Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wiadomości niedostarczane.
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
sal_er
Słuchajcie, mam pewien problem. Otóż z dwoma osobami nie mogę się komunikować (poprzez protokół gg), jeżeli nie mają oni włączonego komunikatora. Oboje używają zwykłego programu Gadu-Gadu. Sęk w tym, że wiadomości tak jakby nie zapisywały się na serwerze, tylko po prostu "znikały" gdzieś pomiędzy. Mam Konnekta v0.6.20.119 (beta).

#1. Z jedną osobą wcześniej (przed upgradem do nowszej wersji k?) mogłem się normalnie komunikować, teraz tylko wtedy, gdy ona jest przy komputerze (oboje mamy włączone zawsze mode "ukryty/niewidoczny").

#2. Z tą drugą osobą jest troszkę inna sprawa - to mój współlokator, korzystamy z jednego kompa (różne profile pod WinXP). Tutaj to z kolei ja nie dostaję wiadomości od niego.

O co tu chodzi? Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam
Olórin
Dzisiaj czy wczoraj serwery gg dostały upgrade, zmienił sie protokół , gg swiruje ostatnio :>
sal_er
Ostatnio?! Ja mam z tym problem od jakichś 2/3 tygodni!

A kiedy w takim razie upgrade k?
Przemekc1
QUOTE(sal_er)
Ostatnio?! Ja mam z tym problem od jakichś 2/3 tygodni!

A kiedy w takim razie upgrade k?


A co ma piernik do wiatraka? :wink:
sal_er
QUOTE(Przemekc1)
A co ma piernik do wiatraka?


Hmm... No właśnie? Co ma? Co z tego, że serwy nie działają albo protokół się zmienił?

Hmm...2: Jedna wiadomość jest zakręconym logicznie wynikaniem z drugiej (albo na odwrót) :P
Przemekc1
QUOTE(sal_er)
QUOTE(Przemekc1)
A co ma piernik do wiatraka?


Hmm... No właśnie? Co ma? Co z tego, że serwy nie działają albo protokół się zmienił?

Hmm...2: Jedna wiadomość jest zakręconym logicznie wynikaniem z drugiej (albo na odwrót) tongue.gif


A kiedy w takim razie upgrade k? Co znaczy to 'k' w tym poście. Bo jak to jest konnekt to ja nie widze sensu w tym poście...
dulek000
QUOTE(Przemekc1)
QUOTE(sal_er)
QUOTE(Przemekc1)
A co ma piernik do wiatraka?


Hmm... No właśnie? Co ma? Co z tego, że serwy nie działają albo protokół się zmienił?

Hmm...2: Jedna wiadomość jest zakręconym logicznie wynikaniem z drugiej (albo na odwrót) tongue.gif


A kiedy w takim razie upgrade k? Co znaczy to 'k' w tym poście. Bo jak to jest konnekt to ja nie widze sensu w tym poście...


Chodzi o to, że zmiany według niego powinny zmienić coś, że konnekt nie działa smile.gif W praktyce wystarczyłaby wymiana libgadu smile.gif
NelQ
Nie sądze żeby update Konnekta czy libgadu coś tu dała bo niestety serwery GG jakie są każdy widzi :evil: :evil: :evil:
sal_er
Ech... Explanation ;P

Mam problemy z łaczeniem się z dwoma osobami (poprzez protokół gg).

Olórin po przeczytaniu mojej wiadomości stwierdził, że "Dzisiaj czy wczoraj serwery gg dostały upgrade, zmienił sie protokół , gg swiruje ostatnio :>". Po czym ja zapytałem, kiedy więc przyjdzie czas na upgrade KONNEKTA (aby był z tym zgodny - jako całkiem inny wątek rozmowy!). Na co z kolei Przemekc1 ochrznił mnie za brak logiki (czyżby?).

"k" stands for "konnekt" :P

Zawsze.
Aule
Może dla Przemekc1'a chodziło o to że tu wystarczy upgrade gg.dll, a nie całego K. :?
Olórin
Jakby nie było jesteśmy uzależnieni od zmian w libgadu... zresztą nie wiadomo co sie zmieniło w protokole
sal_er
Wiecie co? Tak sobie przeglądam to forum... Czytam posty, odpowiedzi... Niektórzy to chyba w ogóle nie rozumieją, co się do nich pisze. Poważnie, czasami porady są tak bardzo odbiegające od postawionych pytań (absolutnie nie mówię tu w tej chwili o Was, Olórin i pz16), że zachodzi podejrzenie z mojej strony o umiejętności jakiegokolwiek sensownego rozumowania u niektórych osobników... :///
Inni z kolei widzą rzeczy, których nie ma :> Cudo ;)

A wracając do tematu - czy ktoś spotkał się z problemem, żeby wiadomość (przez gg) nie była dostarczana, jeżeli dana osoba akturat W TEJ CHWILI ma wyłączonego klienta?
Przemekc1
No niewyraźne się wyraziłem biggrin.gif Chodziło tak jak już ktos powiedział o to libgadu. U mnie ostatnio tez się chrzani gg.
sal_er
Shit happens... ;>

Btw:
QUOTE
W protokole GG od dłuższego czasu występuje błąd uniemożliwiający wysyłanie wiadomości do osób offline, które nie mają nas na liście kontaktów.
--> ale mnie chodziło o wysyłanie wiadomości do osób, które nas na liście mają! I z którymi jeszcze jakiś czas temu normalnie się porozumieć dawało... :/
alberht
QUOTE(sal_er)
Shit happens... ;>

Btw:
QUOTE
W protokole GG od dłuższego czasu występuje błąd uniemożliwiający wysyłanie wiadomości do osób offline, które nie mają nas na liście kontaktów.
--> ale mnie chodziło o wysyłanie wiadomości do osób, które nas na liście mają! I z którymi jeszcze jakiś czas temu normalnie się porozumieć dawało... :/

a ten błąd, to nie jest przypadkiem jeden z filtrów antyspamowych stosowanych przez sms-express ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.