Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opis składni pliku emots.txt
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Lwiczek
witam,
ktoś wie gdzie można znaleźć opis składni pliku emots.txt? W szczególności chodzi mi o jego 'wrażliwość' na PCRE oraz sposób wywoływania tego, bo już mnie coś trafia :/
Sija
http://pcre.org/pcre.txt
Lwiczek
To znam... no ale może opatrznie to rozumiem... w każdym bądź razie - czemu
"\?{2,}","pytajnik.gif"
przy wpisanie jednego lub wiecej pytajników nie zamienia mi na emotke?! tego nie rozumiem... wg moich informacji powinno to działać... a nie działa.Za to
"/\?{2,}/g","pytajnik.gif"
działa idealnie... Rodzi się więc pytanie - po co jest na początku slash i na końcu "/g" - bez obu tych znaczników nie działa to...
lhs
1. Literały wyrażeń regularnych powstają ze znaków umieszczonych między parą ukośników (/).
2. Flaga g przeprowadza dopasowanie globalne, czyli znajduje wszystkie dopasowania, zamiast przerwać po znalezieniu pierwszego.
Lwiczek
QUOTE(lhs)
1. Literały wyrażeń regularnych powstają ze znaków umieszczonych między parą ukośników (/).


No właśnie tego mi brakowało... Jakoś nigdzie się z tym nie spotkałem [TB/Xnews/EditPlus] wiec o tym nie wiedziałem a po pobieznej lekturze linka też tego nie wywnioskowałem...

QUOTE(lhs)
2. Flaga g przeprowadza dopasowanie globalne, czyli znajduje wszystkie dopasowania, zamiast przerwać po znalezieniu pierwszego.


to akurat wiedziałem ;]
ttajniak
A jak zrobić żeby wyszukiwało całymi wyrazami ?
Sija
QUOTE(ttajniak)
A jak zrobić żeby wyszukiwało całymi wyrazami ?


(string)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.