Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wolno się ładuje.Nie dostarcza widomości. -pomocy
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
gremlin
Witam. jestem początkującym konnekterem i mam dwa problemy:

1.Teoretycznie konnekt pokazuje kto jest ukryty tak? W takim razie czemu jak mam 40 osób na liscice to zawsze pouruchomieniu konnekta przez 10-czasem 15 min połowa osób jes niewidoczna 9czerwone słoneczko z zapytajnikiem) a dopiero potem ustawia się tak jak powinno być-czyli maleje liczba osób dostępnych?
2. czasami podczas normalenj rozmowy wyskakuje mi napis że nie może dostarczyć widamości mimo ze ciągle rozmawiam z osobą.

mam najnowszą wersję konnekta i winXP..
MiLKA
1) to nie jest pokazywanie ze ktos sie ukrywa, tylko, ze nastapila aktywnosc kontaktu, np. poprzez zmianu opisu (dzieje sie to takze przy logowaniu, jesli serwer GG wysle informacje o statusiu poza lista startowa)
2) wina serwera GG. Na normalnym GG tego nie widac, bo on czegos takiego nawet nie ma jak informowanie o nie dotarciu wiadomosci. Zdarzea sie to czesto w okresach swiatecznych
gremlin
Dzieki, będe miał to na uwadze.
misieknr1
QUOTE(MiLKA)
2) wina serwera GG. Na normalnym GG tego nie widac, bo on czegos takiego nawet nie ma jak informowanie o nie dotarciu wiadomosci. Zdarzea sie to czesto w okresach swiatecznych


szczerze mówiac to zaczynam watpic czy to tylko wina serwerów gg ... Normalny komunikator gg dostarcza wiadomosci normalnie. ps. uzywałem gg na tych samych serwerach co konnekta i w tym samym czasie (na 2 kompach) i było widac róznice
Lukas77
A ja nie wątpie, dzisiaj ok. 8:00 rano moja dziewczyna wysłała mi kilka wiadomości na GG, byłem niedostępny więc powinny sobie leżeć na serwerze, po połączeniu się nic nie dostałem. Zrobiłem sobie test ok. 11:00 wyłączyłem K. i z 2 numeru wysłałem sobie wiadomość, włączyłem program i nic nie dostałem.

OT: Gadam sobie tak ze znajomymi i tłumacze żeby chociaz na tlena przechodzili bo GG to szajs jakich mało, teraz testują VoIP wiec może czekają nas wieksze niespodzianki (11 gr. za minute na stacjonarne {b]wow[/b] to daje 2gr oszczędności na impulsie wzg. TPSA lol )... Chciałbym doczekac czasów kiedy gg.dll nie bedzie juz potrzebne :|
misieknr1
QUOTE(Lukas77)
A ja nie wątpie, dzisiaj ok. 8:00 rano moja dziewczyna wysłała mi kilka wiadomości na GG, byłem niedostępny więc powinny sobie leżeć na serwerze, po połączeniu się nic nie dostałem. Zrobiłem sobie test ok. 11:00 wyłączyłem K. i z 2 numeru wysłałem sobie wiadomość, włączyłem program i nic nie dostałem.

Niedostałes tych wiadomosci ponieważ serewery gg niedostarczaja wiadomości do nieaktywnych (czasami do niedostepnych ;/ ). A mi chodzilo o to, że wiadomości niedochodza (lub dochodza z duzym opóznieniem) do osób aktywnych, i co dziwne dzieje sie to tylko u użytkowników K ;/
dulek000
QUOTE(misieknr1)
i co dziwne dzieje sie to tylko u użytkowników K ;/


Nie. Wysłałem do użytkownka GG i też nie doszło :?
misieknr1
QUOTE(dulek000)
QUOTE(misieknr1)
i co dziwne dzieje sie to tylko u użytkowników K ;/


Nie. Wysłałem do użytkownka GG i też nie doszło :?

wysłałes z K do GG czy z GG do GG ??
Lukas77
Ale pomyśl tak na "chłopski rozum"... Konnekt wysyła wiadomość na serwer GG, erwer GG wysyła ją do uż. który jest dostępny, jesli nie jest dostepny trzyma wiadomości by wysłać je kiedy dostępny się zrobi... no więc skąd serwer GG ma wiedzieć że ta wiadomość wyszła z Konnekta? Przecież K chyba nie trzyma sobie jej żeby za pomocą funkcji random wysłać ją po jakimś tam czasie...
---
Kiedyś ktoś na forum też miał taki problem, że ma opóźnienia z K a z GG nie... zaproponowałem mu test, zsynchronizowalismy zegary systemowe i co 30 sek wysyłalismy wiadomości o treści np 30 i 00 - no i żadna nie doszła opóźniona więcej niż 1 sek. Praktycznie zawsze wina leży po stronach serwerów GG lub łącza., Jakie masz pingi i czy czasem nie zrywa Ci połączenia???
misieknr1
QUOTE(Lukas77)
Jakie masz pingi i czy czasem nie zrywa Ci połączenia???
ping jest dobry a co do poładzenia to zrywa i to często

QUOTE(Lukas77)
Konnekt wysyła wiadomość na serwer GG, erwer GG wysyła ją do uż. który jest dostępny, jesli nie jest dostepny trzyma wiadomości by wysłać je kiedy dostępny się zrobi...
Dobra ale niewiadomo czy np wtyczka Kgg niewykonuje 20 innych zadan najpierw a potem dopiero wysyla wiadomosc


edit. juz wiem czemu wiadomosci niedochodza na czas u mnie... miałem ustawionego timeout'a na maksimum czasu i w chwili kiedy niebyłem połaczony z siecia GG ikonka pokazywała ze jestem całyczas dostepny. teraz zostaje tylko sprawa ciągłego rozłaczania sie z gg :?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.