Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kilka prostych spraw
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
nawara
Małe propozycje:

1. możliwość wyboru, która z zakładek ma być domyślnie ładowana po uruchomieniu konnekta (nie znalazłem)

2. w ustawieniach jabbera - możliwość ustawienia statusu startowego domyślnie włączanego po uruchomieniu konnekta, analogicznie, jak jest to w konfiguracji GG (obecnie chyba jabber zawsze automatycznie włącza ostatni status)

3. opisy na liście kontaktów: w przypadku, gdy wybierzemy opisy wyświetlane pod nazwą kontaktu - fajnie by było, gdyby nie było niepotrzebnie zajmowane miejsce, gdy dany kontakt nie ma opisu. Obecnie chyba niezależnie, czy opis jest, czy nie - miejsce jest 'rezerwowane' i lista kontaktów strasznie się wydłuża - jest to cholernie niepraktyczne.

4. ostatnia aktywność kontaktu - konnekt niepotrzebnie zmyśla, gdy nie zna danych i wstawia czwartek, 01:00:00. Tylko po co? :-)

5. WIĘKSZE onko emotikonek (może nawet rozmiar do wyboru?)

6. konnekt podaje IP danego kontaktu - niech będzie możliwość od razu zrobienia whoisa tegoż IP - bardzo wygodne

7. niech konnekt podaje "nie ma cię w kontaktach" - obecnie nie wiem, czy brak IP to efekt braku połączenia P2P, czy tego, że ktoś nie ma mnie w kontaktach

8. miranda pokazuje (nie wiem, czy nadal) numery GG, które mają nas na liście, a my nie mamy ich... to byłoby bardzo przydatne także w konnekcie smile.gif
m4t3k
QUOTE(nawara)
3. opisy na liście kontaktów: w przypadku, gdy wybierzemy opisy wyświetlane pod nazwą kontaktu - fajnie by było, gdyby nie było niepotrzebnie zajmowane miejsce, gdy dany kontakt nie ma opisu. Obecnie chyba niezależnie, czy opis jest, czy nie - miejsce jest 'rezerwowane' i lista kontaktów strasznie się wydłuża - jest to cholernie niepraktyczne.

O ile pamiętam to w wielu tematach poruszano ten problem i wiele razy mądrzy ludzie pisali, że się nie da i już smile.gif
lipa
QUOTE(nawara)
1. możliwość wyboru, która z zakładek ma być domyślnie ładowana po uruchomieniu konnekta (nie znalazłem)

Ładuje się zakładka, która była aktywna przed wyłączeniem Konnekta.

QUOTE(nawara)
5. WIĘKSZE onko emotikonek (może nawet rozmiar do wyboru?)

Istnieje możliwość wyboru rozmiaru: Ustawienia > Interfejs > Okno Rozmowy > Emotikony > Menu emotikon - jeśli tego nie masz zaktualizuj Konnekta z centralki 'beta'.
nawara
QUOTE(lipa)
QUOTE(nawara)
1. możliwość wyboru, która z zakładek ma być domyślnie ładowana po uruchomieniu konnekta (nie znalazłem)

Ładuje się zakładka, która była aktywna przed wyłączeniem Konnekta.

No właśnie. A ja bym chciał taką opcję, która zawsze po starcie załaduje wybraną zakładkę. :-)
Tak jak status startowy w GG - niezależnie od tego co było ostatnio można wybrać swój (albo oczywiście pozostawić ostatni).
QUOTE(lipa)
QUOTE(nawara)
5. WIĘKSZE onko emotikonek (może nawet rozmiar do wyboru?)

Istnieje możliwość wyboru rozmiaru: Ustawienia > Interfejs > Okno Rozmowy > Emotikony > Menu emotikon - jeśli tego nie masz zaktualizuj Konnekta z centralki 'beta'.

Fucktycznie. Dzięki. :-)
Lwiczek
QUOTE(nawara)
2. w ustawieniach jabbera - możliwość ustawienia statusu startowego domyślnie włączanego po uruchomieniu konnekta, analogicznie, jak jest to w konfiguracji GG (obecnie chyba jabber zawsze automatycznie włącza ostatni status)


U mnie ustawia się zawsze na niedostępny. Tlen także...
W sumie przydatne byłyby takowe opcje...

QUOTE(nawara)
3. opisy na liście kontaktów: w przypadku, gdy wybierzemy opisy wyświetlane pod nazwą kontaktu - fajnie by było, gdyby nie było niepotrzebnie zajmowane miejsce, gdy dany kontakt nie ma opisu. Obecnie chyba niezależnie, czy opis jest, czy nie - miejsce jest 'rezerwowane' i lista kontaktów strasznie się wydłuża - jest to cholernie niepraktyczne.


AFAIR w wersji .6 jest to niemożliwe ze wzgledu na sposób budowy listy kontaktów... trzeba czekac na .7...

QUOTE(nawara)
6. konnekt podaje IP danego kontaktu - niech będzie możliwość od razu zrobienia whoisa tegoż IP - bardzo wygodne


Przecież w kDodatkach jest taki [lacznie z pingiem...]

QUOTE(nawara)
8. miranda pokazuje (nie wiem, czy nadal) numery GG, które mają nas na liście, a my nie mamy ich... to byłoby bardzo przydatne także w konnekcie smile.gif


AFAIR niedawno była o tym dyskusja i stanęło na tym, że jest to awykonalne, gdyż serwery GG nie udostępniają takiego info... Swoja drogą ciekawe jak to jest rozwiązane w mirandzie...

W sumie możnaby zrobić tak, że K będzie testował każdy numer po kolei, ale wtedy serery GG pewnie by nie wytrzymaly ;>
nawara
QUOTE(Lwiczek)
U mnie ustawia się zawsze na niedostępny. Tlen także...

hmmm, u mnie na ostatnio ustawiony (mam autouruchamianie), a z tlena nie korzystam i nie zamierzam smile.gif

QUOTE(Lwiczek)
AFAIR w wersji .6 jest to niemożliwe ze wzgledu na sposób budowy listy kontaktów... trzeba czekac na .7...


Się poczeka :-)

QUOTE(Lwiczek)
Przecież w kDodatkach jest taki [lacznie z pingiem...]


Jakoś nie przepadam za dodatkami innymi niż oficjalne. :-)
Lwiczek
QUOTE(nawara)
QUOTE(Lwiczek)

Przecież w kDodatkach jest taki [lacznie z pingiem...]


Jakoś nie przepadam za dodatkami innymi niż oficjalne. :-)


Czemu? Jak się coś ma wywalić to i tak się wywali ;]
pielgrzym
QUOTE(nawara)
7. niech konnekt podaje \"nie ma cię w kontaktach\" - obecnie nie wiem, czy brak IP to efekt braku połączenia P2P, czy tego, że ktoś nie ma mnie w kontaktach


kDodatki pokazują "Nie ma Cię na liście" smile.gif zdaję się, że nie masz wyjścia i musisz je zainstalować (jeśli bardzo potrzebujesz paru "ficzerów") wink.gif poza tym, trudno mówić o tej wtyczce "nieoficjalna", bo i tak większość ludzi ją ma i jest uwzględniana przy wszystkich testach smile.gif partycja systemowa się sama przez nią nie zformatuje wink.gif
NelQ
Ja kDodatków używam już od daaaawna i nie miałem z nią nigdy żadnych problemów więc możesz przynajmniej spróbować jej poużywać.
m4t3k
QUOTE(Lwiczek)
QUOTE(nawara)
8. miranda pokazuje (nie wiem, czy nadal) numery GG, które mają nas na liście, a my nie mamy ich... to byłoby bardzo przydatne także w konnekcie smile.gif


AFAIR niedawno była o tym dyskusja i stanęło na tym, że jest to awykonalne, gdyż serwery GG nie udostępniają takiego info... Swoja drogą ciekawe jak to jest rozwiązane w mirandzie...

W sumie możnaby zrobić tak, że K będzie testował każdy numer po kolei, ale wtedy serery GG pewnie by nie wytrzymaly ;>

Stanęło na tym, że jest to bug gg i jest to wykonalne :>

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=35639#35639
Lwiczek
No dobrze, dobrze... nie doczytałem :>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.