Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "wyświetl jako"
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
nawara
ostatnio zauważyłem dośc denerwującą sprawę
cała sprawa dotyczy okna "dodaj kontakt":

wpisujemy kolejno
1. imię
2. drugie imię
3. nazwisko
4. ksywa

później wybieramy "wyświetl jako"

dostępne są następujące wybory:
1: <nic>
2: "ksywa"
3: "pierwsze imię"<spacja>"nazwisko"
4: <pierwsza litera imienia><spacja>"nazwisko"

Dopiero po dokonaniu jakiegokolwiek wyboru zapełnia się pierwsza linijka, przy czym jej wartośc jest identyczna z linijką 4. To primo.
Secundo:
Dlaczego nie pomyślano o najprostszym wyświetlaniu, czyli
<imię><spacja><nazwisko> ? To jest IMHO najprostszy i najlepszy sposób prezentacji kontaktów. No, chyba, że to miała być ta pierwsza pusta linijka :-)

Najnowszy oficjalny konnekt, Windows XP professional
Sija
Ustawienia -> Interfejs -> Formatowanie pol -> [Propozycje domyslnie wyswietlanej nazwy w oknie "Wiecej"]
nawara
QUOTE(Sija)
Ustawienia -> Interfejs -> Formatowanie pol -> [Propozycje domyslnie wyswietlanej nazwy w oknie \"Wiecej\"]


No OK. Jednak tejże opcji nie ma w "normalnej" wersji konekta, a ja jestem za tym, żeby zwykły użytkownik musiał jak najmniej grzebać w konfiguracji. Program powinien dawać możliwości konfiguracyjne, ale ustawienia domyślne powinny być najbardziej optymalne.

Stąd:

1. uważam, że <imię><spacja><nazwisko> powinno być standardowym sposobem wyświetlania bez konieczności ingerencji użytkownika w konfigurację (jest to chyba najbaredziej popularny sposób wyświetlania i najbardziej pożądany przez zwykłego użyszkodnika)

2. w dalszym ciągu zastanawia fakt, dlaczego pierwsza linijka jest pusta, a zapełniona jest dopiero po drugim jej otwarciu i to w dodatku wartością z innej...
NelQ
QUOTE(nawara)
No OK. Jednak tejże opcji nie ma w \"normalnej\" wersji konekta, a ja jestem za tym, żeby zwykły użytkownik musiał jak najmniej grzebać w konfiguracji. Program powinien dawać możliwości konfiguracyjne, ale ustawienia domyślne powinny być najbardziej optymalne.
(...)


Dla Ciebie taki sposób jest najbardziej optymalny, ale ilu użytkowników tyle innych pomysłów na optymalne ustawienia. Dlatego każdy musi ustawić sobie tak jak jest JEMU najwygodniej. IMHO oczywiście.
jareq
Racja.
A jeśli Ci nie odpowiada żadna z tych kombinacji w polu "Wyświetl jako" możesz sobie wpisać co chcesz...
Jedyne co bym z tym zrobił to poszeżył okienko bo jeśli się wpisuje Imię (ew. Ksywkę) oraz Nazwisko to sie to wszystko nie mieści (na rozwijanej liście nie widać wszystkich możliwych kombinacji wyświetlania - ucina) wink.gif
patefoniq
Tu sie przychyle do wypowiedzi autora. Tym bardziej, ze na tej rozwijanej liscie i tak 2x powtarza sie opcja "Nazwisko imie", wiec czemu nie zastapic tego jednego razu "Imie Nazwisko". Bylyby wtedzy 4 optymalne rozwiazania: "Imie Nazwisko", "Nazwisko Imie", "Litera-Imienia Nazwisko" i "Ksywa/UID"...

Edited:
QUOTE(jareq)
Racja.
A jeśli Ci nie odpowiada żadna z tych kombinacji w polu \"Wyświetl jako\" możesz sobie wpisać co chcesz...
Jedyne co bym z tym zrobił to poszeżył okienko bo jeśli się wpisuje Imię (ew. Ksywkę) oraz Nazwisko to sie to wszystko nie mieści (na rozwijanej liście nie widać wszystkich możliwych kombinacji wyświetlania - ucina) wink.gif

Jesli chodzi o to, to jest to ustawienie statyczne. To tak jak ja mam w telefonie. Jedna osobe wole miec jako "Krzysia Kowalskiego", a inna jako "Witaminex'a".
daroc
IMO jeżeli wpiszę dla kontaktu ksywę "daroc", a potem z listy wybiorę "daroc", to po zmianie ksywy nazwa wyświetlana powinna być także zmieniona! A nie jest...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.