Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Propozycja - UPnP
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
klechu
Witam wszystkich!
Konnekta urzywam juz od dluzszego czasu i czesto napotykam jeden problem - plik nie wysle sie bo obje osoby sa za natem, moge oczywiscie przeforwardowac port ale mam neostrade w zwiazku z czym ile razy zrestartuje router mam na nim inny adres ip - ktory trzeba by recznie wstukac do programu :( a konkretnie do ustawien ktransfera.
Fajne rozwiazanie tego problemu znajduje sie w azureusie (klient bittorrent) firmy aelitis. Mianowicie wiekszosc routerow jest w statnie po odpowiedniej konfiguracji zmapowac port na zadanie (przekazujac dane portu do klienta,) a nastepnie zamknac go gdy nie jest urzywany dzieki wlasnie UPnP. Moze wartoby bylo napisac wtyczke ktora kozystalaby z tej mozliwosci i automatycznie otwierala i zamykala odpowiednie porty.
Nie robie tego poniewarz sam nie umiem zbyt dobrze programowac w srodowisku windows, propozycje zostawiam tutaj poniewaz nie mam konta na forum a prawdopodobnie czesto sie tu pojawiac nie bede.
Dzieki chociaz za przemyslenie tej propozycji
--
Pozdrowienia,
Klechu

PS. Zycze udanego sylwestra wszystkim uzytkownikom Konnekta ;)
PPS. Sorki za orty ;(
Olórin
Dołączam się do propozycji
Lukas77
Jesli chodzi o uPNP to z tego co wiem nie jest to za bardzo bezpieczne, wszyscy zalecaja wylaczyc ta opcje w XP. Nie wiem czy o to w tym watku chodzi i nigdy sie nie zglebialem w to zagadnienie, ale UPNP mam zawsze wylaczone...
Pozdrawiam
Olórin
Tu chodzi o klienta UPnP, nie serwer a to zasadnicza różnica. Wiele routerów sprzętowych to obsluguje smile.gif
Lukas77
a, to przepraszam ;-) W takim razie też jestem za...
klechu
Jezeli zatem nie tylko ja jestem zdania ze takie cos uprosciloby zycie wielu urzytkownikow czy moge prosic jakas zarejestrowana osobe o rozpoczecie takiego tematu w pokoju propozycje (czy sugestie - nie pamietam jak on sie nazywa)?

--
Pozdrowienia
Klechu
Olórin
Wątek przeniosłem wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.