Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KSOUND: beep systemowy (speekerem) oraz sciezki browsera
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
tester
1. wydaje mi sie, ze bardzo dobrym pomyslem bylaby mozliwosc zastosowania do eventow typu np. przyjscie wiadomosci dzwieku glosniczka systemowego (beep). bowiem nie zawsze mozna miec wlaczone glosniczki w karcie dzwiekowej, nie wspominajac, ze mozna w ogole nie miec karty dzwiekowej.
wystarczylo by zrobic rozwijalna liste na zakladce "Dzwieki" (w miejscu obecnego teraz pola tekstowego z nazwa pliku .wav - pomiedzy checkboxami a przyciskami "...") z nastepujacymi pozycjami:
- (brak) - nie wiem czy ma sens?
- (beep)
- /jakas_nazwa.wav/
- /wczesniej_wybrany_plik.wav/
- /itd.wav/

przy okazji lista z ostatnio uzytymi plikami .wav ulatwilaby szybkie zamienianie dzwiekow dla poszczegolnych eventow.

tak na marginesie efekt beepniecia glosniczkiem systemowym da sie uzyskac na GG, choc wydaje mi sie, ze jest to blad w programie: nalezy wlaczyc i ustawic odgrywane .wav'y, a nastepnie przeniesc katalog z nimi w inne miejsce, tak by GG ich nie znajdowalo. u mnie skutkuje to beepem z glosniczka systemowego przy nadejsciu kazdej wiadomosci.

2. czy jest szansa, zeby KONNEKT pamietal osobne sciezki do roznych okien? i czy ma to sens?
(np. gdy wysylam obrazek, a po chwili konfiguruje dzwieki to browser plikow .wav otwiera sie w katalogu z obrazkami. gdy wybiore dzwiek, a po chwili chce wyslac komus obrazek to browser otwiera sie w katalogu z dzwiekami. itp.)

pozdr, j.
Aule
Beepnięcie jest we wtyczce K+. Plugina znajdziesz w dziale beta na mojej stronce. Taki przycisk w WWW na dole wink.gif .
tester
swietnie, tylko...

1. wtyczka u mnie nie dziala (np. nie zapamietuje konfiguracji, no i nie pika) :-(
2. przydalby sie jakis plik z opisem (nie kumam opcji "cmd", "rowniez odbieraj..." i "zapisuj kopie...") w kontekscie dzwiekowej informacji o nadejsciu wiadomosci.. (np. o co chodzi z tym haslem...???).

czekam z niecierpliwoscia na kolejny update.

pozdro, j.

ps.
czy http://pz16.alternatywa.info/rss/beta/ to Twoja centralka updateowa dla kUpdate???
gilek
QUOTE(tester)
swietnie, tylko...

1. wtyczka u mnie nie dziala (np. nie zapamietuje konfiguracji, no i nie pika) :-(
2. przydalby sie jakis plik z opisem (nie kumam opcji \"cmd\", \"rowniez odbieraj...\" i \"zapisuj kopie...\") w kontekscie dzwiekowej informacji o nadejsciu wiadomosci.. (np. o co chodzi z tym haslem...???).

czekam z niecierpliwoscia na kolejny update.

pozdro, j.

ps.
czy http://pz16.alternatywa.info/rss/beta/ to Twoja centralka updateowa dla kUpdate???

nie, to kanał rss. cośjak najświeższe wiadomości.
Aule
Dziwne, może są jakieś problemy z dodawaniem kolumn do konfiguracji.
tester
poza tym mysle, ze lepiej bylo by to jednak zrobic w kSound, bo mam kolejny pomysl na jego rozszerzenie. mianowicie:

3. dobrze by bylo dodac w kazdej linii z dzwikiem dla kazdego event'u dodatkowy checkbox "powtarzaj co xx sekund jesli nieodczytane" i pole numeryczne z liczba sekund.

dlaczego? hmmm, otoz mi sie czesto zdarza, ze telewizor, albo jakie inne prace domowe (np. mycie garów ;-) ) zagłuszą dzwięk nadchodzącej wiadomosci i orientuje się o tym dopiero gdy po dluzszym czasie podejde do komputera. a jak pewnie kazdy wie, bywaja taczy rozmowcy na gg, od ktorych na odpowiedz czeka sie z niecierpliwoscia :-) a ciagle spogladanie do na ekran komputera moze byc nerwico-rodne. :-P

pozdro, j.
tester
co zas do K+ i konfiguracji to zauwazylem, ze nie zapamietuje tylko pozycji "pikanie glosnikiem systemowym" inne pozycje ("komenda zdalna", "rowzniez odbieraj...") zapamietuje.

pj.
Aule
Dziwne tongue.gif Dla tej pozycji nie było ustawionej kolumny w konfigu. W Beta jest nowa wersja, w której użyłem nowych możliwości UI smile.gif
pielgrzym
Podoba mi się pomysł z pikaniem w razie nieodebrania smile.gif jakby do tego dodać możliwość zdefiniowania osobnego dźwięku dla takiego "upominacza" (coby możnabyło np. głośniejszy sampelek tam wpasować wink.gif ) i butona na toolbarze w róznych oknach do włączania tej opcji (ew. możliwość jej autowłączenia po określonym czasie) smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.