Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Low Level Format
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
NelQ
PILNE!!
Szukam programu do robienia "Low Label Format'u". (Rodzaj bardzo dokładnego formatowania dysku twardego.)

EDIT:
Być może Low Level. Nigdy nie robiłem i kumpel mógł pomieszać coś z nazwą. Dzięki lhs
lhs
Low Level chyba.
mefju
Z tego co mi wiadomo to formatowanie niskiego poziomu należy robić TYLKO oprogramowaniem dostarczonym od producenta napędu.

Chyba, że moje wiadomości są nieaktualne.

Wspomniany soft raczej powinien być na stronach producenta. Jak będziesz mieć problem ze znalezieniem to polecam przejrzeć archiwum grupy pl.comp.pecet
piotr.ek
Kiedys biosy mialy taka funkcjonalnosc, jak format niskiego poziomu smile.gif

Jakis czas temu robilem taki format na starym dysku Seagate'a o pojemnosci 1.7gb jakims 'ruskim' programikiem (nazwy nie pamietam) w celu usuniecia kilku bad sectorow. O dziwo, dal rade - windowsowy skan powierzchni, jak i pozniejszy zapis na dysku przebiegal bez zajakniecia smile.gif Z tym, ze oczywiscie trzeba bylo wpisac odpowiednia ilosc sektorow, cylindrow czy czego tam w programie (okreslone na naklejce na dysku), ktory dzialal jedynie w czystym dosie (start z dyskietki)...

Niestety - dysk zabilem pozniej wlasnorecznie zamieniajac napiecia - 5v na 12 i odwrotnie 8) Gdyby nie to, pewnie jeszcze by smigal...
NelQ
Wiecie co. Z tego co czytałem to LLF nie jest zbyt bezpieczny. Chyba wyczyszczę go w ten sposób, że użyję opcji delete partition and secure erase z Partition Magic'a 8. Na pewno jest to bezpieczniejsze smile.gif
piotr.ek
Jest o tyle niebezpieczny, ze zle przeprowadzony (zle wpisane dane) zmieniaja strukture dysku. Poza tym luzik - robilem na kilku dyskach po kilka razy i nic im sie strasznego nie dzialo.

Jezeli chcesz po prostu porzadnie wyczyscic dysk, to trzeba bylo tak od razu - pelno w necie programikow do skutecznego kasowania plikow. Np. http://www.heidi.ie/eraser/
hmi3l
Pogoogluj troche z haslem: MAXLLF smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.