Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowe K.Notify - bug
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
hmi3l
Zaktualizowalem k.notify do najnowszej wersji + posiadam karte graficzna obslugujaca maksymalnie 24bpp (i810). W tym trybie prawie wszystkie notifiery ktore NIE korzystaja z alpha wyswietlaja sie niepoprawnie (w starszej wersji bylo ok), natomiast, te ktore wykorzystuja przezoczystosc - nie pokazuja juz komunikatu, ze 'skorka wymaga 32bit. glebii kolorow'. Nie mam mozliwosci sprawdzenia, czy na 32 bitowej glebii jest wszystko ok. Gdybyscie mogli w miare mozliwosci sprawdzic k.notify w trybach 16bpp, 24bpp i 32bpp bylbym wdzieczny. Pozdrawiam.

Załączniki

kyro
U mnie jest wszystko wporządku. Kiedy włączam np. CS`a to na dole wyskakuje mi ,że skórka potrzebuje 32bpp koloru chociaż mam tak ustawione. Wszystko działa poprawnie i nie mam takiego błędu jak pokazujesz wyżej. Wersja K.Notify 0.4.7.1
kyro
Jednak kiedy przełączyłem na 16bpp wszystko się porąbało. Albo wogóle nie chciało wyświetlać skórek (tych z alpha) albo były wyświetlane z błędem np. XP Silver (bez alpha).

Załączniki

hmi3l
Dziekuje za odpowiedz. Zastanawiam sie tylko czy to kwestia problemow z devil.dll, czy tez z samym K.Notify. Rozumiem, ze sprzet, ktorego uzywam jest archaiczny, ale standardowa przegladarka obrazkow w Windows XP bez probemu wyswietla pliki *.png z kanalem alpha w nizszych trybach niz 32bpp. Panowie programisci, moge poznac wasza opinie w tej sprawie?
hao
KNotify byl na szybko skompilowany z nowymi wersjami biblioteki Devil...Efekt niestety jest taki jaki widać. Problem na pewno jest do naprawienia, proszę o cierpliwość smile.gif
hmi3l
Ok, znalazlem tymczasowe rozwiazanie sprawy:

1. Kowertujemy plik graficzny skorki z *.png na *.bmp
2. Usuwamy z pliku *.ini (z sekcji [background]) linijke: file='nazwa pliku'
3. Wywalamy linijke: mask=alpha
4. Opcjonalnie zapelniamy wolna przestrzen obrazka kolorem: #FF00FF
(dla uzyskania przezroczystosci w tym miejscu) oraz pakujemy linijke (do [background]): transparent=true
5. Plik *.ini i plik *.bmp musza miec taka sama nazwe!

Mam nadzieje ze to pomoze wszystkim, ktorzy maja podobny problem do mojego i poki Hao nie wyda nowej wersji K.Notify. Pozdawiam smile.gif
NelQ
QUOTE(hmi3l)
(...)
5. Plik *.ini i plik *.bmp musza miec taka sama nazwe!
(...)


Niekoniecznie. Wystarczy, że w [background] podasz nazwę pliku graficznego w file=.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.