Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyszukiwarka statusów (mały dodatek)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Karool_Gda
Witam.

Zakładam, że nikt nie wpadł wcześniej na taki pomysł - dlatego zakładam nowy wątek.
Co sądzicie o takim dodatku jak właśnie wspomniana wyszukiwarka statusów? Mam na liście ok. 200 kontaktów i często kNotify poinformuje mnie o zmianie przez kogoś statusu, przeczytam status i nie zdąże zobaczyć kto go wystawił. Tak się zdarzyło już dużo razy i robi się to trochę irytujące :roll:
Widziałbym to jako jakieś małe pole - może np. na dole listy kontaktów? Załączam screen jak to wygląda u mnie - tu jest trochę miejsca. Działałoby to mniej więcej tak jak w Winampie 2.x po naciśnięciu na J (Jump to file) - wpisywałoby się w to pole fragment statusu i na bieżąco lista aktualizowała by się i zostawały by tylko statusy mające wpisany fragment.
Jestem ciekaw czy pomysł ten jest wogóle do zrealizowania? Jakie są Wasze opinie? No i czy któryś z programistów by się tego podjął.

P.S. Nie chcę wydłużać czasu wyświetlania się powiadomienia w kNotify.

Pozdrawiam.

Załączniki

NelQ
Ale przecież możesz wyszuliwać osoby na liście przez naciskanie odpiwednich klawiszy przy aktywnym głównym oknie, następny kontakt wybierasz spacją.
lhs
NelQ - idziesz w ślady moich forumowych "ulubieńców"??
Karool_Gda
Problem w tym, że właśnie nie wiem kto wystawił dany status i wtedy chcę go znaleźć. Można by wymyślic wyszukiwanie tak jak po wyświetlanej nazwie kontaktu tylko, że wyszukiwanie statusu. Bez żadnych dodatkowych pól tylko np. Tab + litery na którą zaczyna się szukany status. Albo w drugą stronę - zrobić pole do wyszukiwania i kontaktów po wpisanym dowolonie fragmencie nazwy i tak samo szukanie statusów.
NelQ
Sorka :oops: , nie przeczytałem dokładnie posta.
werw0e
a ja chce jeszcze szukanie po nr tel, kom, ulicach, UID itp!

Dziękuje.
winthux
to możecie sobie sami to zrobić, trudne to nie jest, wystarczy mieć jakiś kompilator C++, wykorzystać przykład wtyczki z sdk konnekta i pofatygować się i poczytać o funkcji strcmp. Jak to zrobicie to reszta będzie banalna.
NelQ
Już ktoś pisał o wyszukiwarce w K. ale chyba nie było większego odezwu wtyczkopisarzy.
Blobo
em... tylko zastanawia mnie celowość takiego "ficzera"
że co, ktoś ustawi sobie opis "dam ci 1000zł" i wtedy będziesz mógł łatwo go znaleźć?
trochę niepotrzebne, ale może tylko ja tak mam
NelQ
Looknijcie tutaj - podobne propozycje:
KLIK
KLIK

Możnaby to złożyć w jedną całość jeśli ktoś by się za to zabrał.
jareq
... i tutaj KLIK :wink:
Spass
QUOTE(Karool_Gda)
Co sądzicie o takim dodatku jak właśnie wspomniana wyszukiwarka statusów? Mam na liście ok. 200 kontaktów i często kNotify poinformuje mnie o zmianie przez kogoś statusu, przeczytam status i nie zdąże zobaczyć kto go wystawił. Tak się zdarzyło już dużo razy i robi się to trochę irytujące

poprostu przytrzymaj kursor nad okienkiem powiadomienia, wtedy okienko nie zniknie dopóki nie zjedziesz z niego kursorem...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.