Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ktp 0.0.1.3
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
m4t3k
Świetna wtyczka, tego mi brakowało, tylko że po pierwsze to nie zapisuje mi wysłanych linków do historii a po drugie nie zawsze wysyła linki.

Raz mi nie wysłało jak klikałem na ikonę w oknie a drugi raz jak z menu kontektowego próbowałem wysłać do dwóch użytkowników.
Aule
Do historii powinno zapisywać, ale niestety działa to jak działa. Mi historie blokuje, u Ciebie nie dodaje. A propo, to powinno dodawać do historii rozmowy rormalnie. Niepokazanie linka w oknie rozmowy nie oznacza niewysłania.
m4t3k
QUOTE(pz16)
...Niepokazanie linka w oknie rozmowy nie oznacza niewysłania.

No właśnie zauważyłem, że z menu kontekstowego wysłanie nie pokazuje tego linka. Czemu nie, przecież tak by było lepiej chyba :>
daroc
Sugerowałbym rozbudować wtyczkę o:
1. Transfer pokazany podczas wysyłania pliku na serwer.
2. Informacja o ilości wolnego miejsca, jaka pozostała na koncie na serwerze.
3. Wyświetlanie informacji o sumarycznym rozmiarze wysłanych plików (znajdujących się na serwerze).
4. Automatyczne kasowanie plików starszych niż XX dni bądź też - do wyboru - kasowanie najstarszych plików, gdy zabraknie miejsca lub gdy sumaryczny rozmiar plików przekroczy XX MB.
5. Możliwość dokańczania wysyłania pliku, nadpisywanie, zmiana nazwy w przypadku, gdy plik o takiej nazwie już istnieje.
Olórin
Do tego masz klienty FTP :>
NelQ
Ale nadpisywanie plików byłoby bardzo przydatne IMO.
Aule
Toż to nadpisuje pliki....
NelQ
A możnaby było zrobić tak, żeby przy anulowaniu transferu na serwer nie wysyłał linka do odbiorcy i usuwał nie do końca wysłany plik??
daroc
Posługiwanie się klientem FTP jest... mozolne.
Załóżmy, że chcę coś pokazać (obrazek) na forum, które nie ma możliwości załączania plików. Muszę uruchomić klienta, zalogować się na konto, wejść do odpowiedniego katalogu na FTP, wybrać plik i go wysłać. A tak to tylko z już włączonego Konnekta (komunikator ma się przecież włączony prawie cały czas) wybieram jedno polecenie i wybieram plik. Wtedy od razu link do pliku jest kopiowany do schowka (stamtąd wklejam go do pola na forum), a po chwili plik jest już wysłany. smile.gif Dużo prościej, prawda?

PS. Da się wiele, ale do tego potrzeba równie wiele (albo jeszcze więcej) czasu... I kogoś chętnego do pracy. :roll:
Bora
mi brakuje jednego.
Obsługi serwerów na windowsie sad.gif
przynajmniej u mnie to nie działa na xp
daroc
Przydałaby się malutka, ale pożyteczna rzecz - żeby przy linku pokazane było, ile zajmuje plik, tzn. np "http://server.pl/plik.zip [150 KB]"
mefju
Odgrzewam temat tongue.gif - po wysłaniu pliku przez ktp, jest problem z jego usunięciem, przeniesieniem itd. - winda, krzyczy, że plik jest używany.

Pomaga wyłaczenie Konnekta.
m4t3k
Racja, denerwujące.

kTP jest słodki, ale czy ktoś jeszcze o nim pamięta?
daroc
Opis sytuacji:
Wybieram plik do wysłania. W oknie wypisuje się "wysyłanie rozpoczęte". Pojawia się komunikat "ścieżka na serwerze niedostępna" (podany przeze mnie katalog nie istniał, swoją drogą - takowy mógłby być tworzony), a po chwili pojawia się informacja: "plik wysłany poprawnie", a pod spodem link do pliku, mimo że takowy na serwer wcale wysłany nie został...
lhs
Która wersja?? Bo u mnie wciąż nie pojawia się link do pliku...
daroc
Wersja 0.0.1.3

Ustawienia wtyczki:
Serwer: ftp: ftp.members.lycos.co.uk
Login: odpowiedni tongue.gif
Hasło: odpowiednie tongue.gif
Port: 21
Katalog: _konnekt (katalog nie istnieje na serwerze)
Adres: http://members.lycos.co.uk/login
[x] Czy dodawać do adresu strony katalog
[x] Zmiana spacji na podkreślenia
Aule
To zrób ten katalog, IMO to nieproblem....
daroc
QUOTE(Aule)
To zrób ten katalog, IMO to nieproblem....

Tu nie chodzi o pojedynczy przypadek i o utworzenie jednego katalogu.
Wtyczka powinna sprawdzić, czy plik na serwerze naprawdę istnieje - czy został wysłany, zanim wyświetli informację o poprawnym wysłaniu pliku! Bo po co jest to info "plik został wysłany"?? Chyba właśnie po to, by mieć pewność. Zresztą trochę głupio, że do usera wysyłany jest link do pliku, który nie istnieje...
Aule
Ta informacja jest niezależna od wysłania wiadomości. Kiedys popatrze, ajk czas bedzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.