Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dzielnik v2.0 ;)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
froger_mcs
Hmm nie wiem czy to juz bylo (nie znalazlem) ale proponuje zrobic cos takiego jak dzielnik tyle ze do wiadomosci graficznych tongue.gif poniewaz nie kazdy chyba ma ustawiony limit na 255 kB a nieraz poprostu nie chce sie tlumaczyc jak to trzeba zrobic tongue.gif
daroc
Tiaa... Racja, mało kto w ogóle wie, że w GG da się zmienić COKOLWIEK. (Może poza hasłem? - Do profilu oczywiście...)
Z drugiej strony jednak nie wiem, jaki to by miało sens. Bo skoro ktoś sobie ustawia limit (z jakiejkolwiek przyczyny), to nie po to, aby ktoś mu zaraz wysłał podzieloną grafikę zajmującą 200 razy więcej.
Mam kolegę, który, gdy używa kompa poza domem, łączy się z Internetem za pomocą komórki - przez GPRS, gdzie płaci bodajże 56 gr za każde 100 KB danych. I teraz pomyśl sobie, jaki wqrzony by był, gdyby nieświadomy tego, co czyni, użytkownik Konnekta z ustawionym automatycznym dzieleniem wiadomości graficznych nagle wysłał mu grubo ponad jednomegabajtową bitmapę... :x
froger_mcs
hmm moznaby wiec ustalic jakis staly limit w konnekcie ktory mialby np. maksymalna wielkosc wiadomosci na 500 kb (lub te magiczne 255 wink.gif )
daroc
Nie rozumiesz...
Ta bitmapa to był tyko drastyczny przypadek. Kolega ustawił sobie limit na 1 KB (nie da się 0), ponieważ nie chce, aby wysyłano do niego wiadomości graficzne. Jeśli chciałby "trochę grafiki", to ustawiłby sobie np. na 10 KB. - Takie jest jego życzenie.
Korzystając z GPRS-a, może siedzieć na GG przez cały dzień, a zapłaci za to... 50 gr? Natomiast wysłanie jednego obrazka o rozmiarze 100 KB to już kolejne 50 gr...
Zresztą nie wiadomo, w jaki sposób zostanie to wykorzystane. Ciągłe odbieranie podzielonych obrazków, nawet po 200 KB każdy, wcale nie byłoby miłe. Innymi słowy - umożliwiałoby blokowanie łącza użytkownika GG, już nie mówiąc o nabijaniu komuś rachunku w przypadku wymienionego gprsa.

Ja jestem na nie, z mojej strony EOT.
lipa
QUOTE(daroc)
Korzystając z GPRS-a, może siedzieć na GG przez cały dzień, a zapłaci za to... 50 gr? Natomiast wysłanie jednego obrazka o rozmiarze 100 KB to już kolejne 50 gr...

hmmm... przepraszam za mały off-topic, ale zaintrygowało mnie to troszkę. Nie bawiłem się wcześniej w GG na komórce. To faktycznie tak tanio wychodzi? tak mało danych jest wysyłane podczas rozmowy?!
NelQ
Tak. Zreszą jest taki programik - Tam-Tam (GG na komórkę). Na jego stronie jest przybliżone zestawienie ile zajmują wysyłane wiadomości. Znając cenę za paczkę danych przez GPRS można łatwo obiczyć ile wyjdzie.
Olórin
Nonsens - i co by tą bitmape sklejało ? Zresztą przez GGImage przechodzą i megabajtowe pliki wink.gif
Fanatyk
a duuuże pliki zawsze można przesłać jako... plik! biggrin.gif
Aule
lipa: Tam-tam jest całkiem ciekawy, tylko, że ustawia opis na : 'Tam-tam - GG w komórce', czy jakoś tak, przez co troche denerwuje.
Zawsze można używać Papli (hmmm... ile ja na to kasy straciłem kiedyś tam wink.gif) A i konfiguracja i możliwości są nawet nawet smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.