Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: anty-pokemon
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Yasiu87
mam propozycje na wtyczke ktora by eliminowala "czaterianska" mowe z opisow. Dla przykladu mam kumpla na liscie ale wkur.. mnie jego opisy ale szkoda mi go usuwac... wiec moze ktos zrobi wtyczke ktora bedzie przeksztalacac np. "ZaRaZ WrAcAm" na "zaraz wracam" hmmm?
jak myslicie dobry pomysl?
dla mnie byloby to zbawienie smile.gif
pozdro i czekam na odpowiedz
mlodass
albo jeszcze moze opcja zeby nie widziec statusow opisowych niektorych osob ...

ale to tez.
dulek000
QUOTE(Yasiu87)
mam propozycje na wtyczke ktora by eliminowala \"czaterianska\" mowe z opisow. Dla przykladu mam kumpla na liscie ale wkur.. mnie jego opisy ale szkoda mi go usuwac... wiec moze ktos zrobi wtyczke ktora bedzie przeksztalacac np. \"ZaRaZ WrAcAm\" na \"zaraz wracam\" hmmm?
jak myslicie dobry pomysl?
dla mnie byloby to zbawienie smile.gif
pozdro i czekam na odpowiedz


Dobre, dobre... Coś jak Paskuda w PGG...
Yasiu87
no nie wiem czy cos takiego jest w gg bo juz prawie zapomnialem jak to wyglada... to co ktos sie podejmie napisania tak owej wtyki? :> :> :>
m4t3k
QUOTE(Yasiu87)
przeksztalacac np. \"ZaRaZ WrAcAm\" na \"zaraz wracam\" hmmm?

strtolower($str);

;p
kozek
I jeszcze coś do usuwania pionowych opisów. Dlaczego? Otóż gdy otwieram okno rozmowy z osobą która ma pionowy opis jakoś mi się wydaje, że napisy na belce są lekko wysunięte do góry poza samą belkę. Starsznie to denerwuje.
sal_er
QUOTE(kozek)
I jeszcze coś do usuwania pionowych opisów.
wtf?
Yasiu87
chodzi o to że koledze zle wyswietla takie opisy - kwestia w tym zeby sprowadzic je do jednej lini.
Olórin
Do usuwania TaKiCh TekStów gosciu zrobił na w.i specjalnego prega smile.gif nie strtolower tongue.gif
QUOTE(kozek)
I jeszcze coś do usuwania pionowych opisów. Dlaczego? Otóż gdy otwieram okno rozmowy z osobą która ma pionowy opis jakoś mi się wydaje, że napisy na belce są lekko wysunięte do góry poza samą belkę. Starsznie to denerwuje.

Pionowe opisy o ile mnie pamięć nie myli usuwa nowe kIEView wink.gif Jakby nie było jest to obchodzenie błędów windy :twisted:
sal_er
QUOTE(Yasiu87)
chodzi o to że koledze zle wyswietla takie opisy - kwestia w tym zeby sprowadzic je do jednej lini.
Miałem na myśli: co oznaczają "pionowe opisy"?

QUOTE(Olórin)
Jakby nie było jest to obchodzenie błędów windy
Ech...
Yasiu87
to takie w kilku linijkach [;
sal_er
QUOTE(Yasiu87)
to takie w kilku linijkach [;
;)
I C :)

Whatever.
dantley
Mam takie pytanie. Czy obecnie jest jakas wtyczka do K ktora umozliwialaby miec pionowe opisy? Wiem, wiem to glupota, ale dzieki nim to mozna przynajmniej wkleic po ludzku kawalek piosenki. Dzieki za pomoc.
alberht
nie potrzeba do tego wtyczki - wystarczy wkleić odpowienio spreparowany opis w pole do wpisywania...
dantley
QUOTE(alberht)
nie potrzeba do tego wtyczki - wystarczy wkleić odpowienio spreparowany opis w pole do wpisywania...


Jak to zrobic?
alberht
poszukaj było na forum... wystarczy wstawić jakiś znak z klawiatury /taki kwadracik/, niestety nie pamietam jego kodu, wiec Ci nie powiem
NelQ
Ja też nie pamiętam kodu, ale w załączniku jest ten "kwadracik" wink.gif Wystarczy skopiować i wkleić go w odpowiednie miejsce opisu.

Załączniki

solix
Nie nmoge wysyalc smsma przez konekta z bramki mbox preumium idei..(wysyla oczywiscie n numer karty w idei)... po porstu pisze ze wyslano a sms nei doszedl ... jak wysylam nei z bramki mbox przez konnekta tylko norlmalnie z bezplatnej to jest naosiane ze doszlo i otrzymuje teog smsa... wiec jakby nmozna usprawnic ten element..a moze polaczyc sie z programem eskimos ??? ten program (zapenwe przekrecilem nazwe) wsyla bez problemu..moze by zawzec jaks umowe aby tworca tego porgramu napisal wtyczke do konnekta albo aby sie z nim polaczyl ??? :idea:
alberht
wtyczka do konnekta jest i w zupełności wystarcza, a to o czym piszesz to wina skryptów, czyli mechanizmów napisanych w języku skryptowym lua możliwości wtyczki, które są zazwyczaj napisane przez użytkowników, wątpie by podpisywano cokolwiek z twórcami wtyczek...
NelQ
Ale czemu te posty wylądowały w tym temacie??
sal_er
QUOTE(NelQ)
Ale czemu te posty wylądowały w tym temacie??

Tia... I znowu robi się śmietnik, bo jakiś ktoś czytać FAQ nie umie... :/ A potem, jak człowiek chce coś znaleść po tytułach postów, to za Chiny mu się to nie uda...

torn powinien bardziej dbać o estetykę. W końcu jest moderatorem :> I w końcu przecież nie robi nic innego, tylko siedzi i dłubie przy stronie ;)))
(żart)
Yasiu87
to czy w końcu ktoś podejmie się napisania tak owej wtyki?:>
daroc
Strtolower() nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż aby zaoszczędzić miejsce, NiektórzyPisząBezSpacji, AleZaToKażdyWyrazPisząZDużejLitery - i jest to jak najbardziej pożądane. Tutaj trzeba by czegoś bardziej... skomplikowanego.

Znaczek nowej linii, o którym mowa, to (chyba jeszcze nikt tego nie napisał?) 0A, czyli decymalnie - 10. Znak standardowy dla nowej linii w systemach unixowych. W Windowsie używane jest 13+10, ale unixowy zapis wynika chyba z tego, że serwer GG chodzi na Linuxie, ale tego to już nie jestem pewien.

QUOTE(dulek000)
Dobre, dobre... Coś jak Paskuda w PGG...

Paskuda działa odwrotnie, tj. (przy wysyłaniu wiadomości) zamienia zwykły tekst na pisany - na przemian - dużymi i małymi literami.

UPDATE: Zapomniałem dopisać, że określenie "ten znak to taki kwadracik" jest trochę mylące, ponieważ u ciebie jest to kwadracik, u innego kropka, u jeszcze innego po prostu nowa linia (jeśli używa programu zgodnego z formatem unixowym, jak np. Notepad2, którego osobiście polecam), a może też się nic nie wyświetlić...
alberht
jako kwadracik wyświetla się w polu do wpiasania opisu w konnekcie;)
NelQ
QUOTE(sal_er)
(...) A potem, jak człowiek chce coś znaleść po tytułach postów, to za Chiny mu się to nie uda... (...)

A potem czepiamy się, że ludzie powtarzają tematy. A z własnego doświadczenia wiem, że czasami nawet jak wiem, że coś było już omawiane to ciężko to znaleźć.

daroc - Też używam NotePad'a 2 smile.gif
m4t3k
QUOTE(daroc)
Strtolower() nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż aby zaoszczędzić miejsce, NiektórzyPisząBezSpacji, AleZaToKażdyWyrazPisząZDużejLitery - i jest to jak najbardziej pożądane. Tutaj trzeba by czegoś bardziej... skomplikowanego.

Kto tak pisze podczas korzystania z komunikatora? Może jak kogoś takiego znajdziesz to zrób screena rozmowy, bo nie wierzę :>
Yasiu87
chodzi o to ze w opisach tak ludzie pisza [;
m4t3k
A bo my o opisach? Hmm no to rzeczywiście jestem ciekaw za pomocą jakiego algorytmu to rozwiążecie :>
Lwiczek
Ja znam prosty:
1. del GG
2. instal jabber
3. uzyj opisu dowolnej dlugości i nie męcz się bez spacji :>
m4t3k
To w Jabberze nie ma limitu? ohmy.gif wow, muszę to sprawdzić, wkleje przepis na ciasteczka tongue.gif
Sija
QUOTE(m4t3k)
To w Jabberze nie ma limitu? ohmy.gif wow, muszę to sprawdzić, wkleje przepis na ciasteczka tongue.gif


owszem, jest - 255 znakow.
MiLKA
QUOTE(Sija)
QUOTE(m4t3k)
To w Jabberze nie ma limitu? ohmy.gif wow, muszę to sprawdzić, wkleje przepis na ciasteczka tongue.gif


owszem, jest - 255 znakow.

jest we wtyczce, jesli chodzi o protokół jabbera, to tam _chyba_ nie ma ograniczeń
alberht
ostatnio na tlenie ustawiłem opis /równe 255 znaków/ i znajomemu przy kazdym zamknieciu okienka rozmowy ze mna wywalal sie konnekt... moze warto sie temu przyjrzec... wink.gif obydwaj uzywamy najnowszych wersji wink.gif
Lwiczek
QUOTE(Sija)
QUOTE(m4t3k)
To w Jabberze nie ma limitu? ohmy.gif wow, muszę to sprawdzić, wkleje przepis na ciasteczka tongue.gif


owszem, jest - 255 znakow.


I to chyba w zupełności wystarczy? :>
Pozatym można by jednak dać jeszcze więcej znaków... :]
Zakrn
W protokole nie ma limitu. Kiedyś widziałem opis, który był bardzo długim rozwinięciem liczby Pi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.