Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konferencja z nieznajomymi
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Fanatyk
Mam niestety kilka lpowalonych inwalidów umysłowych na liście i przesyłają czasem jakieś śmiecie hurtem do miliona osób i robią to oczywiście za pomocą konferencji :/

I tu pomysł/pytanie - jest opcja na blokowanie konferencji z których przynajmniej jedna osoba uczestnicząca nie znajduje sie na mojej liście??
kyro
Z tego co mi wiadomo to nieda rady --> czytaj --> brak takiej opcji :/ Ale napewno by się przydała bo terz takie osoby mam na liście i zaczynają już mnie drażnić :/ Zabić i zakopać...
Fanatyk
no wlasnie przeczeslaem ustawienia na wszystkie strony i też mi sie wydawało że nie ma sad.gif

Jak ktoś mądry by chciał napisać to ja sie pisze na pierwszego beta-testera laugh.gif
daroc
Przydałoby się też pytanie, czy chcę rozmawiać z daną grupą osób...
Jeśli nie - tworzony by był na liście kontakt-konferencja, który byłby "zablokowany". Wtedy można by łatwo odblokować nieprzyjętą rozmowę. Dodatkowo rozmowa byłaby odblokowywana po np. zrestartowaniu Konnekta (kontakt byłby usuwany po wyłączeniu programu).
piotr.k
a zdarzyło się wam że jakiś palant otwiera konferencje z wszystkimi no i potem jak coś napszecie z niej to text od was idzie do każdego z uczestników konferencji nie jako text w konferencji tylko tak jakby był wysłany do każdego z osobna........ dotyczy to tych których niemam na liscie
atol
raz miałem coś takiego (teraz ten "pomysłowy dobromir" ma bana) i wyłączyłem konferencje, potem pojawiało mi się ciągle nowe okienko rozmowy z kolejną osobą z tej konferencji której oczywiście nie miałem na liście... pochalstać się można było.
jareq
Ja także składam postulat biggrin.gif
Przydało by się to bardzo bo najbardziej to mnie denerwuje jak taki osobnik przyśle mi wiadomość co jest ponad 10 osób (a zdażało się grubo ponad 40) i poźniej w k.Notify za każdym razem jak ktoś z tych osób coś "pierdnie" to na ekranie pojawia się kilometrowe powiadomienie... :twisted:
kyro
Ludzie nie mają co robić ,że takie konferencje prowadzą. Takiego delikwenta to do rzeki z betonowymi bucikami wrzucić smile.gif
Fanatyk
czasem sa inwalidami komputerowymi wink.gif
malcoolm
QUOTE
a zdarzyło się wam że jakiś palant otwiera konferencje z wszystkimi no i potem jak coś napszecie z niej to text od was idzie do każdego z uczestników konferencji nie jako text w konferencji tylko tak jakby był wysłany do każdego z osobna........ dotyczy to tych których niemam na liscie

rzeczywiscie czesto sie tak zdarza
dantley
1. Ktos do mnie zagaduje za pomoca konferencji.
2. Wiekszosci osob nie mam na liscie.
3. Dodaje konferencje do listy.
4. Historii rozmow z tej konferencji nie mam w historii.

Dlaczego?
daroc
A wlasnie... co sie dzieje, jak nie mam wlaczonej wtyczki konferencja? U rozpoczynajacego konferencje pojawia sie info, ze uzywam starej wersji gg czy jak?
jiobel.
Wiadomości dochodzą wtedy, jak od pojedynczego usera.
gilek
przecież wtyczka jest OpenSource, więc właściwie każdy może ją sobie dostosować...
lucjusz
QUOTE(gilek)
więc właściwie każdy
umiejący programować
QUOTE
może ją sobie dostosować...
skolima
Ja zaglądałem (przy innej okazji) w kod konnferencji, możliwe, że jakąś łatkę zrobię. Jak powstanie coś działającego - dam znać.

Taka idea "na szybko" - odrzucane są wszystkie konnferencje, których nie mamy w kontakach. Przy pierwszej wiadomości od takiej grupy jest dialog z pytaniem, czy dodać do roostera, jeśli nie - cała reszta leci w kosmos. Ew. opcja, by nie dotyczyło to konferencji, w których znamy wszystkich rozmówców.
dulek000
Te "Ew." musi być koniecznie.
atol
odrazu konieczne... jak cie człowiek wysyła łańcuch a masz go na liście i resztet z szcześliwych wybrańców tez masz to nie pogadasz...
dulek000
Może i masz rację... ale czasem konferencje się przydają tongue.gif
skolima
->atol : nie rozumiem o co Ci chodzi....
Puma
Niecierpliwie czekam na coś takiego, dzisiaj miałem konferencje ... i tylko dwie osoby znałem z tej masy osób :?
atol
@skolima
chodzi mi o twoją "ew" IMO dalej powinna być "ew" wink.gif
skolima
Dobra, teraz rozumiem...chyba. Jeśli nawet będzie, to jako opcja, tak więc bez nerw. Nawet nie wiadomo jeszcze, czy się plan powiedzie biggrin.gif .

Jak na razie nie mogę gołej konnferencji skompilować :-/
Calling hao...

-----------------------------------------------------------------------------

Hip hip hurra. Dzięki współpracy mojego stałego mentora (greetz Olórin) wtyka się kompiluje i mogę zacząć dalsze prace. Jak tylko ogarnie mnie szał pracy... usiądę sobie w kącie i poczekam aż mi przejdzie.

Gdybym jednak nie zdążył i coś rzeczywiście powstanie, dam znać, że potrzebni mi frajerzy. Stop. Betatesterzy. O właśnie. To było to słowo.

[need beer. badly]

-----------------------------------------------------------------------------

Pierwszy release laugh.gif

Jak na razie nie ma nic z filtrowania, przygotowuję sobie grunt. Czym?

- uidy kontaktów w konferencji są sortowane leksykograficznie - dzięki temu np. po rozpoczęciu konferencji z tą samą grupą osób wiadomości trafią do tego samego folderu w historii (a nie do innego, jak się mogło zdarzyć wcześniej jeśli uidy zostały podane w innej kolejności)
- uidy są sortowane przy dodawaniu kontaktu oraz przy jego tworzeniu przez GUI, czyli wpisy konferencji już istniejące w archiwum stracą powiązanie z kontaktami - coś za coś.
- lepiej to współdziała z Imp-GG - dopóki i w gadu, i w K rozmówcy z Konferencji byli w losowej kolejności, to działanie na tych archiwach było [---]. Teraz jest ładnie posortowane i git. o! tongue.gif

Edit : powiązanie można odzyskać po prostu zmieniając nazyw plików tak, by zgadzałą się kolejność kontaktów. Zwróć uwagę, że ';' zapisywany jest jako #3b , '@' jako #40 .

I jest początek filtrowania... jak na razie konnferencja zaczęła brac pod uwagę , czy kontakt jest ignorowany biggrin.gif Chwilowo wiamości sa po prostu olewane (powinny trafiać do archiwum->usunięte->ignorowane), ale powoli.

Legal : kod jest LGPL. Ale chwilowo nie chce mi się go uploadować. Potrzebujesz, to odezwij się o dostęp do svn'a.

-----------------------------------------------------------------------------

Ruszyłem dziś ponownie ten kod, i znalazłem dość poważny błąd w tym, co dopisałem. Także jeśli podmieniłeś sobie konnferencję na tą wersję, łap poprawkę.

A oprócz tego dodałem archiwizowanie zignorowanych wiadomości.

-----------------------------------------------------------------------------

Kolejne zmiany. Po kilku próbach zmieniłem pomysł na ignorowanie obcych konferencji. I tutaj pytanie : czy to menu jest czytelne?



Na razie nic nie jest z nim spięte, ale do jutro rano powinno być.

Edit : zgapiłem się. Jeszcze doszła kontrolka z odsyłanym tekstem.
bakerss
No mi pasuje czekam do jutra ;]
skolima
Co jest :

-odpowiedź na ignorowane konferencje, z anty-floodem (nie odpowiada częsciej niż co 30 sekund)
-ignorowanie działające poprawnie (już dodałem wcześniej)
-nowe konferencje domyślnie mają ustawione ignorowanie ich przez kAway (nie odpisuje, nie powiadamia)

Czego nie ma jeszcze :

-przy dodawaniu nowej konnfy, nie jest jeszcze ustawiane ignorowanie.
Ktos może podpowiedziec, jak to zrobić? Zwykłe SETCNTINT na statusie kontaktu nie działa...
hao
QUOTE(skolima @ 21.04.2005 - 00:45)
-przy dodawaniu nowej konnfy, nie jest jeszcze ustawiane ignorowanie.
Ktos może podpowiedziec, jak to zrobić? Zwykłe SETCNTINT na statusie kontaktu nie działa...


Jeżeli dobrze zrozumiałem, to szukasz tego:

ICMessage : IMC_IGN_FIND , IMC_IGN_ADD , IMC_IGN_DEL

Opisy podejrzyj sobie w plug.h, bo w .chm najpewniej są nie takie jak trzeba huh.gif

Ahh, kiedyś w końcu nadejdzie TEN dzień że będzie można napisać
QUOTE
oContact cnt (id_kontaktu);
cnt->setIgnore(true);

Rozmarzyłem się wink.gif Chociaż do tabelek już w ten sposób można się dobierać biggrin.gif
skolima
TAK to wygląda :


IMHO jest cała funkcjonalność, jaką chciałem dodać. Teraz zaglądam w kod, żeby pozbyc się tego dodatkowego urlencode biggrin.gif z rozmów przez KONNferencję.

Wdzięczny będę za uwagi dotyczące :
-wywalania się wtyki na czymkolwiek
-działania niezgodnego z oczekiwaniami
-propozycji dodatkowych zmiennych rozpoznawanych przez okienko odpowiedzi
-nieczytelności menu

Zapraszam do pobierania, AFAIK plugin jest stabilny i funkcjonalny.

EDIT : już wypatrzyłem jeden błąd, istniał chyba też w oryginalnej Konnferencji. Jeśli tworzona jest nowa konferencja, i któryś z biorących w niej udział jest na naszej liście BEZ opisu,w nazwie nowej konferencji będzie jako puste pole między dwoma przecinkami...
Karool_Gda
W oknie rozmowy podczas konferencji przydałby się guzik pauzy, bo kiedy dużo osób na raz pisze można nie nadążyć z czytaniem, albo kiedy się przez choćby chwilę nie czytało to potem nie można wrócić, bo ciągle po nowej wiadomości pasek pionowy schodzi na dół. Po drugie gdyby można było w każdej chwili przestać uczestniczyć w konferencji, a nie tak jak to jest teraz że dostaje się wiadomości mimo zamknięcia okna rozmowy. Dałoby się to zaimplementować?
skolima
Pauza : pytałem devów, zblizona funkcjonalność jest w nowym kIEview (bo to on przesuwa okienko). Przestać uczestniczyć -> ignoruj :-] i tyle.
riddle
Hmm.. uwaga może być jedna. Zmienić numer releasa wtyczki. smile.gif

Działa pięknie, sprawdziłem z bratem i paroma znajomymi, u mnie się nie wywala jeszcze. :-)
skolima
a no właśnie... jak zmienię numer, nie mogę skompilować biggrin.gif poza tym numer się zmieni, jak będzie release... tongue.gif

wylazł przy okazji ciekawy problem... któraś z wtyk z centralki beta wyłącza dla Konnferencji przycisk ignoruj :-]
Olórin
Faworki ;-)
skolima
Poprawione : data wiadomości (prosze sprawdzić...) i display nowych konferencji. Menu zmienione na zgodne z layyoutem zalecanym przez nowy SDK :-D.

Prośba do utalentowanych graficznie : przydała by się ikona konferencji 32x32 do tego menu biggrin.gif. Stara wygląda tak :Kliknij, aby zobaczyć załącznik (online.ico)

[edit : file outdated -> removed]
dulek000
Skolima, jesteś wielki. To jedna z funkcji, których bardzo brakowało mi w K. smile.gif
MarekGda
Bardzo się ciesze z takiego rozwiązania problemu, funkcje jakie zostały umieszczone w konfiguracji wtyczki odpowiadają mi w 100%
Pozdrawiam serdecznie Leszka smile.gif
atol
Ja ciebie też pozdrawiam smile.gif
Co do wtyczki naraeście skończy sie masowe wysyłanie łańcuszków smile.gif
skolima
Dobra. Jak dla mnie to chyba koniec roboty. Okno ustawień już elegancko włącza/wyłącza aktywne kontrolki, jest dodana duża ikona (thx riddle!) .

Bug znany używającym kIEview w wersji beta naprawiony nie został z prostego powodu - to wina użytego w nowym kIEview RichTextEdit'a, nie KONNferencji.
A jednak nie... sniff . dobra, poprawi się tongue.gif

KONNferencja wersja 0.1.0.2 wychodzi na światło dzienne biggrin.gif
riddle
Czy na pewno to jest to? Waży zadziwiająco mało i generuje błędy przy rozpakowywaniu.
skolima
Hmm.. spakowałem i uploadowałem jeszcze raz. Ale... biblioteka ma 56 KiB, pakuje się do 30%... wszystko się zgadza.

Jest jeszcze wersja poprawiona przez Hao -> obsługa formatowania tekstu (prawie) poprawna. (z uwzględnionymi moimi poprawkami)
zimaq
I wszyscy razem:
Dzię-ku-je-my!
smile.gif
skolima
Ja już mam dość tych zmian. To afaik jest wersja końcowa. A przynajmniej obiecuję, że ja w niej już nic dziś nie zmienię. Co tutaj jest?

-poprawki Hao (formatowanie wiadomości konferencyjnych - mamy pełniejszą implementację protokołu gg niż oryginalny klient tongue.gif)
-poprawki moje (godzina przyjęcia, opis kontaktu, ignorowanie + odpowiedzi)
-copyright (thx dla Siji i Winthux'a)
-wyładniony interfejs w Ustawieniach (ikonka stara, ale 32x32, żeby można było stylem na dużą podmienić)

Nowa wersja wymaga dla obsługi formatowania drobnych poprawek w gg.dll, który też dołączam.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (konnf_and_GG.rar)
sspiter
mam problem,
nie wiem jak ja mam dodac ta grupe osub do listy kontaktów.wybieram sieć KONNferencja a w UId to co mam wpisać??pisze numery z gg po spajci po - po przecinku,a i tak zawsze tylko 1 osoba dostaje wiadomość.zamiast smiać sie z debila napisz mi ktoś 1 zdania na ten temat.prosze...
psota
Na liście kontaktów klikasz trzymając CTRL na kontakty z którymi chcesz założyć konnferencje naciskasz prawym i wybierasz "zaczni konnferencje".
A jeżeli chcesz ręcznie wpisywać to numery oddzielasz średnikami ";" i z "@10" na końcu uid'a [Olórin]



natalusia1986
mam pytanie: do jakiego folderu nalezy wypakowac gg.dll??
psota
konnekt\plugins
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.