Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Błąd opisów kontaktów z GADU-GADU!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
moskit2
Zauważyłem jeden niepokojący błąd w module gadu-gadu. Zdarza się nieregularnie i nie wiem dlaczego, ale jest dość denerwujący. Już pisze jaki to bład a później wyjaśnię czemu jest denerwujący.

Zdarzają się momenty gdy nie dowierza mi się opisy na liście kontaktów gadu-gadu (w oknie rozmowy też). Tak się dzieje zazwyczaj gdy osoba zmienia tylko opis. Po prostu zostaje stary [jak usunie opis, to tez zostaje stary].
Jak to zauważyłem?
Ano to jest ta część mojego postu w której pisze o sprawie która mnie zdenerwowała. Moja kobieta miała bardzo wkurzający opis na mnie. Chciałem żeby go zmieniła. Powiedziała że OK. Jednak opis zostawał i zostawał. Po czym wkurzałem się mocniej i rozmawiałem z nią o tym, ona się broniła że zmieniła, a ja widziałem ten sam. Musiałem zrestartować konnekta.
Innym razem miała wstawic jakis miły opis w moim kierunku. Nie zobaczyłem go dopóki nie zrobiłem restartu konnekta. Samo ponowne połączenie nie wystarczyło.

Pozdrawiam
Marek. N.

PS Nie sprawdzałem czy ten błąd występuje również w innych komunikatorach.
mleko
tez tak nieraz mam sad.gif ale tylko na Konnekcie - na oryginalnym gg wszystko ok jest
mefju
Potwierdzam - kiedyś zagadałem do brata w sprawie opisu, a on na to że już dawno takiego opisu nie ma... :/
Olórin
Ile macie osób na liście? z tego co wiem to serwer gg przestaje wysyłać info o zmianie statusów po przekroczeniu jakiejś magicznej liczby :>
kaufman512
ja mam 20 osób na liście z sieci GG i nie mam takich kłopotów smile.gif widać Wy musicie mieć grubo ponad 200 :L
moskit2
No to może być myśl.
Ale czy aby napewno?
Na konnekcie mam 256 kontaktów, w tym troche samych komórek i jakas mała część innych niz gg.

samego GG pewnie z 200 bedzie. Aktywnych mam średnio około 20.

Gdzie mogę się dowiedziec dokładnie jak to jest z tymi opisami?
Bo na zwykłym kliencie gg nigdy mi sie cos takiego nie zdarzało.
moskit2
Czy ktoś wie dokładnie dlaczego tak sie dzieje? Czy to rzeczywiście jest wina zbyt duzej ilości kontaktów?
Jak tak to jako to jest ilośc i na jakiej zasadzie server gg decyduje czyj status mi zmieni a czyj nie :/
Moja dziewczyna jest pierwsza na liscie.
Z Gadu-Gadu.exe nie miałem takich problemów. Mimo tego że miałem na nim wieksza liste kontaktów (grałem wtedy w mohaa i miałem ludzi z kazdego liczacego sie klanu, wiec troche tego bylo)
a na konnekcie dzieja mi się własnie takie rzeczy....

help me... albo help konnektowi
case
jak na moje oko [wsparte krotkimi testami], w chwili zmiany statusu z:

- ukryty z opisem na niedostepny bez opisu

czy tez:

- niedostepny z opisem na ukryty bez opisu

serwer gg nie przesyla zadnej informacji, powodujac w ten sposob mylace przeklamania (nie powinno byc wyswietlonego opisu, a jest)..

jednak przypadek, ze ktos zmienil opis, a my nadal widzimy stary, jest dla mnie dosc zagadkowy i nie spotkalme sie z czyms takim.. :roll:
NelQ
QUOTE(moskit2)
Czy ktoś wie dokładnie dlaczego tak sie dzieje? Czy to rzeczywiście jest wina zbyt duzej ilości kontaktów?
Jak tak to jako to jest ilośc i na jakiej zasadzie server gg decyduje czyj status mi zmieni a czyj nie :/
Moja dziewczyna jest pierwsza na liscie.
Z Gadu-Gadu.exe nie miałem takich problemów. Mimo tego że miałem na nim wieksza liste kontaktów (grałem wtedy w mohaa i miałem ludzi z kazdego liczacego sie klanu, wiec troche tego bylo)
a na konnekcie dzieja mi się własnie takie rzeczy....

help me... albo help konnektowi

Dzieje się tak dlatego, że serwery GG po przekroczeniu pewnej ilości kontaktów (niestety nie pamiętam ilu) nie wysyłają opisów kontaktów prezkraczających tą liczbę. Nie ma tu znaczenia kolejność kontaktów na liście. I nie jest to wina Konnekta, ale tylko i wyłącznie serwerów GG. W zwykłym GG dzieje się dokładnie to samo.
mefju
o sorry że nie odpowiadałem - nie siedziałem ostatnio na forum biggrin.gif
otóż muszę was rozczarować - mam około 30 kontaktów z GG. W sumie z jabberem i tlenem to wyjdzie poniżej 40...
więc to raczej z magiczną liczbą ma mało wspólnego... :/

uprzedzając ewentualne komentarze: bug z opisem mi się nie przewidział :]
jareq
U siebie na liście mam ponad 100 ale takiego problemu nie odnotowałem (sprawdzałem)
dwiekopy
ja mam tylko 10 osob i tez mam z tym problem. gdy mialem gg (dlugo) nie zauwazylem czegos takiego
kyro
Prosty wniosek - to napewno jest wina Konnekta. Jeśli nie to ta magiczna liczba o której mówicie jest chyba losowana :]
jareq
To jest wina serwerów GG a co do ilości to pewnie zależy od tego przez jaki serwer się łączymy :wink:

KONNEKT JEST NIEWINNY!!
j00gi
pamietam jak mialem gg ciagle opis pozostawal ten co kiedys mialem,
wszyscy domnie mowili zebym juz go zmienil !!!ja zmienialem ale unich sie nie zmienial pozostawal ten sam wtedy cos porobilem w katalogach gg i sie problem rozwiazal ale co to niewiem wiem ze kasowalem jakies pliczki ale jakie to nie pamietam i wiem ze zostaja na serwerach gg opisy i jak ktos wezmie najpier niedostepny w gg i pozniej wylaczy gg z paska po prawej to i tak jakis opis bedzie tak jak by on se sam wybieral
ps.!! a w konnekcie umnie mam 50 osob i jakos nic takiego nie zauwazylem jedynie zecz taka jak opisalem powyzej bo u niektorych mam ten sam ciagle opis a oni maja inny i tez musza cos tam robic w gg zeby bylo ok .
a i najczesciej to sie pojawia u osob ktorzy maja wlasna siec na 3-4 osoby podzielona
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.