Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Import kolorów tipa na liście kontaktów..
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Mam taki pomysł:

-import gotowych schematow kolorów tipa na liście kontaktów :], kazdy moglby robic swoje schematy, ktore mozna eksportować do pliku. Pozniej na stronie konnekt'a moznaby publikowac swoje ustawienia i jesli komus spodoba sie dany schemat sciagne importnie do konnekta i juz jest :]

aha i jeszcze jedno Konnekt ma dosc duzo opcji dla mnie to jest spoko, ale jak widac nie dla wszystkich. W tescie Komputer Swiat Tlen dostal minus za trudna konfiguracje.. moim zdaniem Konnekt dla poczatkujacych tez jest zbyt trudny w ustawieniu i odpowiedniej konfiguracji, Hao musisz pomyslec o jakims kreatorze ustawien lub czms podobnym biggrin.gif

Pozdrawiam :!:
ZenOm
wystarczy zrobic cos takiego jak kolorystyki na gg3d.com

bo niema co importowac narazie tylko kolor tekstu i tlo tipa
sarinnn
QUOTE(Sad)
aha i jeszcze jedno Konnekt ma dosc duzo opcji dla mnie to jest spoko, ale jak widac nie dla wszystkich. W tescie Komputer Swiat Tlen dostal minus za trudna konfiguracje.. moim zdaniem Konnekt dla poczatkujacych tez jest zbyt trudny w ustawieniu i odpowiedniej konfiguracji, Hao musisz pomyslec o jakims kreatorze ustawien lub czms podobnym  biggrin.gif


Dla mnie jest to paranoja ale niestety polskie spoleczenstwo nie nalezy do zbyt bystrych informatykow (komputerowcow) smile.gif Taki kreator byl by dobrym rozwiazaniem...
Loud3R
na kiego kreator ??? Hao jako programista ustawia wszystkie opcje domyslnie najbardziej madrze i konnekt dziala odrazu po zainstalowaniu ..
w pelnej wersji bedzie instalator ..
od poczatku konnekt dziala jak trza a jak komus sie chce to niech sobie grzebie , nie chce to niech korzysta tak jak jest
a jak nie potrafi czytac to niech sie nauczy najpierw obslugi pralki recznej do skarpetek :
cRoMo
A ja powiem tak: na pewno byloby prosciej, gdyby byl dostepny pelny system pomocy. Przeciez jesli program ma byc bardzorozwiniety, to mnogosc opcji i funkci jest nieunikniona. W tej chwili jedyna pomoc to 'Pomoc' na stronie projektu. W wersji finalnej na pewno bedzie opracowany jakis system (mysle ze spokojnie moze byc to nawet pomoc online). A w tej chwili dobrze byloby, zeby przy pierwszym uruchomieniu konnekt proponowal odwiedzenie wlasnie dzialu 'Pomoc' na stronie. Co Wy na to ?
QUOTE(Loud3R)
a jak nie potrafi czytac to niech sie nauczy najpierw obslugi pralki recznej do skarpetek :

no to u początkujacych userow jestesmy przegrani... a nie kazdy ma od dawna komputer.. stan na ich miejscu masz tydzien kompa i windows widzisz 7 raz w zyciu... no coz.. chodzilo mi tu o jakis kreator opcji np. checkbox z opcja "jestem początkujacy przeprowadz mnie przez opc.." lub jestem "zaawsowany chce rozpoczac korzystanie z programu"..
miluti
Może być kreator choć innym rozwiązaniem byłoby określenie przy zakładaniu nowego profilu wiedzy użytkownika. Ktoś kto deklaruje się jako początkujący miałby wgląd do mniejszej ilości opcji tak by się od razu nie pogubił. Z czasem włączy sobie opcję zaawansowanego użytkownika i będzie miał dostęp do wszystkiego.
Minusem tego rozwiązania fakt odpowiedniego przyporządkowania opcji dla mniej i bardziej zaawansowanych... Świeżo upieczony posiadacz kompa nie wie co to jest proxy a do konfiguracji będzie mu to potrzebne...
PS. Ten minus był tylko tak, na marginesie :wink:
hao
Przy okazji pojawiają się dwa problemy...

1) Kreator? Ok, tylko w jaki sposób np. UI może wiedzieć jak skonfigurować GG...

2) Jeżeli ograniczymy ilość pól w konfiguracji, to jak rozróżnić, które powinny być, a które nie...

Na pewno będzie musiało powstać coś takiego, razem z rozwiniętą pomocą do programu, ale póki co, nie ma na to czasu :/
jstarzak
[quote]Przy okazji pojawiają się dwa problemy...

1) Kreator? Ok, tylko w jaki sposób np. UI może wiedzieć jak skonfigurować GG... [/quote]

Wtyczka mogłaby razem ze sobą mieć xml'a z zapisem które opcje powinny być ustawiane w kreatorze.

[quote]2) Jeżeli ograniczymy ilość pól w konfiguracji, to jak rozróżnić, które powinny być, a które nie... [/quote]

J.w. - ustalałby to XML - wiadomo - nikt poczatkujacy nie potzebuje listy serwerow ani tym podobnych.

Mimo to taki kreator to jednak problem w programie w ktorym wszystko jest wyraznie opisane - mysle ze to raczej nie potrzebne - ludziom początkującym wystarcza GG i nawet nigdy nie zaczną szukać niczego innego.[/quote]
stryku
a po co kreator do wersji BETA ??? pozatym wszystkie opcje sa proste jak barszcz !!! poczatkujacy i tak siegna najpierw po GG bo jest najbardziej znane ! a jak zmadrzeja to siegna po konnekta ! kreator i pomoc moim skromnym zdanie to mozna dolaczyc dokladnie na samym koncu !
hao
Nikt nie powiedział, że będzie to robił teraz smile.gif

Swoją drogą, póki co, wolę tutaj raczej bardziej zaawansowanych użytkowników...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.