Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt pożera 20mb Ramu!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Lethspell
Nie wiem czy zauważyliście ile cennej pamięci ram pochłania dla siebie Konnekt. Wg mojego windowsa jest to aż 19-23mb :x
STRASZNE :!:

Nie wiem ile bierze samo "oryginalne" GG.....
Olórin
To przerażające. Będą mi sie koszmary śniły z tego powodu.
Logan
Nie rozumiem ironii w powyzszej wypowiedzi.
Zostalo zgloszone cos co nie odpowiada uzytkownikowi i zostal za to w ten sposob potraktowany.
A teraz do rzeczy, mam ten sam problem. Moze dla ludzi ktorzy maja ze 2ghz procka i z 512 ramu. Ja mam tylko 433mhz i 128 ramu, uzywajac konnekte szykbo spadaja mi zasoby systemowe co prowadzi do tego, ze co pare godzin musze restartowac kompa, bo zaczyna w wyrazny sposob przycinac mi sie winamp. Uzywalem przez bardzo dlugi czas powergg i tego nie bylo.

ps. Nie napisalbym tego gdybym mial gdzies konnekta ale ja mam nadzieje ze to sie poprawi bo uwazam ten komunikator za bardzo dobry, a na pewno lepszy niz wszystkie inne.
Voltan
U mnie Konnekt zżera ok 13 mb. W porównaniu z 25 mb gg to bardzo dobry wynik 8)
hao
QUOTE
Nie wiem czy zauważyliście ile cennej pamięci ram pochłania dla siebie Konnekt. Wg mojego windowsa jest to aż 19-23mb

Wszystko zależy od ilości uruchomionych wtyczek.
Z resztą, nie wiem jakiego systemu używasz, ale np. w linii NT program aktualnie używany otrzymuje tyle pamięci ile w danej chwili potrzebuje... W efekcie chwilowe zużycie przy intensywnym korzystaniu może nawet i przekraczać 30 MB (dużo okien rozmowy), o tyle gdy zaczniesz korzystać z innych programów pozostawiając K w tle sporadycznie odbierając/odpowiadając na wiadomości zużycie znacznie spadnie...

QUOTE
uzywajac konnekte szykbo spadaja mi zasoby systemowe co prowadzi do tego, ze co pare godzin musze restartowac kompa, bo zaczyna w wyrazny sposob przycinac mi sie winamp. Uzywalem przez bardzo dlugi czas powergg i tego nie bylo.


Jak łatwo się domyśleć nie jest to zamierzone działanie... Upewnij się, czy masz najnowsze wersje programu i wtyczek, ew. spróbuj wyłączyć którąś z nich... Swego czasu wzrost zużycia powodowała funkcja sprawdzania połączenia w kDodatkach - proponuję więc ja wyłączyć...

QUOTE
Nie rozumiem ironii w powyzszej wypowiedzi.
Zostalo zgloszone cos co nie odpowiada uzytkownikowi i zostal za to w ten sposob potraktowany.


Przypominam, że to forum użytkowników, a nie oficjalny support. Przyznam, że kolega Lethspell napisał to na tyle zabawnie, że sam nie zastanawiałem się czy tak nie odpisać biggrin.gif
kyro
QUOTE(hao)
Wszystko zależy od ilości uruchomionych wtyczek.

Mam u siebie uruchomione prawie wszystkie wtyczki i zżera mi tylko 11 mega ramu. Coś więc tu się nie zgadza. Orginalne gg pochłania zaś tylko 4-5 mega ramu.
Aule
Masz prawie wszystkie, więc może te 'prawie' to właśnie to coś co tak pamięć zawala.
kyro
Nie mam włączonych:
- Kjabber
- KLAN
- dwutlenek
- kStatus *
- NetCommUtilPlugin *

* Dwa ostatnie nie chcą się wogóle uruchomić.
kyro
Na moje skromne oko to te dwie pierwsze wtyczki będą powobem zjadania tak dużej ilości Ramu.
Olórin
QUOTE
NetCommUtilPlugin
yyyy.....co to takiego ?
kyro
Sam bym chciał wiedzieć co to takiego. Nie chce się za cholere uruchomić. Może jakiś źle przegrany plik ? Nie wiem ale np. u mnie nie ma żadnych problemów z łączeniem się i innymi rzeczami które u wszystkich występują. Może to jest przyczyna. Nie wiem. Pokombinujcie smile.gif

Załączniki

daroc
Ja, ściągając Konnekta, liczyłem na zgrabny program, który będzie chodził dobrze na słabej maszynie i przy moich 32MB RAMu... :roll: Hm... pozostaje mi - widocznie - jedynie wyłączenie Konnekta, gdy chcę posłuchać muzyki lub poprzeglądać strony internetowe... :shock:
hao
K nie zostało raczej stworzone z myślą o takiej specyfikacji, ale znam przypadki działania na takim sprzęcie nawet zgrabnie...
Lethspell
Może warto by zrobić nowe wersje konnekta "Medium" i "Lite" uwzględniając posiadany sprzęt potencajlnych użytkowników. Np. Lite - czarnobiały bez animacji, czysty tekst i tabelki smile.gif
Olórin
Kolory tu nic nie zmienią. Jak chcesz to wyłącz kieview i już pare mega z głowy wink.gif
dulek000
QUOTE(Lethspell)
Może warto by zrobić nowe wersje konnekta \"Medium\" i \"Lite\" uwzględniając posiadany sprzęt potencajlnych użytkowników. Np. Lite - czarnobiały bez animacji, czysty tekst i tabelki smile.gif


Wywal kIEview i kStyle. Na pewno pomoże tongue.gif
.misiek
przy okazji możesz zmniejszyć okienko do rozmiarów "xx-small" i wtedy też je mniej RAM'u, u mnie przy połowie zasłąnietego pulpitu k zjada 26MB <1280x1024> a jak jest sam w rogu malutki to zjada nie więcej niż 10MB, bez wyłączania wtyczek etc smile.gif
hao
Skoro już tniemy tak ortodoksyjnie, wyłącz "Buforowanie listy kontaktów"... Oczywiście wyłączamy zbędne wtyczki, w tym kieview i kstyle (mozesz zostawic sobie jakis lekki styl z nieduza iloscia ikon :])...
gordonfreeman
E to się dziwię, bo aktualnie u mnie zuzywa 3 396K patrząc z menedżera urządzeń. Ale co najważniejsze nie używam kIEview bo to na 100% sporo używa.
orc
A wracając do tematu

konnekt.exe 4 500 kb jak nie gadam, 7 600 przy rozmowie z jednym gosciem.
Lethspell
Oki pomogło dość znacząco ...
kyro
Może chodzi tutaj najbardziej o konfiguracji sprzętu na jakim jest odpalany Konnekt. To nie jest głupie rozumowanie a sam Konnekt nie ma tu nic do rzeczy.
Logan
Zrezgygnowalem z konnekta (niestety).
Zjada za duzo zasobow systenomych, nie po to go sciagalem zeby wylaczac wtyczki bo po tym zabiegu to bedzie normalne gg.
Olórin
QUOTE
zeby wylaczac wtyczki bo po tym zabiegu to bedzie normalne gg.

Konnekt lajtowy też jest konnektem, ale nikogo siłą nie będziemy zmusząć...
NelQ
Ja nawet gdybum miał używać SuberMegaLite Konnekt (wtyczki wymagane + GG / Jabber) to i tak używałbym Konnekta, bo na widok GG mam odruch wymiotny ;P
Lethspell
QUOTE(NelQ)
Ja nawet gdybum miał używać SuberMegaLite Konnekt (wtyczki wymagane + GG / Jabber) to i tak używałbym Konnekta, bo na widok GG mam odruch wymiotny ;P



Więc odczuwam to samo. Jakoś nie tęskno mi za przepełnionym reklamami bublem z mnóstwem bugów.
mgr.Dlugi
No co wy ludzie przeciez gg jest wspaniale (joke)
Lethspell
Taaakkk szczególnie te reklamy w każdym wolnym polu ....
mgr.Dlugi
Jakie tam reklamy zaledwie kilka banerkow tu i tam tongue.gif czy to wam az tak przeszkadza bo mi wcale dlatego przezucilem sie na konnekt
kyro
Gadu-Gadu jest proste jak struganie kija :] I właśnie dlatego przeniosłem się na Konnekta. Popprostu o wiele więcej rzeczy można skonfigurować i to mi się właśnie w nim podoba !
Sija
QUOTE(kyro)
Gadu-Gadu jest proste jak struganie kija :] I właśnie dlatego przeniosłem się na Konnekta. Popprostu o wiele więcej rzeczy można skonfigurować i to mi się właśnie w nim podoba !


wszyscy sie z tego powodu cieszymy, ale to chyba nie jest temat o tym traktujacy...
Dibo
hm... ja osobiscie wole AQQ, ale i ono ma wady, mimo ze zuzywa tylko 1,8 MB to za to zbyt bardzo obciąza procesor, moze to dlatego ze zostalo napisane w malo wydajnym jezyku - Delphi. Konnekta mam od 2 dni, jest fajny, zuzywa malo zasobow, np taki tlen to 30 MB, ale troche mi tu brakuje, np. wysylanie plikow do Tlena, jakies skórki, integracja stanów Tlena z GG (trzeba recznie kazdy ustawiac)
.misiek
Pośrednim rozwiązaniem problemy wysyłania plików do sieci innych niż gg jest użycie wtyczki KTP

a możesz o niej poczytać TU

a TO dyskusja na temat przesyłania plików przez tlena
Spass
QUOTE(Dibo)
integracja stanów Tlena z GG (trzeba recznie kazdy ustawiac)

zainstaluj sobie wtyczke kZmieniacz i masz kłopot z głowy... 8)
arkadyjczyk
A co do tematu to u mnie jest dziwna rzecz. Konnekt przy starcie zajmuje prawie 20MB, ale po jakiejś godzinie zapotrzebowanie na pamięć spada nawet do 5 MB. Nie wiem od czego to zależy, wtyczki jak były włączone tak są, statusy wszystkie online, nic się nie zmienia, a pamięć jest zwalniana.
Olórin
Przy ładowaniu do pamięci pakowane są wszystkie ładowane moduły, z czasem te nie uzywane pakowane sa do pliku wymiany smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.