Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dwa w jednym czyli rozdwojenie jaźni :)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
miluti
Mam dwa konta na gadu, jedno prywatne, drugie firmowe i chciałbym je mieć w jednym programie. Czy taka opcja będzie dużym problemem w realizacji i czy protokół gadu na to zezwoli :?:
sadar
nie wiem czy to kogos interesuje, ale ja potrafie odpalic kilka (znaczy probowalem 2) razy konnekt... i w ten sposob uzywac roznych kont (bez CloneK biggrin.gif )
cRoMo
Masz na mysli to, zeby miec dwa polaczenia do roznych kont gg jednoczesnie? To teoretycznie jest wykonywalne, protokol umozliwa (uruchom normalne gg na jednym koncie i konnekta na drugim). Natomiast o walory praktyczne ... mysle, ze jeszcze troche poczeka :]
BaGRoS
QUOTE(sadar)
nie wiem czy to kogos interesuje, ale ja potrafie odpalic kilka (znaczy probowalem 2) razy konnekt... i w ten sposob uzywac roznych kont (bez CloneK  biggrin.gif )


Faktycznie możliwe biggrin.gif
sarinnn
To ze mozna odpalic Konnekta dwa i wiecej razy i uzywac kazdego do innego konta to nie nowosc... To chyba zamierzone.... Hao sie pewnie wypowie...
cRoMo
Koledze miulti rozchodzilo sie chyba jednak o mozliwosc zrobienia tego w jednym oknie, zeby oba numery funkcjonowaly razem. A to byloby dosyc skomplikowane.
sarinnn
Wydaje mi sie ze nie ma takiej potrzeby. Jak sadzicie ??
cRoMo
Jasne, ze nie ma. Jesli ktos potrzebuje uzyc dwoch kont naraz, to uruchomi drugiego konnekta i wsio. biggrin.gif
hao
Co do kilku połączeń na raz, to teoretycznie dałoby się to zrobić... Praktycznie dosyć często i może nie z winy API, a raczej konstrukcji gg.dll... Ale może kiedyś o tym się pomyśli biggrin.gif

Co do "klonowania" K. Nie jest to zamierzone, w sumie nie wiem czemu pozwala na uruchomienie dwóch kopii, widocznie coś przeoczyłem, albo wyłączyłem na czas debugowania...

W zamyśle klonować mogą tylko developerzy, koniecznie z dwóch różnych lokacji (żeby dwa klienty nie pisały razem po tych samych plikach) i koniecznie na dwóch różnych profilach (lub o tej samej nazwie, ale z profilami w katalogu programu).. Jak włączyć "tryb" developerski macie napisane w SDK... Dwukrotne uruchomienie K z tego samego katalogu jest NIEBEZPIECZNE! (zobaczcie jak wygląda konnekt.log i wyobraźcie sobie, jak mogłyby wyglądać *.dtb)
miluti
QUOTE
Jasne, ze nie ma. Jesli ktos potrzebuje uzyc dwoch kont naraz, to uruchomi drugiego konnekta i wsio. smile.gif

Chyba że komuś zależy na ilości zajętej pamięci, co dwa progi to nie jeden wink.gif
Co do dwóch uruchomionych Konnektów czy Gadu to fakt, działa smile.gif
A jeśli chodzi o sam pomysł to ja już mam taki dar do wymyślania ciekawych rzeczy laugh.gif
Flind
ja czest uzywam z dwuch numerow zwłaszcza kiedy uzywałem GG bo tam były takie smiesznerzeczy ze na jeden numer nie dało sie za logowac a na drugi sie dało wiec wtedy włączałem drugi numer. zreszta dwa numery sie czesto przydaja jesli sie z kims chce pogadac i by nikt cienie przyszkadzał a niewidoczny nic nie daje bo to i tak łatwo sprawdzic czy ktos jest na necie. wiec fajnie by było dyby mozna właczac dwa numery w jednym oknie konnekta. cos jak w tlenie tylko ze dwa razy GG a nie GG i tlen smile.gif
cRoMo
Trzeba bedzie kiedys nad tym pomyslec. Jest za duzo sposobow na rozwiazanie tego, by cokolwiek postanowic, zanim bedziemy mogli powiedziec o pierwszych doswiadczeniach zwiazanych z uzywaniem kilku roznych systemow jednoczesnie .. Czyli pierw trzeba poczekac do ukazania sie wtyczek tlen i icq, by wtedy, na podstawie tego, jak one beda ze soba wspolpracowac, pomyslec o rozwiazaniu z kilkoma kontami w jednej sieci. Ale to tylko IMHO.
nix
QUOTE(hao)
Co do kilku połączeń na raz, to teoretycznie dałoby się to zrobić... Praktycznie dosyć często i może nie z winy API, a raczej konstrukcji gg.dll... Ale może kiedyś o tym się pomyśli :D


wiem ze temat dosc przestarzaly... ale nadal aktualny... hao dalo by sie wprowadzic laczenie do 2 kont gadu z jednego Konnekta w tym samym czasie? przydatne to by bylo z jabberem chyba... cos w rodzaju dublowania sieci... pytam o to bo moje kochanie mnie o to pytalo...

tak sie zastanawiam... to chyba by byla sprawa przydzielania numeru sieci (NET) bo chyba nie moze miec takiego samego kilka wtyczek sieci...
hao
GG.dll nie jest zbytnio przygotowane do czegoś takiego i raczej nie będzie... Jabber jest pisany z taką możliwością... Kilka wtyczek może mieć wspólną wartość NET, z wyjątkiem wtyczek sieciowych...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.