Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Łącza...
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
I-neta mam od niedawna (tzn. stałe mam od niedawna, przedtem miałem dial-up`a :/). I teraz chciałem się was spytać jakie wy macie smile.gif

/Net24 - Premium/
m4t3k
E-wro, podobno jeden z lepszych providerów we Wrocławiu wink.gif

www.e-wro.pl
www.e-vro.org
sleesh
Dolsat - www.dolsat.pl
BiznesNet 512/256 Zew. IP
atol
QUOTE(m4t3k)
E-wro, podobno jeden z lepszych providerów we Wrocławiu wink.gif

www.e-wro.pl
www.e-vro.org


jak u towarzysza niedoli :wink:
Olórin
Neo+640/160 bez limitu przesyłanych danych tongue.gif
Kavior
DSL 6 MB/s
Olórin
QUOTE(Kavior)
DSL 6 MB/s

Gdzie i za ile ? tongue.gif
pielgrzym
A mój ISP nazywa się Lama laugh.gif mamy kilka łącz (przepustowość razem 25MB) spiętych pod BGP smile.gif zewnętrzny Ipek lub nie (w zależności które połączenie uruchomie). No i 40GB transferu miesięcznie sad.gif

Hehe, kolejny topic do chwalenia się laugh.gif
_menic_
Radiowo-kablowa siec osiedlowa podpieta pod DSL 2 albo 1 MBit laugh.gif Nawet juz sam nie wiem jak to tam u nas jest na chwile obecna. Zreszta dosyc duzo userkow jest podpietych i prawie wszedzie na osiedlu jakies antenki widac :twisted:
Daarth
www.aster.pl
lacze: 256/96, publiczne IP i żadnych limitów na sciaganie:) no poza takimi ze jak ktos podkabl;uze sie sie cos sciaga... ostatnoi dostalem maila od nich biggrin.gif
mefju
:/ a ja mam SDI (szybki dostęp do internetu? biggrin.gif ) dzielone na 5 :]
ktoś ma ciekawiej? tongue.gif
Sija
ja jade na zwyklym tepsowskim DSLu [1mb/26kb/s].
do tego 1 publiczne IP. mogloby byc lepiej, ale jak widze, nie jest najgorzej ;>
NelQ
A ja niestety tyko stały, nielimitowany ISDN Dialogu (128 kbit/s)
dulek000
multimedia.pl

najwolniejszy transfer tzn. 120 kbps
GareK
DSL 1024/256 by TPSA... w zasadzie to sam dla siebie smile.gif
QUOTE(pielgrzym)
A mój ISP nazywa się Lama laugh.gif mamy kilka łącz (przepustowość razem 25MB) spiętych pod BGP smile.gif zewnętrzny Ipek lub nie (w zależności które połączenie uruchomie). No i 40GB transferu miesięcznie sad.gif



:shock: uhh... oł mamma wink.gif


QUOTE
Hehe, kolejny topic do chwalenia się laugh.gif



Hehe, życie tongue.gif wink.gif
.misiek
QUOTE(mefju)
:/ a ja mam SDI (szybki dostęp do internetu? biggrin.gif ) dzielone na 5 :]
ktoś ma ciekawiej? tongue.gif


oczywiście, modem 33,600bps /28,800bps 3,5KB/sek, dostępne raczej tylko w nocy :cry:
_menic_
QUOTE(.misiek)
QUOTE(mefju)
:/ a ja mam SDI (szybki dostęp do internetu? biggrin.gif ) dzielone na 5 :]
ktoś ma ciekawiej? tongue.gif


oczywiście, modem 33,600bps /28,800bps 3,5KB/sek, dostępne raczej tylko w nocy :cry:
wymiatacz jestes biggrin.gif
QUOTE(.misiek)
oczywiście, modem 33,600bps /28,800bps 3,5KB/sek, dostępne raczej tylko w nocy  :cry:


Męczyłem się na takim łączu jakieś 2 lata sad.gif miałem 100 godzin pakiet w Netii, ale i tak w sieci spędzałem po 150 smile.gif /dlatego mi go rodzice odłączyli na kolejne 2 lata/
A teraz mogę się cieszyć stałym biggrin.gif
GareK
QUOTE(Sija)
ja jade na zwyklym tepsowskim DSLu [1mb/26kb/s].
do tego 1 publiczne IP. mogloby byc lepiej, ale jak widze, nie jest najgorzej ;>

Co trzeba zrobic zeby miec publiczne IP ? Trza sobie to wykupic u Telepsa czy mozna sobie w jakis sposob samemu przydzielic? :>
Odrazu mowie, ze jestem laikiem w tych sprawach ;]
QUOTE(GareK)
Co trzeba zrobic zeby miec publiczne IP ? Trza sobie to wykupic u Telepsa czy mozna sobie w jakis sposob samemu przydzielic? :>
Odrazu mowie, ze jestem laikiem w tych sprawach ;]


Na wstępie powiem tyle, że TelePsa omijam szerokim "ukiem" wink.gif Z tego co mi wiadomo, to raczej nie można samemu zrobić sobie stałego IP, ale jest na to sposób (rozwiązanie pośrednie) - Klik!
Żeby mieć stałe IP w netii, trzeba wykupić pakiet FIRMA, ale to chyba znacznie droższe jest.
Sija
QUOTE(Jiobel)
QUOTE(GareK)
Co trzeba zrobic zeby miec publiczne IP ? Trza sobie to wykupic u Telepsa czy mozna sobie w jakis sposob samemu przydzielic? :>
Odrazu mowie, ze jestem laikiem w tych sprawach ;]


Na wstępie powiem tyle, że TelePsa omijam szerokim "ukiem" wink.gif Z tego co mi wiadomo, to raczej nie można samemu zrobić sobie stałego IP, ale jest na to sposób (rozwiązanie pośrednie) - Klik!
Żeby mieć stałe IP w netii, trzeba wykupić pakiet FIRMA, ale to chyba znacznie droższe jest.


z tego co wiem to nigdzie sie go nie da "samemu zrobic".
a tepsowski DSL, wbrew calej polityce firmy jest naprawde dobry.
telepsow nie cierpie, ale trzeba im przyznac, ze lacze daje rade [wyciagam 1.2 MB/s].

a za stale IP prawie wszedzie trzeba doplacic. po prostu, zadna magia.
Olórin
no-ip tu nic nie pomoże!

TPSA ? Żeby cokolwiek załatwić, zgłośić awarie trzeba się odzwonić pare razy. Ale od założenia neo+ w czerwcu, po problemach z założeniem jak to zaczęło działać tak działa do dziś, a na transfery nie narzekam...

Jak jesteś w lanie, to musisz odwiedzić admina, może jest w stanie wygospodarowac wolne ip. A jak nie to przekierować port(y) wink.gif
GareK
Hmm wyraziłem sie troche nie jasno wink.gif Mam wykupione u TelePsa łącze DSL 1mbit... (lacze jest na mnie) mam wew. IP, a chcialbym miec zewnetrzne. Taka opcja jest mozliwa tylko po wykupieniu tego u telekompromitacji ?
Bo z tego co czytam Sija ma lidentyczne lacze ( DSL 1024/256 ) i ma zew. IP :>
Sija
QUOTE(GareK)
Hmm wyraziłem sie troche nie jasno wink.gif Mam wykupione u TelePsa łącze DSL 1mbit... (lacze jest na mnie) mam wew. IP, a chcialbym miec zewnetrzne. Taka opcja jest mozliwa tylko po wykupieniu tego u telekompromitacji ?
Bo z tego co czytam Sija ma lidentyczne lacze ( DSL 1024/256 ) i ma zew. IP :>


jezeli masz tepsowkiego DSLa, to od razu w pakiecie masz cala pule adresow, w tym 1 zewn. - zadzwon do biura "obslugi", albo poszukaj w papierach [zakladam, ze sprawdzales czy masz zewn. IP ;]]
GareK
Wlasnie mam ta kartke przed sobią i mam tylko:
- zarezerwowany adres sieci,
- zarezerwowany adres modemu,
- adres dostepny dla abonenta,
- zarezerwowany adres rozgloszeniowy sieci,
Wszystkie Ip 83.x.x.x czyli z tego co wiem są to wewnetrzne...
czyli co ? dzwonic do tych burakow? :>
Sija
QUOTE(GareK)
[...] adres dostepny dla abonenta [...]


prosze bardzo...
GareK
QUOTE(Sija)
QUOTE(GareK)
[...] adres dostepny dla abonenta [...]


prosze bardzo...

No ale przeciez... lol... chyba tu czegos nie kumam :>
Caly czas jestem na tym IP i on jest... wewnetrzny... ? biggrin.gif
StRuGi
QUOTE
Wszystkie Ip 83.x.x.x czyli z tego co wiem są to wewnetrzne...
czyli co ?

Bzdura
Sija
QUOTE(GareK)
QUOTE(Sija)
QUOTE(GareK)
[...] adres dostepny dla abonenta [...]


prosze bardzo...

No ale przeciez... lol... chyba tu czegos nie kumam :>
Caly czas jestem na tym IP i on jest... wewnetrzny... ? biggrin.gif


dostajesz 4 adresowa pule adresow, w tym 3 z nich sa nie do uzytku przez Ciebie [jeden idzie na brame, drugi na adres rozgloszeniowy, a trzeci na costam], i ten ostatni to Twoj zewn. IPek :>

sprawdz sam - http://checkip.dyndns.org/
GareK
Czyli mam rozumiec, ze adres zarezerwowany dla abonenta w tym wypadku ten ktory akurat uzywam jest zewnetrzny ? :>
Sija
QUOTE(GareK)
Czyli mam rozumiec, ze adres zarezerwowany dla abonenta w tym wypadku ten ktory akurat uzywam jest zewnetrzny ?  :>


6 postow temu miales odpowiedz, ale o to wlasnie chodzilo ;>
sleesh
QUOTE(Sija)
QUOTE(GareK)
Czyli mam rozumiec, ze adres zarezerwowany dla abonenta w tym wypadku ten ktory akurat uzywam jest zewnetrzny ?  :>


6 postow temu miales odpowiedz, ale o to wlasnie chodzilo ;>


OT: Sija , ale ty sie lagodny stajesz... jeszcze pare tygodni temu nawrzeszczalbys tylko na takiego ,a tu grzecznie wskazujesz blad tongue.gif
case
QUOTE(sleesh)
QUOTE(Sija)
QUOTE(GareK)
Czyli mam rozumiec, ze adres zarezerwowany dla abonenta w tym wypadku ten ktory akurat uzywam jest zewnetrzny ?  :>


6 postow temu miales odpowiedz, ale o to wlasnie chodzilo ;>


OT: Sija , ale ty sie lagodny stajesz... jeszcze pare tygodni temu nawrzeszczalbys tylko na takiego ,a tu grzecznie wskazujesz blad tongue.gif
pipól czeńdż.. :twisted:
sleesh
QUOTE(case)
pipól czeńdż..  :twisted:


Ciebie to nie dotyczy. Jak byles tak bedziesz czarnuchem! :twisted:
jareq
A to moje http://www.gawex.pl - w kablówce pakiet 128 kb/s za 60,00 PLN - mam już 2 roczki i nie narzekam śmiga świetnie. Dodatkowo dostałem stałe IP poczte e-mail oraz serwer na stronkę www biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.