Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: uwagi, propozycje
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Witam,

Jestem nowe użytkownik ;-) Z najnowszego miotu_po_wprowadzeniu_sms_z_pf ;-)

Programu wcześniej nie znałem, a podoba mi się bardzo. To chyba jest to, czym by chciała być Gaduła, gdyby istniała ;-) Ale do rzeczy... :twisted:

1) Brakuje mi opcji "historia aktywności" - czyli kto, o której godzinie był aktywny, jaki miał status. Ja mam komputer włączony 24h i często korzystam z takiej opcji w pgg.

2) Obługa grup - tzn może ja nie wiem jak, ale gdy zaimportowałem kontakty z grupami z gg, to potem nijak nie udało mi się takiej grupy usunąć inaczej niż zakładając profil od nowa.

3) Konnekt nie notuje zmiany niedostepny-niewidoczny jako ostatniej aktywności. I to w sytuacji gdy gg to zauważa. (test robiony przeze mnie na włączonym równolegle pgg i konnekcie)

4) Opcja z inwigilatora "nie ma cie w kontaktach"

5) Opcja ktorej w pgg nie ma i pewnie sie nie da, no ale ... Otoz informacja o tym, gdy ktos dodaje mnie do swojej listy kontaktow :-)

To narazie tyle, pozdrawiam! laugh.gif
hao
1) Może ktoś napisze? Ja już mam dosyć dużo roboty smile.gif Tutaj wtyczka byłaby idealna

2) Proponuje menu na głównej belce, to z buźką. Masz tam obsługę grup...

3) No fakt, to jest do poprawki...

4) jak w [1]

5) no bo to się nie da niestety
co do

2) masz rację, jest tam co trzeba :-)
Ja uparcie klikałem prawym myszki w te grupy licząc na jakieś menu ;-)

A tymczasem taki szczegół - w konfiguracji/ menu uzytkownik/ podmenu gg jest przycisk "przypomnij haslo" i napis się nie mieści za dobrze w przycisku, tzn z P widać tylko brzuszek ;-) (system winXP). Proponuję zwiększyć te trzy przyciski które są tam, miejsce jest.

Ciekawostka - właśnie w tym momencie gg mi leży a konnekt działa! Ładnie.
Loud3R
no powiem ze uwagi trafne, mi tez brakuje tego co oferuje Inwigilator w PGG, w sumie tylko dla tego i dal emotow sie nie przesiadlem calkowicie na Konnekta.
Wtyczke do Power gg napisal Ajron a chyba on jest "ojcem: PGG, wiec raczej nie napisze swojej wtyczki pod konnekta ...
ale moze ktos pokusie sie o napisanie czegos takiego i w takiej formie jak Inwigilator (w sumie Konnekt ma namiastke z tych funkcji ale pozostaje niedosyt ...
pzdr
Dokładnie też to miałem napisać - tzn. tylko wspomniane funkcjonalności nr1 i nr4 dzielą mnie od zupełnej przesiadki na Konnekta.
Sądzę, że jeszcze sporo takich ludzi jest, więc być może są to wręcz opcje 'strategiczne' ;-)
jstarzak
Mysle ze jednak lepiej zeby hao sie nie zabieral za inwigilatora. Moim zdaniem - jak ktos chce byc niewidoczny to powinien miec do tego prawo - po to wymyślono tą funkcję. Dodawanie tego do głównego plug-ina to przesada.
BaGRoS
QUOTE(jstarzak)
Mysle ze jednak lepiej zeby hao sie nie zabieral za inwigilatora. Moim zdaniem - jak ktos chce byc niewidoczny to powinien miec do tego prawo - po to wymyślono tą funkcję. Dodawanie tego do głównego plug-ina to przesada.


POPIERAM 101%
huh ja tez popieram biggrin.gif bo w sumie gdzies na forum jest podobna mysl (moja) smile.gif
miluti
Inwigilacja to dobry temat na osobną dyskusję, jedni chcą odrobiny prywatności, drudzy chcieliby znowu wiedzieć wszystko o wszystkich...
Osobiście wolałbym być niewidoczny wtedy gdy tak chcę, ale z drugiej strony chciałoby się wiedzieć coś więcej o innych, myślę że wszystko jest ok do momentu gdy szanujesz to że ktoś chce mieć święty spokój, nic na siłę..
No tak, ale my tu nie dyskutujemy o wprowadzeniu jakiś nowych, nigdzie nie dostępnych opcji szpiegowskich, a o zwyczajnych funkcjonalnościach, które są już dawno powszechnie dostępne w pgg.
to najlepiej bedzie jak kOnnekt nie bedzie mial opcji "ukryty" bo po co? -kazdy Cie moze sprawdzic...
hao
Dlatego na pewno będzie zaimplementowana opcja "dajcie mi święty spokój" biggrin.gif Do tego automatyczne odpowiadanie i będzie pięknie...
albo funkcja antyINWIGILATOR a wtyczka inwigilatora funkcję antyAntyInwigilator hehe to jest dosc mietki smile.gif pomysl...
Loud3R
ech dyskusja dyskusja ...
protokol gg nie umozliwia calkowitej niewidocznosci ...
jesli istnieja juz narzedzia typu inwigilator to czemu nie zrobic takiej wtyczki do Konnnekta - chodzi przeciez o to by zdetronizowal on wszystkie inne komunikatory.
hao
Nikt nie mówi żeby nie robić... Ja do tego dodam, niech ktoś zrobi biggrin.gif
jstarzak
Ja powiem tak - jak sie komus chce - to niech napisze sobie taka wtyczke, ale zeby nie byla ona dodawana do glownej dystrybucji - chodzi mi o to zeby różne lamerskie typy nie wysyłały mi wiadomości w stylu "widzę cię" albo "dlaczego się ukrywasz". Moim zdaniem hao mówiąc -
QUOTE
Nikt nie mówi żeby nie robić... Ja do tego dodam, niech ktoś zrobi smile.gif


Mówi dobrze - nikogo nie powstrzymamy, żeby nie robił takiej wtyczki, jednak lepiej żeby nie była to standardowa funkcja - danie prostym ludziom dużej władzy żadko się dobrze kończy.
huh jak ktos jest uparty to moze wlaczyc sobie gg i zobaczyc czy naprawde ktos jest niedostepny...
QUOTE(jstarzak)
Ja powiem tak - jak sie komus chce - to niech napisze sobie taka wtyczke, ale zeby nie byla ona dodawana do glownej dystrybucji - chodzi mi o to zeby różne lamerskie typy nie wysyłały mi wiadomości w stylu \"widzę cię\" albo \"dlaczego się ukrywasz\".


Jasne, nie mam nic przeciwko niewłączaniu tej wtyczki do głównej dystrybucji. Ale tak nawiasem mówiąc - no nie wpadajmy w paranoję :twisted: , czy w tej chwili ktoś tak Ci puszcza takie teksty ? A przecież wtyczka jest standardem w pgg.

Ja, gdyby mi się taki agent trafił, to zwyczajnie wrzuciłbym "ukryj status przed nim" i po problemie, jesteś niewidzialny.

QUOTE(jstarzak)
Moim zdaniem hao mówiąc -
\"Nikt nie mówi żeby nie robić... Ja do tego dodam, niech ktoś zrobi smile.gif\"

Mówi dobrze - nikogo nie powstrzymamy, żeby nie robił takiej wtyczki, jednak lepiej żeby nie była to standardowa funkcja - danie prostym ludziom dużej władzy żadko się dobrze kończy.


Ciekawe, ja ten tekst Hao zrozumiałem "..wtyczkę trzeba zrobić, ale ja narazie mam ważniejsze rzeczy na głowie..", no ale to już zaczynamy się bawić niczym komuniści w interpretowanie dzieł wujka Lenina hehe ;-)
hao
QUOTE
\"..wtyczkę trzeba zrobić, ale ja narazie mam ważniejsze rzeczy na głowie..\"


O to mi chodziło... Taka funkcja nie musi być dostępna w interfejsie, ale doskonale radziłaby sobie jako wtyczka...
Moim zdaniem to najmniej potrzebna wtyczka, ale fajnie by było mieć. biggrin.gif
BaGRoS
QUOTE(Loud3R)
[...]
jesli istnieja juz narzedzia typu inwigilator to czemu nie zrobic takiej wtyczki do Konnnekta - chodzi przeciez o to by zdetronizowal on wszystkie inne komunikatory.


To niech invigilator sprawdza jeszcze jakie są zainstalowane programy, pobiera passwordy systemowe, loginy, konta email, ksiażki adresowe, zapisuje jakie się klawisze naciska coby WSZYSTKIE passwd przechwycić, pozwala zdalnie kasować pliki i klucze z rejestru...
WTEDY ZDETRONIZUJE INNE KOMUNIKATORY!!
cRoMo
Ja totalnie nie rozumiem tej dyskusji. Przeciez jedyna rzecza, ktorej nie ma konnekt, a ktora ma inwigilator, to sprawdzanie numeru ip przy pomocy uslugi whois (ripe.net). Walczycie jak lwy, a sami w sumie nie wiecie o co? Przeciez skoro jest juz mozliwosc podgladania innych, to dalczego nie dodac mozliwosci sprawdzania danych o kontakcie? Co w tym takiego nienormalnego? Ludzie kochani...
hao
No nie ma jeszcze historii tego co kontakt robił... Nie wiem po co to komu, ale cóż... Prawde mówiąc napisanie wtyczki do czegoś takiego jest banalne!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.