Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pytania nowicjusza
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Bieniu
Witam wszystkich
Niedawno zaczela sie moja przygoda z Konnektem i jak na razie jestem ogromnie zadowolony. Mam jednak dwa pytanka, które wczoraj mi sie nasunely jak wertowalem forum. Powiem o co mi chodzi na przykladowym zrzucie z ekranu ktory wygrzebalem na forum.
http://www.konnekt.info/forum/download.php?id=421
Po pierwsze w jaki sposob w tym Konnekcie osobno jest siec Jabber a osobno WpKontakt? Jak takie cos zrobic??
Po drugie, w jaki sposob wlaczyc pasek z ikonkami ktore sie znajduja w prawym dolnym rogu listy kontaktow (tam gdzie jest Mute, SMS, zegarek i cos jeszcze)?

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam wszystkich.
NelQ
QUOTE(Bieniu)
(...) Po pierwsze w jaki sposob w tym Konnekcie osobno jest siec Jabber a osobno WpKontakt? Jak takie cos zrobic??

Nie da się ponieważ WpKontakt nie używa własnej sieci, tylko korzysta z Jabbera na serwerze jabber.wp.pl. Ale możesz osobno pogrupować kontakty z WpKontakt i innych serwerów (przez zwykłe zakładki grup).

QUOTE(Bieniu)
Po drugie, w jaki sposob wlaczyc pasek z ikonkami ktore sie znajduja w prawym dolnym rogu listy kontaktow (tam gdzie jest Mute, SMS, zegarek i cos jeszcze)?(...)

"Ustawienia" -> "Wtyczki" -> "Wybierz miejsce dla menu wtyczek" -> "Toolbar"
Bieniu
No tak ale na tym screenie jest osobna ikonka od sieci jabber a osobna od WpKontaktu. Dlatego wlasnie pytam bo mi sie to dziwne wydalo.
lhs
1. sklonuj wtyczkę kjabber.dll i nazwij ją np. WPK.dll;
2. w opcjach wtyczki wpisz serwer jabber.wp.pl, swój login i hasło.
NelQ
:oops: Nie wiedziałem, że tak można.
alberht
ikonki: konfiguracja > Wtyczki -> wybierz Toolbar zamiast Menu wink.gif
Bieniu
Dzieki wielkie za pomoc juz jest wszystko tak jak chcialem :-) Gdyby jeszcze dalo sie przesylac pliki przez tlena i wpkonekt to juz by bylo super.
sal_er
No dobra, ale ja mam problem:
mam dwa konta, jedno na jabberpl.org, a drugie na jabber.org. Pierwsze nie działa (chwilowo, przynajmniej ja nie mogę się tam połączyć). Skopiowałem kjabber.dll, nazwałem ją kjabber2.dll (bardzo oryginalnie ;P ). Skonfigurowałem ładnie wszystko w konnekcie, i połączyłem się.
jabberpl.org -> status dead
jabber.org -> status working

Ponieważ polski serwer jest u mnie domyślny, więc nie mogę gadać z ludźmi, bo on nie działa. Wkurzające to troszkę, że program "sam" sobie nie wybiera lepszej alternatywy (a przynajmniej tymczasowo sprawnej).

Jakieś rozwiązanie? Oprócz takiego, żeby zamienić dane w poszczególnych polach w ustawieniach?

PS. Beznadziejną sprawą jest to, że gdy podmieniam konta miejscami - wszystkie kontakty jabberowe znikają (synchro do serwera...).
Olórin
QUOTE
Jakieś rozwiązanie?

Mozesz mieć kontakty na 2 kontach te same.... ktoś Ci broni ? Albo możesz przenieść się na jakiś stabliny serwer :]

QUOTE
Ponieważ polski serwer jest u mnie domyślny, więc nie mogę gadać z ludźmi, bo on nie działa. Wkurzające to troszkę, że program \"sam\" sobie nie wybiera lepszej alternatywy (a przynajmniej tymczasowo sprawnej).

???? Jabber to sieć zdecentralizowana, na każdym serwerze masz inny JID, więc co ty chcesz ? zaśmiecać twoim kontaktom listę 2 kontem ?
sal_er
QUOTE(Olórin)
QUOTE(sal_er)

Jakieś rozwiązanie?

Mozesz mieć kontakty na 2 kontach te same.... ktoś Ci broni ? Albo możesz przenieść się na jakiś stabliny serwer :]
W sumie nikt mi nie broni :P I tak też zrobiłem - jestem teraz na jabber.org.

QUOTE(Olórin)
QUOTE(sal_er)
Ponieważ polski serwer jest u mnie domyślny, więc nie mogę gadać z ludźmi, bo on nie działa. Wkurzające to troszkę, że program \"sam\" sobie nie wybiera lepszej alternatywy (a przynajmniej tymczasowo sprawnej).

???? Jabber to sieć zdecentralizowana, na każdym serwerze masz inny JID, więc co ty chcesz ? zaśmiecać twoim kontaktom listę 2 kontem ?
Nie do końca o to mi chodziło... Ale niech Ci będzie - zrezygnowałem z jabberpl.org.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.