Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: XP, kilka profilow, bledy i pytania
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
hattori
witam

1.
w XP jako admin instaluje konnekta, profil robie w kat. uzytkownika(admina).
Potem przelogowuje sie na normalnego usera i przy probie odpalenia konekta dostaje blad.

Nie wiem moze to normalne, ale chyba powinno byc tak, ze kilku userow odpala konnekta z tego samego miejsca i kazdy uzywajac swojego profilu uruchamia sobie go (nawet kilku userow jednoczesnie).

2.(gadu-gadu). problem jeden rozwiazalem instalujac konnekta dla kazdego usera w innym katalogu. Potem chcialem sie polaczyc wszystkimi userami (trzema) jednoczesnie, nie dalo rady, tylko jeden uzytkownik w danym momencie. Czy to normalne?


3. Da rade jakos ustawic statusy userow pod ich ikonkami?(jak w gg)

4. Czemu laczenie z gadu gadu tak dlugo trwa?

5. W jednym z profilow ikonka w systrayu jest czerwona a normlanie jestem niewidoczny, czemu?

6. status niektorych osob z gg nie zgadza sie z tym w konnekcie?
(sprawdzam to z jednego kompa, moze dlatego?)


pozdrawiam
HH
alberht
1. uruchom konnekta z parametrem -profile
2. u mnie 2 dziala bez problemu, masz na mysli, ze nie mozna wybrac profilu ?
3. tak, ustawienia > lista kontaktów > [ ] pod nazwa
4. moze laczysz sie przy pomocy SSL, jezeli tak, to nie dziw sie, wejdz w ustawienia wtyczki gg i usuń SSL z listy serwerów, nie będziesz sie łączył przez SSL, ale za to szybciej wink.gif
5. a widzisz statusy innych ? mozesz z nimi rozmawiac ?
6. status, czyli opisy, tak ? to błąd konnekta - niejako cache'ouje opisy ludzi na liście i czasem podaje błędne /stare/
hattori
> 1. uruchom konnekta z parametrem -profile
ok, w sumie to pomoglo, ale czy jesli odpalam bez -profile czy powinno sie to sypac? moze lepiej zeby ostrzegalo...

> 2. u mnie 2 dziala bez problemu, masz na mysli, ze nie mozna wybrac profilu ?
mam na mysli ze jesli jeden profil jest polaczony to drugi juz sie nie chce polaczyc, ale czasem to dziala smile.gif

> 3. tak, ustawienia > lista kontaktów > [ ] pod nazwa
ok, a dzisiaj sciagnolem nowa wersje i zawijanie statusow pod nazwa nie dziala

> 4. moze laczysz sie przy pomocy SSL, jezeli tak, to nie dziw sie, wejdz w ustawienia wtyczki gg i usuń SSL z listy serwerów, nie będziesz sie łączył przez SSL, ale za to szybciej
ok

> 5. a widzisz statusy innych ? mozesz z nimi rozmawiac ?
tak

> 6. status, czyli opisy, tak ? to błąd konnekta - niejako cache'ouje opisy ludzi na liście i czasem podaje błędne /stare/
status czyli czy sa dostepni czy niedostepni czy "zaraz wracam" o to mi chodzilo...
Olórin
1. Daj tak żeby wszyscy użytkownicy mogli zapisywać do katalogu konnekta!
4. poeksperymentuj z kolejnością serwerów na liście
5. zmień kolejność wtyczek, powinno pomóc wink.gif
alberht
3. nie ma jeszcze zawijania wierszy pod kontaktami - szerokość jest stała, niezależnie od tego jak długi jest opis
hattori
ok, ale po najechaniu myszka na +zawijanie na zdjeciu przykladu widnieje tekst dluzszy niz szerokosc okna ktory zostal ladnie zawiniety...
alberht
nie pamietam dokladnie, ale wydaje mi sie, ze on sie zawija, tylko ze musisz ustawic ilosc linii - tzn jezeli ustawisz 2 to opis sie owszem zawinie do dwoch, ale przy kontaktach, ktore beda mialy krotyszy / nie beda mialy go wcale, to te dwie linijki zostają, to wina kontrolki, którą konnekt wykorzystuje
hattori
a gdzie moge ustawic ilosc linijek?
alberht
konfiguracja > Interfejs -> Formatowanie pól -> Lista kontaktów -> wstaw w pierwszym /o ile sie nie myle/ polu druga pusta linijke wink.gif
hattori
zadzialalo, dzieki smile.gif
hattori
a mozna zrobic cos z odstepami miedzy osobami ktore nie maja nic w opisie?
_menic_
QUOTE(hattori)
a mozna zrobic cos z odstepami miedzy osobami ktore nie maja nic w opisie?
nic...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.