczek skompilowanych na innych kompilatorach...
nix
ja uzywam MS Visual C++ .NET 2003 Standard (kompilator bez optymalizacji) ale wersje Release w MS Visual C++ Toolkit 2003 (kompilator z optymalizacja)
arkadyjczyk
Zakładam, że jak znajdę chwilę to też zacznę coś pisać w MS Visual C++ .NET 2003 Standard. (Ciągle mam nadzieję, że zacznę biggrin.gif )
NelQ
Ja również od jakiegoś czasu zamierzam zacząć, ale jak narazie na zamiarach się kończy sad.gif
hao
A czy komuś się udało zrobić wtyczkę działającą pod Borlandem?
MiLKA
Pod Borlandem to chyba pierwsze KSL był zrobiony. Kiedyś skompilowałem GGimage pod MinGW, coś tam działało. Obecnie pod Visual .net 2002, ale jak tylko uczelnie udostępni Visuala 2003 to będe pod nim kompilował smile.gif
Zakrn
Brakuje mi jednej rzeczy: Visual C#, a przydałoby się, mógłbym pisać wtyczki.
winthux
Zakrn: myślę już o tym i mam wstępny pomysł... tylko brak czasu na wykonanie :(

A tak pozatym to ja używam msvc 2k3 :]
hao
QUOTE
Brakuje mi jednej rzeczy: Visual C#, a przydałoby się, mógłbym pisać wtyczki.

Było, ale phpbb sie burzylo, ze za duzo opcji :]

Wywaliłem VB. I tak nigdy go nie lubiłem, możesz teraz zagłosować wink.gif
Zakrn
Dzięki!
Aule
Uzywam MS VC++ .NET 2003 Standard.
Olórin
VC++ .NET 2002

Pod borlandem kompilowany był pierwszy kStatus, jeszcze jak go robił unk, ale nie dzialal za dobrze....

ps. Wtyczek w VB z tego co czytałem nie dało by sie robic (nie da sie pod vb zrobić zwykłego dll, jedynie activex dll)
mateuszn0
a ja uzywam vs .net 2003 enter . oczywiście MSDN
Olórin
Wtyczki skompilowane pod MSVS 2005 beta 2 nie działają, ludziom wyskakuje taki komunikat: http://img227.echo.cx/img227/5884/b322261dzik9fd.jpg

Co ciekawe u mnie działa. Testowano na przekonwertowanym projekcie jak również tym stworzonym od nowa....
Olórin
Rozwiązanie problemu: http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4841
KoSiarzPL
A ja wlasnie wrocilem do domu po malej przerwie smile.gif i wyjezdzam za 10h hehe. No i uzywam oczywiscie MVS 2003.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.